•  
  T........h

  +51

  Ja już nie mogę z tych pelikanów. Codziennie milion wpisów o tym jak to Ukraińcy nas nienawidzą i chieliby nas powyrzynać. Kurwa, ludzie (podludzie również) serio nie widzicie tego, że ta nagła nacjonalizacja Ukraińców zaczęła się totalnie z dupy i to akurat w podobnym czasie gdy zaczął się tam konflikt z Rosją? Nie zastanawiacie się ani na moment kto może mieć interes w tym żeby Polska i Ukraina się "nie lubiły"? Nie zastanawia was też fakt, że akurat na Ukrainie po rozpadzie ZSRR została jedna z największych agentur wpływów rosyjskich i dziwnym zbiegiem okoliczności akurat tam te wielce antypolskie nastroje narastają? Nie jestem żadnym rusofilem, rusofobem czy innym rusem, ale rozpierdala mnie że ludzie nie potrafią dedukować na tak niskim poziomie, Sherlock Holmes bedzie was jebał jak was platforma nie dymała za taki brak analitycznego myślenia, dziękuję.
  #4konserwy #politka #ukraina #wojna

  +: g.....k, maniac777 +49 innych
  •  

   @ToJaZdzich: To nie jest tak że ludzie tego nie widzą.

   Każdy widzi to co chce :)

   Jedni nie widzą że nacjonalizm zyskał na sile na Ukrainie (głównie przez wojnę i jeszcze większą biedę)

   A inni nie widzą że to co czytasz w internecie jest wyolbrzymione i nawet przy większym poparciu dla nacjonalistów to nadal poparcie jest dosyć niskie + fakt że nacjonalizm na Ukrainie jest dosyć rozbity (brak spójnej ideologi), a teraz jeszcze bardziej się podzielił.

  •  
   r......7

   +1

   @ToJaZdzich: Ukraińcy to mają prane mózgi przez zjebanych polityków. Najaktywniej działającymi w celu skłócenia nas nie są Ruscy (chociaż ci też działają) ale tacy panowie jak Poroszenko, Szuchewycz czy Wjatrowycz. A wcześniej choćby Juszczenko.

  •  

   serio nie widzicie tego, że ta nagła nacjonalizacja Ukraińców zaczęła się totalnie z dupy i to akurat w podobnym czasie gdy zaczął się tam konflikt z Rosją?

   @ToJaZdzich: gówno prawda hehe

  •  
   T........h

   0

   @Aryo: Ale właśnie chodzi o to, że to nie jest tak, że nagle Ukraińcy sobie postanowili "od dzisiaj nie lubimy Polaków". Jeśli powstają tam nastroje antypolskie to oczywistym jest kto za tworzeniem i podsycaniem tych nastrojów stoi i to że ludzie tego nie widzą to jest jakaś beka przeokrutna.

  •  

   @ToJaZdzich: Wszystkim piorą mózgi, nam Rosjanom i Ukraińcom. Jedni napierdalają na drugich albo oskarzają o podburzanie tych trzecich i we wszystkim jest akurat ta odrobina racji by czyjeś wypociny przyjmować za prawdę objawioną. Tak, są nastroje antypolskie na Ukrainie i odradza się banderyzm - wśród niezbyt wielkiej grupy kretynów których każdy naród posiada a ich rząd patrzy na to przez palce albo populistycznie "nie jest przeciw", co u nas też się zdarza. Rosyjski rząd ma w tym swój interes. Ale trzeba pamiętac że większość Iwanów Sebastianów i Semenów ma na to wyjebane, a ichni wnukowie stalina czy córki kochanek bandery to tacy sami lokalni debile których i u nas nie brakuje i nikt ich na poważnie nie traktuje. A kto łyka jak pelikan wszystko co mu podsuną, tak łykać będzie. Nie ma sie co przejmować stary.

  •  

   @ToJaZdzich: Te banderowskie marsze w Chochołowie to też ruska propaganda? Pomniki cweluszka stefanuszka i jego bohaterstwo uznane przez władze państwowe to też ruska propaganda?

   +: c.....v, W....................w +5 innych
  •  
   W....................w

   +1

   @ToJaZdzich: ukraińcy, zwłaszcza z zachodu, nienawidzą nas przynajmniej od 1943 roku. to, że Cię o tym w szkole nie uczyli nie znaczy, że tak nie było :(.

  •  

   ukraińcy, zwłaszcza z zachodu, nienawidzą nas przynajmniej od 1943 roku. to, że Cię o tym w szkole nie uczyli nie znaczy, że tak nie było

   @WielkiZderzaczHadronow: To dlaczego sympatia do Polaków na Ukrainie według badań z ostatnich lat jest wieksza niż w innych krajach np. bratnich Węgrzech?

   +: pabel, o......d
  •  

   @ToJaZdzich: Byłeś kiedyś na Ukrainie czy piszesz z dupy bo przeczytałeś 3 "mądre artykuły"? Ja byłem w 2007 roku we Lwowie na kilka tygodni i w 2013 kilka tygodni w Kijowie zaraz przed wybuchem Majdanu. Poznałem wielu Ukraińców, tych ze stolicy i tych z zachodu i o ile Ci pierwsi mają stosunek do nas ambiwalentny, o tyle Ci drudzy gdy słyszą "pszekanie" (mówienie po polsku) zawsze reagują krzywym spojrzeniem a nie raz i niewybrednym komentarzem. Nie pisz mi więc o jakiejś ruskiej propagandzie bo gdyby ona istniała dotyczyłaby kijowskiej "wymieszanej" części Ukrainy a nie tej lwowskiej, gdzie znalezienie kogoś kto ma rodzinę w Rosji to ogromny wysiłek.

  •  
   W....................w

   0

   @szurszur: a dlaczego w przedwyborczych sondażach wygrywał Bronisław Komorowski? Jeżdżę na Ukrainę dość często i fakt - że flag banderowskich jest mniej, niż jeszcze kilka miesięcy temu, ale tłumy pod pomnikami "bohatera" gromadzą się tak samo jak się gromadziły i często w sklepie, kawiarni czy na ulicy można odnieść wrażenie, że miła obsługa jest niezwykle nieszczera. Albo inaczej - jest miła, dlatego że masz pieniądze.

   @Cuntenti: ma tutaj bardzo dużo racji. Mieszkańcom zachodniej Ukrainy nie można w stu procentach ufać. Potwierdzą to (nie przebierając w słowach) również znane mi osoby z centralnej i wschodniej części kraju (różne środowiska, różne poziomy wykształcenia, różne miasta - taka sama opinia na temat zachodu).

  •  

   a dlaczego w przedwyborczych sondażach wygrywał Bronisław Komorowski?

   @WielkiZderzaczHadronow: To nieprawda powtarzasz mity. W tych tuż przed wyborami w wiekszosci przegrywał. Zdecydowanie wygrywał gdy dopiero zaprezentowano nieznanego Dude. Potem zachwycono sie umiejetnoscia przemawiania i obietnicami i sondaże się zmieniły i te przed wyborami się sprawdziły.

   +: pabel, o......d
  •  
   W....................w

   0

   @szurszur: Nie odnosisz się do sedna. Prawda jest taka mogą Ci zrobić sondaż na temat opinii na temat Polski wśród osób mających Kartę Polaka i kolegów nowego Ukraińca Sławomira Nowaka, a mogą Ci zrobić sondaż wśród członków neobanderowskich bojówek. Wyniki będą takie same? Mam praktyczne doświadczenia jak to jest z podejściem do Polaków. Pojeździj po zachodzie i wschodzie kraju, jak nie chcesz tam jechać to chociaż postaraj się poznać emigrantów z zachodu i wschodu. Zobaczysz, że to dwa różne światy. Prawdziwą propagandą i rozmijaniem się z faktami jest mówienie o tym, że nie ma tam żadnej nienawiści do Polaków, żadnego banderyzmu, a każdy kto mówi inaczej to #60kopiejekzawpis

  •  

   @WielkiZderzaczHadronow: Takimi argumentami wszystko możesz podważyć bez przedstawienia dowodów, wiec nie ma sensu do tego sie odosić. Po prostu kreujesz sobie rzeczywistosc pod swoje uprzedzenia. Ignorujesz badania przeprowadzane na wiekszej grupie ludzi niż poznałes.
   Wymyślasz sobie rzeczy w stylu sondaz u osob z Kartami Polaka co jest bzdura bo nie masz do tego żadnych podstaw.
   To własnie we wchodniej Ukrainie sympatia jest mniejsza co jest logiczne bo wynika z wiekszej prorosyjskosci i ogladania rosyjskiej tv od lat plujacej na Polske i Polaków. Wiesz w ogóle jak rosyjska tv pokazuje Polskę?
   Ukrianska od lat przedstawiala wrecz cukierkowy obraz Polakow. Owszem teraz z powodow sporów historycznych sympatia do Polakow spadnie, ale nie maja danych nie można oceniac.
   Twoje zdanie budowane na grupie poznanych osób nie jest reprezentatywne. Tak samo jedni Polacy mowia, że Brytyjczycy nie lubią i gardza Polakami a inny twierdzą, że szanują i lubią. Opierajac sie na poznanych osobach widzisz tylko wycinek.

   +: o......d
  •  

   @WielkiZderzaczHadronow:
   Z wlasnego doswiadczenia: okolo 10 lat temu podrozowalem przez 2 lata po Ukrainie i po Rosji. Bylem na zachodzie Ukrainy i na wschodzie i na Krymie. Ukraincy byli bardzo dobrze nastawienie do Polakow. 'Na Polaka' mozna bylo sie z kazdym napic i laski wyrywac. Natomiast stosunek Rosjan do Polakow byl dokladnie odwrotny. Kilka razy uslyszalem pogardliwe 'Paljaki', pogranicznicy nas zle traktowali itp. Ogolnie Rosja to bardzo smutny i zlowgrogi kraj. Ukraina to przeciwienstwo (chyba, ze trafisz na ruskich).

   +: o......d

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Cześć! Ostatnio rozdawaliśmy #cyberpunk2077, a chętnych było ponad 1700! Frekwencja nas zaskoczyła i zachęciła do kolejnych #rozdajo podwójnego!

  W ostatnim konkursie pomagaliście nam w głosowaniu na „Wybór Użytkowników” w porównywarce @Ceneo, aktualnie znajdujemy się w TOP 10 obok takich firm jak x-kom, notino (dawne iperfumy.pl), oleole.pl. Jest to dla nas ogromny sukces patrząc na konkurencję i fakt, że RedGame tworzony jest od początku do końca przez JEDNĄ osobę. I kolejny raz #rozdajo będzie związane z tym tematem.

  Ponownie do rozdania mamy #cyberpunk2077 na platformę #gog , a dodatkowo The Sims 4 na platformę #origin . Wygrany uzyska klucz do #cyberpunk2077 w dniu premiery i klucz do The Sims 4 natychmiast po ogłoszeniu wyników :) Dodatkowo jeśli #rozdajo przekroczy 3000 plusów rozdamy jedną dodatkową grę..nie ujawnimy jaką, ale będziecie zadowoleni, więc realnie do rozdania są 3 tytuły!

  Zasady #rozdajo
  1. Plusujecie wpis
  2. Oddajecie głos na nasz sklep https://www.ceneo.pl/sklepy/redgame.pl-s29837 klikając zielony przycisk „Zagłosuj” (wymagany facebook)
  3. Możecie dodać zabawny komentarz :)

  Jeśli oddałeś głos we wcześniejszym #rozdajo też możesz brać udział, ale nie musisz ponownie głosować bo przecież już to zrobiłeś!

  PS. Pamiętajcie, że oddając głos bierzecie też udział w konkursie @Ceneo i możecie zgarnąć 1x 1000 zł lub 10x 500 zł w formie karty podarunkowej!

  Pamiętajcie, że zweryfikujemy kiedy oddaliście głos (jest taka możliwość), więc lepiej go oddać niż potem płakać, że okazja przeszła obok nosa!

  Jutro o 14:00 wylosujemy osoby, które otrzymają nagrody i do tego momentu możecie brać udział!

  #rozdajo #steam #cebuladeals #konkurs #cyberpunk2077 #cyberpunk #zadarmo #gog #simsy
  pokaż całość

  odpowiedzi (36)

 • odpowiedzi (12)

 • avatar

  Tak Robert wyprzedził Magnussena

  #f1 #kubica

  odpowiedzi (23)

Advertisement