•  

  Mircy, słyszeliście cokolwiek o platformach typu adpack, mxrevshare i podobne? Chodzi w tym chyba głównie o oglądanie reklam i za to płacony jest niby hajs, a właściwie to nie "niby" tylko prawdziwy, bo mam w znajomych na fejsie paru świrów co wrzucają swoje wyciągi z banku, zdjęcia hajsu itd które potwierdzają to, że rzeczywiście mają z tego hajs i to niemały. Od razu zaznaczam, że to nie są zdjęcia z neta/przeróbki w photoshopie. To jest możliwe? Jest tam jakiś haczyk? Musi gdzieś być, to pewnie jakiś MLM czy inne gówno, ale do tej pory widzę jedynie wypłaty, a trwa to już jakiś czas.

  #mlm #piramidafinansowa #zarabianieonline #adpack

  +: zenitram, S.....g +3 innych
  •  

   @andrzejszpilka no, a jak oni niby maja weryfikować oglądanie reklam? Moim zdaniem ściema, jakich pełno na necie.

  •  

   @asasello u mnie na studiach był wykład w formie e learningu na stronie uczelni i byl podzielony na części 2 minutowe, trzeba bylo poruszać myszką żeby przejść dalej w prezentacji a jak za dlugo nie ruszales to soe wyłączał i musiałeś od nowa oglądać :D sposób na pewno jakiś wymyślili

  •  

   @andrzejszpilka: hm, brzmi interesująco. Powiedz dokladnie jak to dziala

  •  

   @andrzejszpilka no to nie wiem ( ͡° ͜ʖ ͡°),

  •  

   @SADFrog nie wiem dokładnie jak to działa, chcę się tego dowiedzieć a bardziej to dowiedziec sie gdzie jest haczyk

  •  

   Piramida finansowa. Jeżeli dołączysz wystarczająco wcześnie, to być może jakiś hajs uda Ci się wyciągnąć.

   Przez jakiś czas popularne bardzo było traffic monsoon - ostatnio upadło.

   Najgorsze jest to, że nigdy nie wiesz, kiedy pierdolnie. Jak chcesz się w to bawić, to proszę bardzo. Traktuj to jednak jak "inwestycję" wysokiego ryzyka i nie pakuj w to życiowych oszczędności albo sum, których utrata mogłaby Cię zaboleć.

  •  

   @Qbus1992: Czyli tam się wpłaca najpierw własne siano? A potem zarabiasz? To właśnie chyba coś jak traffic monsoon

  •  

   Nie znam się na tym za bardzo, ponieważ tego typu pierdoły nie są w kręgu moich zainteresowań. Z tego co rozumiem, to wygląda to w taki sposób, że kupujesz jakieś adpacki za określoną kwotę, a po kilkunastu dniach dostajesz z powrotem większą kwotę pod warunkiem, że obejrzysz ileś tam reklam.

   Do tego dochodzą jeszcze zarobki z innych osób, które udało Ci się pozyskać.

   Pieniądze są wypłacane z kwot wpłacanych przez nowych członków + wpłat z adpacków. Wszystko się kręci dopóki pojawia się wystarczająco dużo osób... lub gdy właściciel dochodzi do wniosku, że czas spierdolić z pieniędzmi.

   Jest to więc wałek i typowa piramida pod przykrywką "adpacków". Dużo osób działającym w tym zdaje sobie z tego sprawę. Mają tylko nadzieję, że to wszystko pierdolnie dopiero wtedy, gdy zdążą się sami nachapać.

   Naprawdę duże pieniądze są w stanie zarobić na tym wyłącznie osoby, które ogarniają marketing internetowy + zasady działania MLM'ów. Być może kiedyś się skuszę, jeżeli inne źródła nie będą generowały dla mnie takich pieniędzy jakbym sobie tego życzył...

   Na razie po prostu nie mam sumienia.

  •  

   @Qbus1992: Nic tylko odpalać Amber Gold w tym kraju, bo zainteresowanie tym tematem jak się poczyta na necie jest ogromne, tak samo jak naiwność ludzi.

  •  

   @andrzejszpilka:

   Z tego typu piramidami jest jeszcze jeden problem... Na początku działają.

   Wpłacasz powiedzmy 50$ i po kilkunastu dniach masz z powrotem 55 czy 60$. Racjonalnym zachowaniem byłoby więc całą kwotę wpakować ponownie, a nawet włożyć w to jeszcze więcej pieniędzy. Więc wrzucasz 300-400$ i po kilkunastu dniach znowu widzisz zysk.

   Myślisz sobie, że odkryłeś jakiś magiczny system i że będziesz mógł zarabiać spore pieniądze bez większego wysiłku. Zaczynasz więc rekrutować inne osoby, aby jeszcze bardziej zmaksymalizować swoje zyski.

   To tak jakbyś grał w ruletkę i za każdym razem wygrywał. Kierując się logiką powinieneś za każdym kolejnym razem wrzucać coraz to większe sumy.

   Tylko pewnego dnia zamiast na czarnych, ruletka zatrzymuje się na czerwonych. Jeżeli miałeś świadomość ryzyka to okey. Gorzej, jeżeli go nie miałeś. Jeszcze gorsze może być to, że Twoi znajomi i najbliżsi zainwestowali w to pieniądze ufając Tobie i generowanym przez Ciebie wynikom.

   Tego typu systemu bazują na chciwości, chęci szybkiego zarabiania pieniędzy bez żadnego wysiłku i naiwności ludzi.

  •  

   @andrzejszpilka:
   Wyjaśnię najważniejszą kwestię:
   - nie istnieje coś takiego jak MLM czy Revshare, to są puste terminy,
   - istnieje za to oszustwo zwane piramidą finansową,
   - i trzeba tę piramidę zamaskować,
   - w tym celu oszuści wymyślają pojęcia "MLM", "Revshare" i inne, a potem ogłaszają, że nie prowadzą piramidy finansowej, tylko MLM lub Revshare,
   - podsumowując: piramida finansowa=MLM=Revshare. To jest jeden i ten sam byt.

   1. Piramida w czystej postaci sprowadza się do struktury, w której zysk danej osoby zależy od wpłat osób znajdujących się niżej w tej strukturze. Działalność piramidy polega zatem na obiecywaniu zysków uczestnikom, przede wszystkim za zwerbowanie do udziału w tej strukturze nowych osób.
   2. Kto organizuje piramidy finansowe lub takim systemem kieruje, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.


   TYPES OF PYRAMID SCHEMES There are basically two types of Pyramid Schemes – the Naked Pyramid Scheme and the Product-based Pyramid Scheme. The Naked Pyramid scheme is one in which no product is offered. The Product-based Pyramid Scheme is operated in most instances as a Multi-level or Network Marketing Scheme in which a participant is required to purchase a product at an inflated price in return for which he receives: (1) the right to sell a product and (2) the right to receive a return for recruiting other participants into the program.
   http://www.cbsl.gov.lk/pics_n_docs/10_pub/_docs/pa/pamphlet/pl_4.pdf

   Dlaczego oszuści od piramid finansowych wymyślają fantazyjne koncepty jak np "system dystrybucji multi level marketing" lub "Revenue Share"? Ano dlatego, żeby pozostać niezauważonymi dla organów ścigania i potencjalnych ofiar oszustwa. Im bardziej pokomplikowany model "biznesu" tym trudniej dostrzec oszustwo.

   Dlaczego ciągle powstają nowe koncepty maskujące piramidę finansową? Ano dlatego, że po dłuższym czasie ruchania ludzi przez MLMy, zaczynają się one źle kojarzyć. Trzeba nowego konceptu, nowej chwytliwej bajeczki, żeby znowu łowić naiwnych ludzi.

   Przykłady piramid finansowych (ochrzczonych dla niepoznaki terminem "Revshare")
   - Traffic Monsoon
   - Bannersbroker
   - My Advertising Pays - oszuści właśnie zwinęli się z kasą, a ofiary płaczą na forum:
   http://www.hyipforum.pl/index.php?/topic/10449-scam-my-advertising-pays-paczka-4999-zysk-60-wwwmyadvertisingpayscom/page-64
   - MXRevShare
   i wiele innych

   Każda piramida typu Product Based Pyramid Scheme (MLMy, Revshare) działa tak samo:
   1. warunkiem przystąpienia jest wpłacenie wpisowego (pod postacią produktu - żeby zmylić organy ścigania),
   2. potem należy werbować kolejnych naiwnych, którzy również wpłacą wpisowe. Oszuści obiecują prowizję. A ta prowizja będzie pochodziła z pieniędzy wpłacanych przez osobę, którą zwerbujesz,
   3. obowiązkowo brać udział w płatnych szkoleniach,
   4. kupować płatne materiały edukacyjne,
   5. każdego miesiąca dokonać "zakup produktu" na określoną kwotę, bo inaczej wypad,
   6. werbować, werbować, i jeszcze raz werbować.

   Już możesz się domyślić, w jakim celu znajomi spamują FB. Taką dostali instrukcje od oszustwów-właścicieli MLMu/Revshare. Celem jest przyciągnięcie następnych ofiar oszustwa. W postach prezentowane są bzdury, nikt tam nie zarabia, wszyscy tracą. Przeciętny naganiacz nie jest świadomy, że bierze udział w oszustwie - tak wyprany ma mózg.

   AmberGold to amatorzy w porównaniu z oszustwami MLM/Revshare. Te drugie są całkowicie bezkarne.

   +: marcusus, z.....................i +4 innych
  •  

   @renalum:
   * 1. warunkiem przystąpienia jest wpłacenie wpisowego (pod postacią zakupu produktu - żeby zmylić organy) ścigania

Gorące dyskusje ostatnie 12h