Wpis z mikrobloga

Czy ktoś brał auto w leasing w Niemczech? Nie chodzi mi o leasing firmowy, tylko konsumencki. Kusi mnie trochę, żeby mieć nową furę z salonu, ale nie mam doświadczenia z tą formą finansowania samochodu. Jak jest auto wyceniane po zakończeniu okresu leasingowania (gdybym nie chciał go odkupić) i co się dzieje z sumą wpłaconych rat oraz wpłatą początkową?

#leasing #samochody #niemcy #emigracja
  • 6
@Vincenzo to zależy gdzie z tego co wiem sixt-leasing jest najlepszy, a przy zdawaniu samochodu sprawdzają jakie i ile jest rys itp. Więc trzeba zdać auto oraz dbać o to by było w jak najlepszej kondycji. Ale wszystko zależy od umowy ponieważ wszystko zależy od km w roku oraz długości leasingu. Najlepiej dać komuś ogarniętemu by przejął umowę i sprawdził na co będą patrzeć przy zdawaniu samochodu.
@Vincenzo: wybierasz auto, w zaleznosci od wysokosci wyplaty poczatkowej masz rozna wysokosc oplaty miesiecznej, zakladam, ze jest tez jakies roczne ograniczenie przebiegu, ktory mozesz zrobic w ramach leasingu. Dochodza oplaty startowe itp. Gdy leasing sie konczy zdajesz auto, wszelkie uszkodzenia i ponadnormatywne zuzycie beda kosztowne.