Wpis z mikrobloga

To uczucie kiedy dzwoni do Ciebie ktoś z propozycją "zajebistych pieniędzy w pół roku", a ta propozycja okazuje się piramidą finansową (piramidy finansowe są według prawa oszustwami). Oczywiście wszystko poparte super fachowym "koleżanka wpłaca już pół roku i dostaje pieniądze więc wszystko sprawdzone" albo innym budzącym zaufanie stwierdzeniem: "To jest taka aplikacja stworzona przez firmę która zrobiła Skype, a teraz znaleźli lepsze źródło pieniędzy".( ͜͡ʖ ͡€)

#!$%@? mać ludzie, ogarnijcie się. To może i działać 10 lat, ale istotą całej tej metody jest fakt, że w pewnym momencie kończą się "nowi członkowie" i nie ma pieniędzy na wypłaty dla bieżących. Po czym cała kasa magicznie wyparuje, natomiast pomysłodawca tego mechanizmu kupuje sobie domek na Karaibach ( ͡ ͜ʖ ͡)

PS: Tak wiem, że ZUS to też piramida finansowa

#oszukujo #piramidafinansowa #januszebiznesu
  • 3
@m0skal: Jestem dość aktywny na pewnym forum związanym z internetowymi byznesami to codziennie jest to samo.

Panie, ale on wypłaca codziennie!

Wpłaciłem 500$ po miesiącu mam już 450$ jeszcze z 3 miesiące i będę $10 na plus!

Znam fajną stronę zainwestuj oszczędności życia, nie pożałujesz

Zapraszam na nową stronę, wystarczy wpłacić pieniądze dzięki nim kupujecie akcje firmy, która ma do 2176 roku wybudować kolejkę powietrzną. Teraz akcje są po 0,045 centa,