Wpis z mikrobloga

Nie wiem jakim cudem Transit tej generacji jest na czarnych. Możliwe że pogranicznicy zamówili go jeszcze przed majem 2000 roku, zarezerwowali tablice i wystawili na niego papiery jeszcze przed odbiorem. Albo po prostu pozbyli się reszty czarnych tablic
Tak czy siak normalnie nie miałby on prawa się pojawić na starych tablicach (pierwsze modele pojawiły się dopiero w lipcu 2000 roku), zatem naprawdę gruby okaz.

#czarneblachy #samochody #motoryzacja #carboners #ford #transit #strazgraniczna
o.....y - Nie wiem jakim cudem Transit tej generacji jest na czarnych. Możliwe że pog...

źródło: comment_Jn1JnfAWE7BmctMOlHxwt3lpDu6GJ8iI.jpg

Pobierz
  • 24
@oficer-prowadzacy: Ciekawe, bardzo ciekawe.

Zastanawiam się jak to było ze zmianą tablic na białe w budżetówce? Może dla nich była kilku miesięczna obsówa i policja, służba celna, wojsko itp nie dostawali od maja 2000 białych tablic?

Możliwe jest też, ze Straż Graniczna dostała jeden z pierwszych, "prototypowych" egzemplarzy tym bardziej, że ten Transit był produkowany w Płońsku.
@piottrek:
Ogólnie, na ang. Wikipedii pisze że został zaprezentowany w lipcu 2000 roku. Nawet jeśli założyć, że wtedy pierwsze egzemplarze zeszły z taśmy montażowej, to i tak to są dwa miesiące po zakończeniu wydawania czarnych tablic.

@prawdziwek: @trueno2:
To z tym wydaniem zapasów tablic ma sens, niewykluczone że narobili trochę zapasu i dzięki temu Fordziak się załapał na czarne blaszki.
Tak czy siak, parafrazując klasyka - chciałbym poznać historię
@oficer-prowadzacy: Rzeczywiście do 2000r.

Ale.. na niemieckiej wikipedii jest napisane że ten model produkowano od stycznia 2000r.
Dieses Modell wurde im Januar 2000 eingeführt
co google tłumaczy na
Model ten został wprowadzony w styczniu 2000 roku

Także teraz by pasowało. Na pewno w jakimś kraju był wcześniej w innym później.. angielska wiki może dotyczyć UK.
@IlluminateEliminate:
Niemniej jednak produkcja Fabii wystartowała pod sam koniec 1999 roku, a do klientów pierwsze egzemplarze trafiły wiosną 2000 roku czyli bardzo niewiele aut było zarejestrowane na czarne tablice (skończyli je wydawać z dniem 1 maja).
A pewnie jeszcze mniej zostało do dnia dzisiejszego (o ile w ogóle jakieś zostały).
@IlluminateEliminate:
Kilkanaście W220 to może nie, jakieś 6-8 aut. Jak chodzi o Leony to jeśli masz taką to wrzuć, aczkolwiek sporo fotek to fejki - trzeba sprawdzać na stronie UFG (akurat tego Transita wyżej to się nie tyczy bo pojazdy uprzywilejowane nie figurują w UFG).
@oficer-prowadzacy: Wiesz co, z tą Fabią to pewnie masz rację, ale kurde aż nie chce mi się wierzyć, że ostało się tak niewiele sztuk na czarnych. W tamtych latach zaczynałem już interesować się motoryzacją i pamiętam, że Octavia czy Fabia na czarnych nie była jakimś wielkim zaskoczeniem i można było takowe spotkać nawet w niewielkich miasteczkach - choć rzecz jasna latało tego mniej niż Favoritek, Uno czy Polonezów. Jest to o