•  
    T.....5

+99

Zauważyliście ile ciekawego contentu w necie jest serwowanego, przez źródła, które można określić jako prawicowe?

Taki Bartosiak. Zadeklarowany prawicowiec, wyśmiewający lewicowe spojrzenie na relacje między państwami, jako nienaukowe i niemożliwe do zrealizowania w rzeczywistości.

Na jego wykładach w czasie pytań udzielają się głównie korwinowcy i narodowcy.

Kolejny jest Jędrek. Cała seria filmików z jego udziałem jest wypuszczania przez kanał firmy produkującej i sprzedającej tzw. odzież patriotyczną, przez lewicę często utożsamianą z wszelkiej maści patologią. I tak oto firma dla ,,he he sebuf" produkuje jedne z najciekawszych cykli filmów historycznych w polskojęzycznym internecie.

Kolejny kanał to Prosta Ekonomia, który propaguje wiedzę na temat austriackiej szkoły ekonomii i wykłada podstawy wiedzy z tej dziedziny nauki.

Głównym zarzutem wobec tego kanału jest słowo ,,kuconomia", a większość z tych co tak piszą nie podaje nic więcej, co miałoby jakąkolwiek wartość merytoryczną.

#jedrek #bartosiak #prostaekonomia #4konserwy #neuropa

źródło: dsfgggs.jpg

+: S................u, V....r +97 innych
    •  

@Tical25 prosta ekonomia jest rakiem, która spłyca skomplikowane zagadnienia. I propaguje ekonomiczny skansen.

•  
      T.....5

+20

@mtim: powiedziała dwudziestotrzygodzinna zielonka, która plusuje same wpisy z tagiem #neuropa

•  

@Tical25: piwniczny margines( ͡° ͜ʖ ͡°)

+: dasvolk
    •  
      T.....5

+153

prosta ekonomia jest rakiem, która spłyca skomplikowane zagadnienia. I propaguje ekonomiczny skansen.

@Majk_: Siła merytorycznych argumentów bijąca z twojej opinii mnie powaliła.

Mogłeś napisać ,,he he znowu kuconomia", to wyszłoby krócej, a poziom byłby ten sam.

•  

piwniczny margines( ͡° ͜ʖ ͡°)

@BojWhucie: lewica nie ma nawet tego, a w polskim internecie roku pańskiego 2016 dalej rządzi prawica.

•  

@Tical25 Powiedz mi jakie ma znaczenie kolor nicka i czas spędzony na wykopie? Rozumiem, że jakby to samo napisał bordo z kontem od 10 lat to byś się przejął? Żenada :)

•  

Powiedz mi jakie ma znaczenie kolor nicka i czas spędzony na wykopie? Rozumiem, że jakby to samo napisał bordo z kontem od 10 lat to byś się przejął?

@mtim: Nie, bo twój komentarz dalej byłby gówniano-rakowy, poprzez brak jakiegokolwiek uzasadnienia wypowiedzi.

•  

@Tical25: > rządzi prawica
      tak wiem i krul Korwin, wolny rynek oraz paróweczkowa teoria ekonomii( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Tical25: no, czyli już wysłuchaliśmy dwóch ostatecznych argumentów przeciwko: rak i "to nie jest takie proste", zamykam temat xD

+: nofink, V....r +9 innych
    •  

@Tical25 to po co się dopierdalasz do stażu na wykopie? Bartosiak to mitoman, który może jarac tepakow kochających Maksia Kolonko.

•  

@Tical25: w sumie.. masz nawet racje, bo jak tak se pomyśle to nie kojarzę znanego "rigczowego" "lewackiego" "jutubera"

no chyba że ktoś obwoła @dkm17 lewakiem bo zmasakrował Janusza jeżeli chodzi o ocieplenie klimatu xD

+: u..6, majkeloss +7 innych
    •  

Bartosiak to mitoman, który może jarac tepakow kochających Maksia Kolonko.

@mtim: No ale wyjaśnij czemu. Co z jego wypowiedzi nie zgadza się z geopolityką, czyli jedną taką dziedziną nauki?

czemu Bartosiak to rak?

@RPG-7: Bo @mtim to lewacka zielonka, która udziela się tylko w tematach politycznych. Ja jej wróżę szybką platynę.

•  

@RPG-7 bo Miedzymorze, bo husaria, bo wiele innych debilizmow

•  

bo Miedzymorze

@mtim: co złego w międzymorzu? co chcesz od husarii? jakie inne debilizmy? "wiele" a wymieniłeś 2

+: T.....5, V....r +11 innych
    •  

@Majk_: że tak zapytam

prosta ekonomia jest rakiem, która spłyca skomplikowane zagadnienia

ale za to efekty mnożnikowe są spoko? i wcale nie spłycają skomplikowanych zagadnień?

ekonomiczny skansen

czemu coś co jest stare ma być przez sam fakt bycia starym dewaluowane?

+: V....r, kam966 +17 innych
    •  

@mtim: Pomyliłeś chyba Bartosiaka z Targalskim.

•  
      T.....5

+10

no chyba że ktoś obwoła @dkm17 lewakiem bo zmasakrował Janusza jeżeli chodzi o ocieplenie klimatu xD

@RPG-7: Nie no, prowadzący ,,Naukowy bełkot..." neutralny, na co wskazuje jego podejście do nauki.

Po tym jak w filmie o tym czemu murzyni biegają szybciej musiał tłumaczyć przez 5 minut, że nie jest rasistą, raczej wie, że współczesna lewica ma w dużej mierze nie po drodze z nauką.

Ewentualnie zachowuje pełen profesjonalizm tak dobrze, że nie da się wywnioskować tego z jego filmików.

Zresztą, mógłby być nawet skrajnie lewicowy. Nic nie mam do osobistych poglądów obcych ludzi, a jeśli jego filmiki dalej trzymałyby obecny bardzo wysoki poziom, to z pewnością bym je oglądał.

•  
      T.....5

+14

bo husaria

@mtim: jaka, kurw..., husaria?! I to u Bartosiaka? XDDDDDD

Widzę, że mamy tu nasionko lewackiego trolla o IQ<70 pokroju ospena czy artpopa

•  

@Tical25:

współczesna lewica ma w dużej mierze nie po drodze z nauką

Nie to co prawica, której spora część (w tym na wykopie oczywiście) żyje w mentalnym średniowieczu (homoseksualizm jako choroba (xD), efekty wychowania dzieci przez pary homoseksualne, czy globalne ocieplenie).

•  

@RoHunter:

Nie to co prawica, której spora część

Co mnie obchodzi spora część prawicy?

I czy ona powołuje się na jedynych oświeconych?

•  

@Tical25: Nie mieszaj Bartosiaka w politykę, on zawsze ucieka od tematów polskiej polityki bo wie że to szambo bez dna..
      Jak powiedziałby coś sprzyjającego lewicy, to druga strona zaczęłaby wyzywać go od lewaków i pederastów.
      Jak powiedziałby coś sprzyjającego prawicy, to druga strona zaczęłaby wyzywać go od prawaków i faszystów.

•  

@Tical25:

Widzę, że mamy tu nasionko lewackiego trolla o IQ<70 pokroju ospena czy artpopa

Wyluzuj, bo to tylko komentarze na wykopie xD Aha, no i dalej czepiaj się, np. @artpop co wykopowa prawica ma w zwyczaju, ale jakoś inny zwyczaj- obalania jego argumentów, nigdy nie zaistniał xD

+: Naxster
    •  
      t..........o

+3

@Tical25: jagielloński24 - też bardzo szanuję. Ale lewicowy kontent też jest bardzo dobry. Razem często wrzuca fajne rzeczy, neuropa, żałosna logika jakies przedruki, nie ma źle

•  

Nie mieszaj Bartosiaka w politykę, on zawsze ucieka od tematów polskiej polityki bo wie że to szambo bez dna..

@CichySzelestOka: W jednym z wykładów zadeklarował się jako prawicowiec, a sama geopolityka ma bogate korzenie prawicowe. To głównie konserwatyści zdolni są do realnego spojrzenia na stosunki międzynarodowe, o czym świadczą chociażby wybory w USA.

Trump, chce się dogadać z Rosją, aby zabezpieczyć się przed Chinami, bo wie, że nie da bez niej rady.

Clinton chce wojować jednocześnie z Rosją, Chinami, Iranem i Koreą Północną, przy jednoczesnym zwiększeniu obecności wojsk USA w całej Europie.

Pierwszy kandydat ma realny plan, a drugi ma mrzonki, na których realizację nie starczyłoby środków, nawet gdyby były dwie Ameryki Północne.

+: t........r, dzialo
    •  

Wyluzuj, bo to tylko komentarze na wykopie xD

@RoHunter: Wtf? Czy gdzieś tam widać, że nie jestem wyluzowany? po prostu mam bekę z głupoty zielonki.

ale jakoś inny zwyczaj- obalania jego argumentów, nigdy nie zaistniał xD

Obalanie argumentów osoby twierdzącej, że kobieta ma prawo dokonać aborcji dzień przed porodem, oraz ma też halucynacje na temat wyniku drugiej debaty Trump-Clinton jest bezcelowe.

źródło: s-media-cache-ak0.pinimg.com

•  

razem często wrzuca fajne rzeczy, neuropa, żałosna logika jakies przedruki, nie ma źle

@tony_soprano: Dobra ironia nie jest zła ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Tical25: masz coś poważnego na temat Żałosnej Logiki?
      Czy wrócimy do napierdalanki w stylu "kuconomia", która przecież tak Tobie nie odpowiada?

+: t..........o
    •  

@Tical25: Naukowy Bęłkot jeżeli już na siłę miałby mieć przypisywaną stornę to lewicową. W filmiku o homo pada jedynie kilka opinii osobistych i układają się one mniej więcej w pogląd, że to durne wycierać sobie usta "naturalnością" i powinno się szanować odmienności.

Ale to jest naprawdę na siłę, dla mnie to tylko pokaz RiGCzu

•  

@Tical25:

Wtf? Czy gdzieś tam widać, że nie jestem wyluzowany? po prostu mam bekę z głupoty zielonki.
      Tak- jest widać, że nie jesteś dx

kobieta ma prawo dokonać aborcji dzień przed porodem
      Ma pan dowód? Nie widziałem jeszcze żadnej opinii mówiącej o aborcji dzień przed planowanym porodem. No chyba, że byłby to jakiś poród nieplanowany, gdy dziecko bardzo chore lib gdy zagraża to życiu matki. O aborcji dzień przed porodem w 9 miesiącu nie słyszałem, a już na pewno nie z ust Artopopa, także poproszę cytat.

ma też halucynacje na temat wyniku drugiej debaty Trump-Clinton
      Takie zdania, odnośnie tego kto wygrał debatę są BARDZO sukiektywne, No bo jak "wygrał"? Merytorycznie? W sondażach? Jeśli tak, to w jakich? Czy może w tych tutaj podawanych na wykopie, gdzie Trump wygrywał w sondażu na twitterze? xD

•  

masz coś poważnego na temat Żałosnej Logiki?

@tyrald: Mam chociażby to, że odmawia racji narodowcom chcącym aby wszystkie przedsiębiorstwa w Polsce przestrzegały prawa.

Jeśli karze się drukarzy za niedrukowanie ulotek LGTB, to powinno się ukarać facebooka za usuwanie profili narodowców. Żałosna logika jest prawdziwie żałosna i wytyka narodowcom, że nie chcą stosowania podwójnych standardów prawnych w Polsce.

•  

a sama geopolityka ma bogate korzenie prawicowe.

@Tical25: Łosz kur* :D to tak jakby powiedzieć że ekonomia jest prawicowa..
      Geopolityka to nauka, nie ma stron a to że zajmowało się nią więcej tych z prawa nic tak naprawdę nie znaczy..

Naprawdę myślisz że kiedy Trump dojdzie do władz to powie "Dajcie mnie tu telefon do Putina" ??

Bartosiak powiedział że wybory wielkiego znaczenia nie mają, bo ten kto wygra zostanie posadzony w pokoiku i geopolitycy i generałowie im wytłumaczą że ma być tak i tak i że inaczej się nie da..

•  

Dobra ironia nie jest zła ( ͡° ͜ʖ ͡°)

oraz ma też halucynacje na temat wyniku drugiej debaty Trump-Clinton jest bezcelowe.

@Tical25: Siła merytorycznych argumentów bijąca z twojej opinii mnie powaliła.

Mogłeś napisać ,,he he znowu lewactwo", to wyszłoby krócej, a poziom byłby ten sam.

Widzę, że kolejne prawilna zarzutka...

+: D....r
    •  

Ma pan dowód?

@RoHunter: Oczywiście

Nie można zmusić kobiety do porodu w żadnej okoliczności.

http://www.wykop.pl/link/3360125/nowy-projekt-polskiej-ustawy-aborcyjnej-wywolal-burze-na-reddicie/#comment-39494305

Nie można zmusić kobiety do porodu.

http://www.wykop.pl/link/3360125/nowy-projekt-polskiej-ustawy-aborcyjnej-wywolal-burze-na-reddicie/#comment-39494071

Jeśli nie widzisz niczego złego w zmuszaniu kobiety do porodu to tylko ci współczuję.
      I to wszystko tylko w tym jednym znalezisku.

I nie, nie chodziło mu o ciąże upośledzone, czy zagrażające życiu albo zdrowiu. On jasno napisał, że w żadnym przypadku nie można zmuszać kobiety do porodu i prawo które to robi jest barbarzyńskie.

•  

Łosz kur* :D to tak jakby powiedzieć że ekonomia jest prawicowa..

@CichySzelestOka: Poczytaj sobie o osobie Cata Mackiewicza.

Geopolityka to nauka, nie ma stron a to że zajmowało się nią więcej tych z prawa nic tak naprawdę nie znaczy..

To nauka, która tworzyła się w konserwatywnych środowiskach naukowo-politycznych XIX wieku. Skoro geopolityka była opracowywana przez prawicowych i konserwatywnych polityków i myślicieli, to z czystym można stwierdzić, że jej początki są prawicowo-konserwatywne.

Ty sobie chyba nie zdajesz sprawy, że socjalizm, będącym prekursorem lewicy, powstawał mniej więcej w tym samym czasie co geopolityka, a cały początek socjalistów, to idea światowej rewolucji, która była nierealna.

•  

prosta ekonomia jest rakiem, która spłyca skomplikowane zagadnienia. I propaguje ekonomiczny skansen.

@Majk_: to chyba obecna narracja PiS. Jak się im mówi, że należy zmniejszyć podatki by firmy się rozwijały to przychodzi taki Morawiecki i dorzuca udupianie wszystkich by się kasa na 500+ znalazła.

•  

NO I SIE NIE DOWIEDZIAŁEM CZEMU PROSTA EKONOMIA TO RAK :(

+: T.....5, mihaubiauek +9 innych
    •  

Siła merytorycznych argumentów bijąca z twojej opinii mnie powaliła.

@Naxster: Jakich merytorycznych argumentów oczekujesz, gdy ktoś pisze, że Razem jest merytoryczna? Póki co działacze Razem wypowiadają się publicznie na poziomie pyskówki internetowej. Ot choćby typek, który w czasie debaty z z Jakubiakiem jako argument za wyższymi podatkami podał fakt, że krótko po wojnie w jakimś kraju podatki dochodowe dochodziły do 90% i gospodarka miała duży wzrost.

Nie wziął pod uwagę faktu, że ten duży wzrost był spowodowany tym, że kraj odbudowywał się po wojnie, co napędziło konsumpcję, a dodatkowo miliony ludzi wróciło z frontów do fabryk, przez co dodatkowo gospodarka wzrosła. No i należy pamiętać o tym, że pozytywnie dla gospodarki skutkowało przejście milionów ludzi z produkcji wojennej na produkcję cywilną.

A neuropa? Poza paroma chlubnymi wyjątkami to ściek składający się z manipulacji i pseudośmiesznych obrazków.

•  

NO I SIE NIE DOWIEDZIAŁEM CZEMU PROSTA EKONOMIA TO RAK :(

@RPG-7: 25 osób, póki co, wie bez żadnych argumentów, więc ty musisz uwierzyć naszej oświeconej lewicy na słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

A neuropa? Poza paroma chlubnymi wyjątkami to ściek składający się z manipulacji i pseudośmiesznych obrazków.

@Tical25:

Znajdźmy 3 różnice pomiędzy tymi wypowiedziami.
      Tak, brawo, są takie same!
      .
      .

Jeśli karze się drukarzy za niedrukowanie ulotek LGTB, to powinno się ukarać facebooka za usuwanie profili narodowców.
      http://www.wykop.pl/wpis/20378943/urocze-sa-podwojne-standardy-neuropa-i-4konserwy-g/
      tu masz sporo wytłumaczeń dlaczego albo jest to hipokryzja obu stron, albo to drugie podejście (lewicowe) ma rację

•  

@Majk_:

źródło: zwrotnikraka.pl

+: T.....5, grazwydas +2 innych
    •  

To nauka, która tworzyła się w konserwatywnych środowiskach naukowo-politycznych XIX wieku. Skoro geopolityka była opracowywana przez prawicowych i konserwatywnych polityków i myślicieli, to z czystym można stwierdzić, że jej początki są prawicowo-konserwatywne.

Ty sobie chyba nie zdajesz sprawy, że socjalizm, będącym prekursorem lewicy, powstawał mniej więcej w tym samym czasie co geopolityka, a cały początek socjalistów, to idea światowej rewolucji, która była nierealna.

@Tical25: nie zauważyłeś przekazu, że nauki/pseudonauki nie są stroną polityczną, niezależnie od ich początków.
      Bo w ten sposób możemy się przerzucać zagadnieniami w stylu: kreacjonizm jest prawicowy, Deutschphysik jest prawicowy/lewicowy, eugenika jest lewicowa/prawicowa, algebra jest lewicowa... tak do usranej śmierci i bez celu.

•  

tu masz sporo wytłumaczeń dlaczego albo jest to hipokryzja obu stron, albo to drugie podejście (lewicowe) ma rację

@Naxster: Hipokryzja obu stron, bo narodowcy chcą równego traktowania pod względem prawnym?

albo to drugie podejście (lewicowe) ma rację

Drugie podejście ma rację? Te które mówi, że drukarnia ma się dostosować do polskiego prawa, bo po to jest prawo, a facebook nie musi przestrzegać prawa, bo kasuje narodowców, a my(lewica) ich nie lubimy?

Sorry, ale w rzeczywistości słuszne jest równe traktowanie firm w Polsce. Narodowcy nie chcieli karania drukarni, ale ta została ukarana. No, spoko. Teraz narodowcy chcą ukarania facebooka bo takie jest prawo, które w ich wcześniejszej sprawie zadziałało więc teraz też musi.

Znajdźmy 3 różnice pomiędzy tymi wypowiedziami.
      Tak, brawo, są takie same!

Ale wiesz, że gdy są dwa takie same stwierdzenia, to jedno z nich może być prawidłowe, a drugie idiotyczne, jeśli użyte są w różnych kontekstach?

Na przykład zdanie: ,,To jest zielone." użyte aby opisać liść czy trawę jest słuszne, a te same zdanie do opisania słońca czy czystej wody jest idiotyczne.

Tak samo jest ze zdaniem moim i Majka. Ja użyłem swojego do opisania tagu pod którym często wrzuca się kłamliwe obrazki, zazwyczaj bez źródeł, albo porządnie zmanipulowane, a Majk nie użył żadnych argumentów w kontekście medium, które podaje bibliografię i podstawy naukowe swoich słów.

Używanie argumentów do takich dennych i tendencyjnie zmanipulowanych obrazków jak ten poniżej jest uwłaczające.

Użycie argumentów do obalenia podstaw austriackiej szkoły ekonomii, za którą był co najmniej jeden Nobel, o którym wiem, jest konieczne.

źródło: sdhgahafds.jpg

•  

: nie zauważyłeś przekazu, że nauki/pseudonauki nie są stroną polityczną, niezależnie od ich początków.

@tyrald: Czy ja pisałem, że są? Napisałem po prostu, że geopolityka ma konserwatywno-prawicowe korzenie, a jej stosowanie ma długą tradycję u tej opcji politycznej.

•  

bo narodowcy chcą równego traktowania pod względem prawnym?

@Tical25: znamy różnych narodowców. Ani jednego nie słyszałem, który by mówił, że drukarnia zachowała się źle.

Te które mówi, że drukarnia ma się dostosować do polskiego prawa, bo po to jest prawo, a facebook nie musi przestrzegać prawa, bo kasuje narodowców, a my(lewica) ich nie lubimy?

To które ci podałem. Poczytaj.
      Jedna firma łamie polskie prawo, druga nie. I to nie fb łamie i nie fb dostało wyrok.

Majk nie użył żadnych argumentów w kontekście medium, które podaje bibliografię i podstawy naukowe swoich słów.
      ...i nijak nie odniósł się do braku źródeł a do uproszczeń i propagowaniu określonego, dawnego prądu myślowego. Zjawisk braku rzetelności, których posiadanie źródeł nijak nie usuwa.

Czy ja pisałem, że są?
      Stosujesz wyraźne przyporządkowanie do prawicy. "Konserwatyści patrzą trzeźwo BO PRZECIEŻ ma korzenie prawicowe". Jakbyś nie przywiązywał zagadnienia do strony politycznej to nie pojawiłoby się we wpisie, który jasno mówi "prawicowe źródła mają lepszy kontent"

Cały wątek plujesz się "PRZEDSTAW SWOJA OPINIE, HEHE TAKIE ZDANIE TO KAŻDY SOBIE MOŻE WALNĄĆ" by potem jechać identycznym schematem tylko co do tych których ty nie lubisz.
      Typowa wojenka ideologiczna.
      Nie odpisuj, nie odpowiem

+: dasvolk
    •  
      m........k

+1

@Tical25: Bartosiaka kiedyś tylko kilka wykładów obejrzałem i generalnie można się spodziewać jaką ma opinię na dany temat, jeśli się ktoś orientuje w sytuacji geopolitycznej; Raczje się z nim zgadzam, choć nie przepadam.

Jędrka nie oglądam, zwyczajnie mi się nie podoba jak opowiada. Kwestia gustu.

Co do prostej ekonomii. Sam nie wiem. Mówią o absolutnych podstawach wolnego rynku, a ściślej szkoły austrackiej, które zna każdy, kto czytał Rothbarda, von Misesa, Hayeka itd. Również z tego co widziałem, to się zgadzam co do istoty. Miałem kilka uwag co do opisu skutków i przyczyn makroekonomicznych Wielkiego Kryzysu, bo trochę spłycili i podebrali pod tezę, ale mimo to dobrze, że ktoś próbuje o tym uczyć kompletnych tłuków.

+: T.....5
    •  

@RPG-7: Z tego samego powodu dla którego niektórzy z dyskutantów nie lubią Razem czy innych lewicowych źródeł - po prostu się z nimi nie zgadzają. To oczywiste ;) (Nie znam tego kanału, uprzedzając).

•  
      T........h

0

Taki Bartosiak. Zadeklarowany prawicowiec

@Tical25: co kurwa xD Przecież to jest zamordysta i to akurat wychodzi z prawie każdej jego wypowiedzi

•  

co kurwa xD Przecież to jest zamordysta i to akurat wychodzi z prawie każdej jego wypowiedzi

@ToJaZdzich: Może cię zaskoczę, ale do prawicy można wrzucić zarówno Mussoliniego, jak i Korwina. Prawica, do dosyć szerokie pojęcie.

•  

Ani jednego nie słyszałem, który by mówił, że drukarnia zachowała się źle.

@Naxster: A ilu znasz, takich którzy mówią, że nie należy wprowadzać równości wobec prawa?

Bo ich ocena drukarni nie ma tu nic do rzeczy. Jeśli drukarni nie wolno dyskryminować, to facebookowi też powinno się zakazać.

. I to nie fb łamie i nie fb dostało wyrok.

Facebook nie przestrzega swojego regulaminu, chociaż nakazuje to prawo.

•  

@Tical25: Chyba podał zarzut? Spłyca trudne zagadnienia. Czego to nie rozumiesz?

•  

Spłyca trudne zagadnienia.

@MeetU: Jakie zagadnienia?

•  
      T........h

0

@Tical25: nie, faszyzmu nie można wrzucić do worka prawicowego i tłumaczono to już milion razy

•  

nie, faszyzmu nie można wrzucić do worka prawicowego i tłumaczono to już milion razy

@ToJaZdzich: Zależy od kryteriów. Niemniej jednak monarchię absolutną określa się jako prawicowe rządy, a nie ma chyba większych zamordystów.

•  
      p.................r

+1

@Tical25: neuropa i temu podobne pajace nigdy nie używają argumentów merytorycznych. Zawsze argumentum ad gimnazjum i kółeczko wzajemnej adoracji. To są fanatycy i jakby mogli zdecydować to by zniszczyli te wszystkie biznesiki. Dla zasady i ideologi. Chorej.

•  

Przecież lewica od zawsze była domeną roboli i chłopstwa a prawica elit i intelektualistów. To media kreują lewice na jakiś nurt myślicieli, ale słoma w butach dalej zostaje.

•  

Zauważyliście ile ciekawego contentu w necie jest serwowanego, przez źródła, które można określić jako prawicowe?
      @Tical25: Bo lewica ideowa jest zazwyczaj dość daleka od świata naukowego ( ͡º ͜ʖ͡º) , a lewica gospodarcza idzie utartymi schematami i nie dyskutuje logicznie. Efektywność rozwiązań lewicowych była wielokrotnie obalana i co z tego? Ci ludzie nie dyskutują na poziomie logiki i nauki, tylko swoich przekonań i sympatii.

W sumie to może ktoś z #neuropa może polecić ciekawy kanał na youtube o poglądach lewicowych (czy to obyczajowych czy gospodarczych)? Chodzi mi o stricte naukowy przekaz i logiczne wyjaśnienie a nie "tak, bo tak".

•  

Siła merytorycznych argumentów bijąca z twojej opinii mnie powaliła.

@Tical25: Ale merytoryczne argumenty masz pod każdym ich filmikiem. Ciężko chyba tutaj podsumować ich całą twórczość.

•  
      T........h

0

@ToJaZdzich: Zależy od kryteriów. Niemniej jednak monarchię absolutną określa się jako prawicowe rządy, a nie ma chyba większych zamordystów.

@Tical25: Ty po prostu mam wrażenie nie wiesz do końca na czy polega podział prawica/lewica i przypisujesz wszystko co "fajne" pod prawicę. Monarchia absolutna nie jest ani prawicowa ani lewicowa. Wszystko zależy od monarchy. Może być absolutnie prawicowy albo absolutnie lewicowy. To co robi taki Bartosiak to jest po prostu real politics i nie można tego podpinać ani pod prawicę ani pod lewicę bo to jakby chcieć rozkminiać czy jedzenie obiadu jest prawicowe czy lewicowe. Faktem jest że te poglądy które można u Bartosiaka wyłapać są mocno centralistyczne, socjalistyczne, zamordystyczne i to zdecydowanie nie ma nic wspólnego z prawicą. Tak na prawdę gdyby już koniecznie chcieć go dopasować do jakiejś partii politycznej to zdecydowanie najbliżej mu do PiSu.

•  

@Tical25: A ktos w ogole pytał Jędrka czy chce być na koszulkach sebów wyklętych, czy od tak go sobie zawłaszczyli?

•  

@Tical25 oglądałem wszystkie wykłady i audycje Bartosiaka, przypisywanie go do prawicy to naciągane faktów

•  

panie borze jesu kryste co tu się XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

•  

Głównym zarzutem wobec tego kanału jest słowo ,,kuconomia", a większość z tych co tak piszą nie podaje nic więcej, co miałoby jakąkolwiek wartość merytoryczną.

@Tical25:

No wlasnie na wykopie tez byl tylko wonly rynek i beka z lewactwa oraz braku argumentow z ich strony, (lewactwo = cokolwiek w zaleznosci od dyskusji) ale jak przyszedl @koroluk i dodal kilka merytorycznych wpisow to nagle chetnych do dyskusji nie bylo.

Zawsze widze narzekania na brak merytoryki ze strony "prawicowcow", ale jak ktos poda rzeczowe argumenty to nagle dyskusji sie konczy. A ci chetni do merytorycznej dyskusji nie odpowiadaja na kontragumenty, tylko ida do innego znaleziska narzekac na poziom "lewakow". Nawet tutaj na wykopie mozesz to zobaczyc:

@Doctor_Manhattan Nizej link do bardzo merytorycznego wpisu o kryzysie, zreszta w odpowiedzi do Prostej Ekonomii. Jak dobrze widze jedna osoba podala jakies tam kontraargumenty. Chetnych do orania lewackiej ekonomii nagle brak.

http://www.wykop.pl/wpis/17191389/przyczyny-i-skutki-kryzysu-finansowego-z-2008-roku/

@shadowboxer - duzo swietnych wpisow o ekonomii, ale rozmowcow jakos za bardzo nie ma. Okazuje sie, ze eksperci od ekonomii szybko przestaja byc ekspertami jak konczy sie ekonomia na chopski rozum i zaczyna powazna dyskusja w oparciu o zrodla.

Poza tym sam widzialem tutaj kilka dyskusji ze zwolennikami ASE, po ktorych odechciewalo sie pisac.

•  

A ktos w ogole pytał Jędrka czy chce być na koszulkach sebów wyklętych, czy od tak go sobie zawłaszczyli?

@kobiaszu: Oho, widzę zlot tłumoków. Jeśli Surge Polonia tworzy z nim filmiki, to chyba musiał się na to zgodzić. Sądzisz, że tam przed karabinem stoi, który ma wystrzelić jeśli on przestanie mówić?

•  

oglądałem wszystkie wykłady i audycje Bartosiaka, przypisywanie go do prawicy to naciągane faktów

@niggerinthebox: Czyli nie oglądałeś wszystkich, bo w jednym on sam mówił, że stawia się po prawej stronie.

•  

Ty po prostu mam wrażenie nie wiesz do końca na czy polega podział prawica/lewica i przypisujesz wszystko co "fajne" pod prawicę. Monarchia absolutna nie jest ani prawicowa ani lewicowa.

@ToJaZdzich: To czemu wszyscy monarchiści są przypisywani do prawicy? Monarchia absolutna jest bardzo konserwatywnym systemem rządów.

Faktem jest że te poglądy które można u Bartosiaka wyłapać są mocno centralistyczne, socjalistyczne, zamordystyczne i to zdecydowanie nie ma nic wspólnego z prawicą.

Oho, widzę, że dla ciebie Korwin to jedyna prawica na świecie.

Wierz mi, tak nie jest. Pewnie zaraz napiszesz, że PiS to lewica XDDDD

Więc chyba sam nie wiesz, czym się różni lewica od prawicy.

•  

Zawsze widze narzekania na brak merytoryki ze strony "prawicowcow", ale jak ktos poda rzeczowe argumenty to nagle dyskusji sie konczy

@Zdradzony_O_Swicie: Ja dobrze wiem jak wyglądają ,,rzeczowe argumenty" serwowane z lewej strony.

Są to zbiory paru oderwanych od siebie faktów, zalane sosem składającym się z kpin i biernej agresji.

Gdy widzę kolejny wpis Koroluka czy Lernera, w którym autor nie tyle stara się przedstawić prawdę, co udowodnić że każdy jego przeciwnik to debil, to nie chce mi się na takie rzeczy odpisywać.

Zwłaszcza, gdy widzę bicie konia do współczynnika giniego, czy straszenie automatyzacją, która ma zabrać ludziom pracę.

Gdy zapytałem raz Wielkiego Ekonoma Lewicy(Lernera) czemu uważa, że automatyzacja ma zabrać wszystkim ludziom pracę, skoro ta automatyzacja trwa od dwustu lat i teraz fabrykę którą kiedyś obsługiwałyby tysiące robotników, dziś obsługuje setka inżynierów nadzorujących roboty i automaty, a mimo to bezrobocie jest na podobnym poziomie od stu lat, to nie uzyskałem żadnej odpowiedzi.

Tak samo ze współczynnikiem Giniego. Lewica pisze o nim tak, jak gdyby jego niska wartość była jakością sama w sobie. Ja wtedy pytam, czy zatem według nich lepiej żyje się w Pakistanie czy w USA i zostaję nazwany tępym kucem. Taka jest to ,,merytoryczna" dyskusja.

•  

Czyli nie oglądałeś wszystkich, bo w jednym on sam mówił, że stawia się po prawej stronie.

@Tical25: nie sądzę. proszę o link.

•  

@niggerinthebox: Nie mogę teraz znaleźć. Pamiętam, że był to wykład w którym był jeszcze z jakimś typkiem z Nowej Konfederacji.

•  

@niggerinthebox: Nie, ale gdy wrzuciłeś swoje to mi wyskoczyło w proponowanych.

https://www.youtube.com/watch?v=psmgzcVq1Mw

•  

@Tical25: klasyk. w tym wykładzie Bartosiak nic takiego nie mówi, tylko Witold Jurasz mówi ironicznie że "jest prawakiem". Bartosiak zawsze trzymał się zdala od polityki, Jurasz nie.

swoją drogą doskonały trolling pisowców w wykonaniu WJ, kiedy mówił o związkach partnerskich. dupy pękały na widowni hurtowo.

•  
      W...........7

0

@Tical25: Polecam neon24.pl

•  

@Tical25:

Tak samo ze współczynnikiem Giniego. Lewica pisze o nim tak, jak gdyby jego niska wartość była jakością sama w sobie. Ja wtedy pytam, czy zatem według nich lepiej żyje się w Pakistanie czy w USA i zostaję nazwany tępym kucem. Taka jest to ,,merytoryczna" dyskusja.

Wybacz, ale pytanie "Czy lepiej się żyje w Pakistanie, czy w USA?" do szczególnie przenikliwych się nie zalicza, jeśli ma być repliką na porównanie tego wskaźnika między krajami. Nie jest on przecież miarą jakości życia, tylko miarą nierówności dochodowych i tyle. W porównaniu z PKB ma tę olbrzymią zaletę, że nie operuje zmiennymi, które są niereprezentatywne dla niektórych części populacji, bo to po prostu proporcja uwzględniająca wszystkie kwantyle rozkładu dochodu. Kiedy więc ktoś pisze, że i ten wskaźnik jest niereprezentatywny, bo po prostu nie lubi wskaźników, znaczy, że zwyczajnie wygaduje głupoty. Jasne, współczynnik ma wady, wynikające z konstrukcji samej krzywej Lorenza, której nachylenie jest wrażliwe na niedokładne oszacowania, stąd z niektórymi państwami Afryki ostrożnie (i OK, jest to problem), ale nadal pozostaje złotym standardem pomiaru nierówności – między krajami, między gospodarkami, jej sektorami i w czasie.

Jeżeli mogę spytać, jakiej odpowiedzi oczekujesz i czy uznajesz jakiś wskaźnik ekonomiczny za dobry? Jeżeli tak, jaki?

PS Zupełnie luźno. Czasem, w oparciu o rozmowy prywatne, w mojej głowie nieśmiało zakrada się myśl, że krytyka współczynnika Giniego jest związana z jego wysoką wartością dla Chile. Jednak tego rodzaju postawienie sprawy byłoby nieuzasadnione, bo przecież na prawicy wszyscy są absolutnie uczciwi intelektualnie ;).

+: c.............a, smyl +2 innych
    •  

Nie jest on przecież miarą jakości życia, tylko miarą nierówności dochodowych i tyle.

@shadowboxer: Jak to nie? Przecież na wykopie, w neuropie pisali, że najlepsze do życia są kraje o niskiej nierówności, za przykład podając Danię i Szwecję. Tam te niskie nierówności miały same w sobie być tak zajebiste, że to przez nie żyje się w tych krajach dobrze.

ale nadal pozostaje złotym standardem pomiaru nierówności – między krajami, między gospodarkami, jej sektorami i w czasie.

Tyle, że same nierówności nic nie mówią o poziomie życia, wbrew słowom lewicy.

Ja osobiście wolałbym mieć 10000 dolarów i żeby mój sąsiad miał sto razy tyle, niż gdybym miał 100 dolarów, a mój sąsiad tylko 10 razy więcej.

Czasem, w oparciu o rozmowy prywatne, w mojej głowie nieśmiało zakrada się myśl, że krytyka współczynnika Giniego jest związana z jego wysoką wartością dla Chile.

Mi się raczej wydaje, że krytyka tego współczynnika wynika z tego, że osoby powołujące się na niego, mają zwyczajny ból dupy o wysokie zarobki innych. Normalny człowiek woli mieć kilka razy mniej niż inni, ale żyć przy tym na wysokim poziomie, niż mieć mniej więcej tyle co inni, ale żyć na niskim poziomie.

Już nie raz spotkałem się z twierdzeniem, że niedobrze jest gdy ktoś zarabia 20-30 tysięcy złotych, mimo, że doszedł do tego swoją ciężką pracą.

Chodziło wtedy o podatki progresywne. Zapytałem czemu ktoś kto pracuje jako programista 2 razy więcej, nie miałby mieć dwa razy większego zarobku, wynoszącego podwojone wypokowe 15k. Wtedy właśnie przyszedł popularyzator współczynnika Giniego i mówi, że to niezdrowe dla społeczeństwa, gdy ktoś tyle zarabia.

•  

@Tical25: Chwila.

Jak to nie? Przecież na wykopie, w neuropie pisali, że najlepsze do życia są kraje o niskiej nierówności, za przykład podając Danię i Szwecję. Tam te niskie nierówności miały same w sobie być tak zajebiste, że to przez nie żyje się w tych krajach dobrze.

Czekaj, ale kto pisał i gdzie pisał i przede wszystkim co? Przytocz po prostu cytat, bo rzeczy warte dyskusji są teraz wymieszane z zupełnymi dowodami anegdotycznymi.

Tyle, że same nierówności nic nie mówią o poziomie życia, wbrew słowom lewicy.

OK, to w takim razie walnę oddzielny wpis o tych miarach nierówności. Co mówią, czego nie. Zgoda?

+: f....r
    •  

OK, to w takim razie walnę oddzielny wpis o tych miarach nierówności. Co mówią, czego nie. Zgoda?

@shadowboxer: Ok.

Czekaj, ale kto pisał i gdzie pisał i przede wszystkim co? Przytocz po prostu cytat, bo rzeczy warte dyskusji są teraz wymieszane z zupełnymi dowodami anegdotycznymi.

@shadowboxer: Nie mogę teraz znaleźć, ale czytaj wpisy lernera i smyla, oni ciągle piszą o współczynniku nierówności.

•  

@Zdradzony_O_Swicie: Dzięki za miłe słowa (i zawołanie). Ze swojej strony polecam poczytać użytkownika @smyl, który jest moim skromnym zdaniem obok koroluka zdecydowanie najbardziej rigczowym wykopowym lewakiem wypowiadającym się na tematy ekonomiczne. Zawsze pisze na temat, podaje źródła, dyskutuje kulturalnie i nie wkleja głupich obrazków mających zastępować argumenty lub poczucie humoru.

+: f....r, Zdradzony_O_Swicie
    •  
      T........h

+1

@Tical25: No skoro ty myślisz, że pis to prawica to nie dziwię się że masz tak zakrzywione pojęcia. Bycie katolem, czy mówienie o żołnierzach wyklętych to nie jest bycie prawicowcem

+: ArturKa
    •  

Gdy zapytałem raz Wielkiego Ekonoma Lewicy(Lernera) czemu uważa, że automatyzacja ma zabrać wszystkim ludziom pracę, skoro ta automatyzacja trwa od dwustu lat i teraz fabrykę którą kiedyś obsługiwałyby tysiące robotników, dziś obsługuje setka inżynierów nadzorujących roboty i automaty, a mimo to bezrobocie jest na podobnym poziomie od stu lat, to nie uzyskałem żadnej odpowiedzi.

@Tical25: ośmielę się wyrazić powątpiewanie, bo przynajmniej kilkukrotnie czytałem na wykopie uzasadnienie @lerner dlaczego automatyzacja XXI-wieczna będzie zupełnie inna niż XIX- i XX-wieczna. Ja również uważam, ze nowa automatyzacja zabierze wielu milionom ludzi pracę i spowoduje drastyczny wzrost bezrobocia do wielu dziesiąt procent.

Dodam jeszcze, że uważam to zjawisko za pozytywne, podobnie jak automatyzacja w ostatnich 200 latach była pozytywna. Będzie to miało jednak głębokie, społeczne konsekwencje, z którymi trzeba się rozsądnie zmierzyć, a nie udawać, że nic nowego się nie dzieje.

•  

@Tical25: cc @shadowboxer

Ja dobrze wiem jak wyglądają ,,rzeczowe argumenty" serwowane z lewej strony.

Nie zgodze sie. Najsmieszniejsze jest to, ze blizej mi do wolnorynkowca niz do "lewactwa", ale najbardziej merytoryczne wpisy widzialem wlasnie od ludzi z neuropy. Np. jezeli chodzi o @lerner 'a to nie znam wpisu o technologii, ale pamietam, ze pisal o szkolnictwie w kontekscie prywatyzacji. Podawal tam wyliczenia odnosnie kosztow edukacji, a argumenty z drugiej strony byly mniej wiecej takie:

Na wolnym rynku szkola bedzie tansza i wszystkich bedzie stac. A szkoly beda lepsze, bo place wymagam. Bo tak.

Jak mozna obalic taki argument? Jezeli jakiekolwiek dane poddaja teorie w watpliwosc to:

a) i tak jej nie obalaja, bo w swiecie jest za duzo zmiennych i trzeba ufac logicznemu Rothbardowi, ktory wymyslil teorie wszystkiego na podstawie aksjomatu o ludzkim dzialaniu. No chyba, ze mowimy o Schiffie, ktory przewidzial kryzys. To akurat potwierdza teorie ASE. Swoja droga bzdura, moge rozwinac jesli chcesz.

b) wolny rynek z definicji kreuje najbardziej efektywne rozwiazania, wiec wszystko inne jest gorsze.

Orzel wygrywam, reszka przegrywasz;.

Są to zbiory paru oderwanych od siebie faktów, zalane sosem składającym się z kpin i biernej agresji.

Na kpiny i agresje zaczeli narzekac ludzie jak okazalo sie, ze Koroluk pokazal dane, ktore ciezko bylo obalic. Mimo, ze wczesniej bylo

Hehe, skoro placa minimalna jest dobra to podniescie se ja do 10k i bedzie hehe dobrobyt
      Ustawa zniesc terroryzm

Przy oraniu Szumlewicza ironia byla fajna. Przy wpisach Koroluka juz nie za bardzo.

Jeszcze na koniec: Pokaz mi podobne wpisy do tych Koroluka, Shadowboxera czy Manhattana. Wpisy, ktore opieraja sie na czyms wicej niz oraniu lewactwa za pomoca dowodow anegdotycznych.