Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki!

Mam pytanie odnośnie internetu radiowego. Przeprowadziłem się własnie tymczasowo do domu rodzinnego, gdzie założony jest internet radiowy. Wszystko wygląda OK, nadajnik jest ok 100 metrów w linii prostej, z sygnałem nie ma problemu. Poniżej wynik speedtestu. Niestety co mnie zmartwiło to to, ze podczas pobierania, prędkość pobierania nie przekracza 8Mbps (1MB/s). Mam wrażenie, że jest sztywno ustawiona. Próbowałem pobierać kilka rzeczy na raz (np steam, origin, torrent) w różnych kombinacjach, w tym np na kablu i laptopie i desktopie czy telefonie i zawsze prędkość pobierania wyglądała tak samo. Natomiast podczas uruchamiania speedtestu prędkość jest zawsze taka jak na obrazku, czasem odrobinę większa, czasem mniejsza.
W grach tez ping mam bardzo niski i nie ma lagów.
Czy usługodawca robi tutaj jakieś wałki? Z tego co wiem to nikt nie ma pojęcia o tym, zeby były jakieś ograniczenia, na stronie firmy w regulaminie również nie ma o tym mowy.
Router, który rodzice dostali to Netis.

Jeśli ktoś mógłby się wypowiedzieć jak to wygląda i czy takie coś jest możliwie narzucone odgórnie od strony dostawcy internetu, ewentualnie jakieś ustawienia w routerze to będę wdzięczny. Rodzice niestety nie mają pojęcia, dla nich po prostu działał. No i wygląda na to, że działa, ale to pobieranie jest na stałe tylko 50%. Skontaktuje się z nim po długim weekendzie, dlatego chciałbym wiedzieć wcześniej od czego to może być zależne i czy ewentualnie jest szansa na zrobienie czegoś z mojej strony lub czy mogę coś zarzucać dostawcy, skoro na teście zawsze prędkość jest maksymalna.

EDIT:
Dodam jeszcze, że gdy rozpoczynam pobieranie prędkość jest ok 2MB/s, ale zaraz spada do 1 i później już nie wraca nigdy.

#internet #pytaniedoeksperta #pomocy #komputery #routery #router
bamsebjorn - Cześć Mirki! 

Mam pytanie odnośnie internetu radiowego. Przeprowadził...

źródło: comment_WGWo6MFlo8TxBAKapSRahw7KCYgDIUeg.jpg

Pobierz
  • 3
@bamsebjorn: jeżeli zaczynasz z pełną prędkością a później spada o połowę to jest tu zastosowany trick przez ISP, gdzie masz burst przez chwile do pełnej prędkości, a później spada do mniejszej. przy speedteście tego nie zauważysz bo za krótko test trwa.
@rtg_: Widzę, że będę musiał z nim pogadać jutro. W testach ciągle jest prędkość 16Mbps, ale pobieranie przez 90% czasu jest tylko połowę, chociaż w nocy i jeszcze dziś w ciągu dnia było przez jakiś czas 2MB/s. Do routera nawet nie jestem w stanie się zalogować, bo hasło i login zostały zmienione, a moi rodzice niestety się na tym nie znają, więc pewnie nawet nie pytali. Może faktycznie jest to kwestia