•  

  W poszukiwaniu odpowiedzi na pytania związane z ubezpieczeniami nie polecamy czytać Newsweeka, a przynajmniej dzisiejszego artykułu na temat podwyżek OC :(

  Wyjaśnienie błędu w artykule:
  Zgodnie z ustawą o ubezpieczeniach obowiązkowych samochód zarejestrowany w Polsce musi być ubezpieczony od momentu rejestracji, bez nawet 1 dnia przerwy (w innym wypadku naraża się na karę za brak OC). Zdecydowanie nie radzimy jeździć bez OC przez 2 tygodnie ;)

  #samochody #motoryzacja #mfindmirkom #ubezpieczenia #oswiadczenie

  źródło: czo ten newsweek.png

  •  

   faktycznie widać ten wzrost o ok 20%?

  •  

   @mfind: Co się stanie jeśli kupie samochód który stał np. 5 lat w krzakach bez oc? Powiedzmy kupuje go w środę i już w środę jestem u agenta i kupuje nowe oc (żeby mieć wszystkie umowy podpisane tego samego dnia co kupno). Ewentualne kary przechodzą na mnie czy wtedy jest się czystym? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @michok1984: Zależy o jakim okresie się mówi. Nasze analizy to:
   - podwyżka w ciągu 2015 średnio o 19% w górę
   - podwyżka od stycznia do czerwca 2016 to średnio kolejne 38% w górę

   Niedługo rzucimy info jak to wygląda od czerwca do końcówki roku, może trochę wcześniej

  •  

   @epll: To co robił poprzedni właściciel Ciebie nie interesuje i nie odpowiadasz za to :) Ważne, aby w dniu zakupu samochodu wykupić OC (najlepiej u nas ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) i wtedy jesteś ze wszystkim na czysto :)

  •  

   @mfind Według tego artykułu w Polsce jest 200 mln aut - trochę ponad 5 samochodów na mieszkańca. Trudno mi w to uwierzyć :-)

  •  

   @mfind: dzięki za info.
   Wygląda to fatalnie. Średnia wieku samochodu w pl to 15-16 lat?
   HMMM CIEKAWE CZEMU???? wiem, dojebmy większe ubezpieczenie na pewno to poprawi sytuację na rynku...

  •  

   @mfind: Nie wiedziałem że po sprowadzeniu auta i jego rejestracji na siebie mam 2 tygodnie, myślałem ze trzeba od razu tego samego dnia w którym dostaje blachy i miekki dowod

  •  

   @mfind: a ja mam inne pytanie, może mi odpowiecie :) jeśli kupię samochód od kogoś kto ma te 60% zniżek, OC jest wykupione np jeszcze na kolejne pół roku. Ja mam 10 czy tam 20% zniżek - szczerze nawet nie wiem - to kupując ten samochód mam OBOWIĄZEK zgłosić się do ubezpieczyciela, żeby zrobił mi rekalkulacje i MUSZĘ przepisać to OC na siebie, czy wystarczy że przerejestruje samochód i będę jeździł na OC byłego właściciela do końca trwania umowy na polisę? Dziękuję z góry za wyjaśnienie.

  •  

   @pyskaty92: Po zakupie możesz bez problemu jeździć na tej polisie do końca i nie masz obowiązku zgłaszania tego do ubezpieczyciela, ALE zdecydowanie radzimy to robić. Po zakupie należy kontaktować się z ubezpieczycielem, aby dopytać czy nie będzie robiona rekalkulacja na Twoje dane. Tym sposobem dowiesz się od razu, czy ubezpieczyciel będzie wymagał dopłaty do otrzymanego OC. Jeśli się okaże, że tak i są to duże pieniądze wtedy możesz wypowiedzieć OC i wykupić nowe w innej firmie (po wyszukanie zapraszamy do nas ( ͡° ͜ʖ ͡°) ). Jeśli nie zrobi rekalkulacji to wtedy jeździsz sobie spokojnie na tym OC do końca trwania umowy i wkupujesz nowe OC najpóźniej ostatniego dnia jej trwania (nie przedłuża się automatycznie).

   Gdybyś nie skontaktował się z ubezpieczycielem po zakupie to pod koniec trwania umowy możesz otrzymać wezwanie do zapłaty grubej kasy za wykorzystany okres ubezpieczenia :(

  •  

   @mfind: o, dziękuję za szybką i rzetelną odpowiedź, teraz już wszystko jasne. Jeśli można przy okazji się dowiedzieć to mam jeszcze jedno pytanie - prawo jazdy mam od marca 2012 roku, a zamawiając polisę OC np przez internet trzeba podać lata bezszkodowej jazdy itd. Problem w tym, że przewinęło się u mnie już sporo samochodów, niektóre miałem powyżej pół roku, niektóre tylko 2-3 miesiące, jednym zaledwie jeździłem półtora roku. Czy to ma jakiekolwiek znaczenie przy wykupowaniu polisy? No i najważniejsze - jak mogę dowiedzieć się ile % zniżki na tą chwilę mi się należy, jest jakiś sposób? Czy wy jako porównywarka ubezpieczeń macie możliwość to sprawdzić gdzieś? np w UFG, tak żebym nie miał problemu, że dostanę np 20% a przy kolizji się okaże że wcale mi się tyle nie należało i będę miał problemy?
   W najbliższym czasie na pewno się z wami skontaktuje w celu znalezienia najtańszej oferty polisy OC. Raz jeszcze dzięki

   +: mfind
  •  

   @pyskaty92: Samemu w takiej sytuacji jest ciężko policzyć (a już zwłaszcza jeśli masz poniżej 26 lat). Jednak u nas, bez problemu pobierzemy informację o Twoich zniżkach z bazy UFG (na podstawie imienia, nazwiska i PESEL) także nie musisz znać dokładnie ile masz zniżek (generalnie przyjmuje się 10% na każdy rok bezszkodowej jazdy). Do tego jeśli chcesz mieć sam wgląd do takich danych i wiedzieć czy wszystko zgadza się w UFG to możesz założyć u nich konto (jak to zrobić opisywaliśmy na mirko)

   Co do wyliczenia to czekamy na info na priv w takim razie :) No i jakby się pojawiły jakiekolwiek pytania to śmiało wołaj :)

   +: a.........y
  •  

   @mfind: dziękuję bardzo, do usłyszenia

   +: mfind, a.........y

Gorące dyskusje ostatnie 12h