•  

  15 godzin od startu, 120 użytkowników, blisko 30 oddanych książek i kilka książek dodanych na wishlisty. Tak maluje się start #wykopolka, dzięki! :)

  Siadam zaraz do drukowania kart książek i jutro pierwsze pozycje lecą do oczekujących. (。◕‿‿◕。)

  •  

   Paaanie, ukryj Pan exceptiony na produkcji, bo wstyd przed innymi #programista15k.

   P.S. przed chwilą sypnęło wyjątkiem przy logowaniu, po odświeżeniu już jestem zalogowany.

   +: kWeb24
  •  

   @zakopiak: A powinny być ukryte ale zaraz sprawdzę, mogłem wczoraj coś namieszać bo na szybko szykowałem wszystko, dzięki za info. ;)

  •  

   @kWeb24: Przy okazji parę kwestii:

   1. Czy jeśli kilka osób chce przeczytać daną książkę, to mam informację, który jestem w kolejce?
   2. Czy przed dodaniem do whishlisty jest gdzieś informacja o kolejce?
   3. Opisy są albo źle wprowadzone, albo źle wyświetlone. Efekt jest taki, że są ucięte po 200 znakach.
   4. Denerwujące jest to, że tytuły są ucinane ellipsisem. Jeśli nie chcesz kombinować z layoutem, żeby wcisnąć cały tytuł, to chociaż pokaż go w tooltipie po najechaniu myszką.
   5. Po kliknięciu "zobacz" pokazuje się modal w którym tytuł, który jest na obrazku okładki. Jest to zwykle bardzo słabo widoczne. Mógłbyś np. dodać czarne półprzeźroczyste tło (tak jak jest np. na Filmwebie w miejscach gdzie tytuł filmu jest na obrazku)

   +: kWeb24
  •  

   @zakopiak:

   1. Nie ale pojawi się taka opcja
   2. Nie ale możemy to dodać ;)
   3. Wiem, limit jest na 200 znaków już na etapie pobierania danych z posta, do naprawy.
   4. Upchamy tytuł, to był szybki fix na książki 'GGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGG....' :)
   5. Słuszna uwaga, zrobimy ciemny gradient od dołu zdjęcia.

  •  

   @kWeb24: kod jest open-source? bo chetnych widze do commitow

  •  

   @asdasdce2w: Planuję wypuścić to na githuba ale na razie repo jest prywatne. O publikacji będę myślał dopiero kiedy skończę pełne API bo nie wiem czy wiesz ale powstaje też apka mobilna na Androida. ;)

  •  

   1. Czy jeśli kilka osób chce przeczytać daną książkę, to mam informację, który jestem w kolejce?
   2. Czy przed dodaniem do whishlisty jest gdzieś informacja o kolejce?


   @kWeb24: popieram te punkty :)

   Dodatkowo zastanawiam się jak będzie można zmienić informację o osobie aktualnie posiadającej daną książkę.

   Ja bym optował za dorzuceniem jeszcze np. lokalizacji, żeby móc szukać też książek od mirków w swojej okolicy, myślę, że to cieszyłoby się sporym zainteresowaniem.

   Mogłoby to działać na zasadzie udostępniania lokalizacji (orientacyjnych przynajmniej) gdzie jest opcja odbioru książki. Lokalizacji wg mnie kilka, bo ludzie często z innej miejscowości pochodzą, w innej mieszkają, w jeszcze innej regularnie bywają.

   Wrzucisz na githuba to pewnie parę opcji zaproponujemy/dorobimy, a i CR się zrobi, żeby bezpieczeństwa dopilnować.

  •  

   Dodatkowo zastanawiam się jak będzie można zmienić informację o osobie aktualnie posiadającej daną książkę.

   @kultywator: Tzn? Aktualnie ta informacja zmienia się sama w momencie ukończenia transferu. Ja oznaczam książkę jako wysłaną, a Tobie przy pozycji na wishliście pojawia się przycisk do potwierdzenia odbioru. Kiedy dojedzie książka, oznaczasz ją jako odebraną, oceniasz jej stan w okienku i już. Książka jest u Ciebie z informacją, że Ty ją posiadasz i można to sprawdzić na stronie książki. ;)

   Ad lokalizacji, myśleliśmy nad tym, po części jest taka możliwość bo teraz można uzupełnić adres. Jeśli ktoś jest z Wrocławia, widzi że o książkę prosi również ktoś kto jest z Wrocławia, mogą się dogadać na pw i spotkać. Strona przy przekazaniu zawsze daje link do kontaktu z mirkiem przez pw. ;)

  •  

   @kWeb24: ok, zmiana informacji jeszcze przede mną, więc dopiero przetestuję.

   Co do lokalizacji dobrze by było, gdyby info było przy książce, którą wybieramy (np. ja wolałbym książkę lokalną niż wysyłaną, odpadają komuś koszty wysłania). Taka np. mapka z zaznaczonymi lokalizacjami książek/punktami odbioru i biblioteczką z danym miejscem powiązaną, to już w ogóle byłoby coś.

  •  

   @kultywator: Możemy to rozważyć jeśli tylko będą chętni do wpisywania miast na www. Ale samo miasto to nie adres, powinno nie być z tym problemu. Kiedy uporam się z taskami z roadmapki do 1.1 to ruszymy z tym pomysłem. :)

  •  

   @kWeb24: ja bym to ujął jako "lokalizacje odbioru", może to by było bardziej zachęcające, a i o prywatność by się ktoś nie obawiał, np. samo miasto lub miasto + ulica, to już dużo by ułatwiło

  •  

   @kultywator: Wyłączę wymóg wszystkich pól uzupełnionych w adresie i tak to już będzie działać. Chociaż ktoś to obszedł już wpisując kropki w pozostałych polach. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   +: Zataok