•  

  Kaczyński dąży do tego aby rozpieprzyć budżet, ma w tym sprytny cel - wie że może nie utrzymać władzy, ale jak przyzwyczai ludzi do chorego socjalu to nowa władza nie będzie miała jak tego socjalu odebrać bez narażania się na ogromne protesty.

  Zakładając że jakimś cudem PiS nie wygra przyszłych wyborów, nowa władza długo się nie utrzyma - bo tego się nie da naprawić nie zabierając ludziom tego co dał PiS. Kaczyński więc programowo niszczy Polskę, nie podniesiemy się z tego syfu który robi przez kilkadziesiąt lat. Jeżeli uda mu się zniszczyć podwaliny ustrojowe (TK - trójpodział władzy) być może Polskę czeka to co Austrię w 1933 czyli anschluss - wówczas Polska zniknie z mapy świata na dłużej. Dlaczego to robi - to pozostanie pewnie jego słodką tajemnicą. Jednak jeśli macie oszczędności to wyciągajcie z banków co do grosza póki jest czas i najlepiej spierniczajcie za granicę.

  #neuropa #bekazpisu #bekazprawakow #kaczynski #4konserwy #polityka

  +: Qbol69, I...................r +14 innych
  •  

   Dlaczego to robi - to pozostanie pewnie jego słodką tajemnicą.
   Moim zdaniem Jarkiem Rządzi Antoni. A Macierewicz to po prostu agent Rosji.
   @motorniczy:

   +: motorniczy, p......e +2 innych
  •  

   @motorniczy: a co PO by ci nie zabrało? Też by dowalili podatki z tą różnicą, że PIS da 500+ a PO zabierze i wyda na ośmiorniczki.

   +: B............j
  •  

   @kvvach: jest taka możliwość, to niezrozumiałe że Kaczyński trzyma Macierewicza z Misiewiczem na czele armii, którego nawet pisowcy uważają za świra.

  •  

   @ethics: naprawdę myślisz że w PO mają brzuchy jak Dydycz że zjedliby ośmiorniczek za 25 mld zł w ciągu roku?

  •  

   @motorniczy: politycy mają taki apetyt, że nawet jak ukradną 300 milionów to chcą kolejne.

  •  

   @RocketQueen: pamiętaj, że na Cyprze wystarczyło kilka dni rządzącym żeby znacjonalizować pieniądze na lokatach bankowych. 500+ kosztuje a za rok, dwa, kaska się może w budżecie skończyć. Prędzej jednak dobiorą się do twojego konta niż wycofają się ze swojego flagowego programu....

  •  

   Dlaczego to robi - to pozostanie pewnie jego słodką tajemnicą.

   @motorniczy: jeśli się dowiesz to wołaj, bo póki co to brzmi bezsensownie. A to że są socjalistami to prawda, jak każdy rząd po 90r.

  •  

   @Vandal83: może dlatego że przez kilkanaście lat znosił w ciszy upokorzenia, to teraz zaplanował coś o czym on sam tylko wie. Może... :)

  •  

   @motorniczy: w przeciwieństwie od Ciebie i ode mnie Jarosław rządzi krajem i nie musi nawet mieć stanowiska. Tak więc trzeba to może nie pochwalić, ale docenić jako ciekawą umiejętność. Mimo wszystkich przywar, wątpię aby zwykła żądza zemsty nim kierowała lub jakieś inne proste pobudki... Ale może być i również tak jak Ty to oceniasz...

  •  

   @Vandal83: Zgadzam się, doceniam Jarosława a raczej jego umiejętności strategiczne, w końcu osiąga swoje cele mimo tego (a może właśnie dzięki temu?) że otacza się Misiewiczami. Pytanie tylko czy jego cele pokrywają się z tzw "racją stanu", o ile ona jeszcze istnieje.

  •  

   @motorniczy @kvvach: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   #paranoja

   źródło: s-media-cache-ak0.pinimg.com

  •  

   @Satan696: wiesz stary. po zamachu smoleńskim człowiek inaczej patrzy na świat

  •  

   @motorniczy: Kaczyński trzyma Macierewicza bo
   A ten nim kieruje w sensie że jarek mu wierzy.
   B Antoni Macierewicz ma haki na szefa partii. Trzeba pamiętać że Antek od zawsze siedział w służbach specjalnych. Kto wie jakie informacje zebrał podczas lustracji, może oprócz bolka był też lolek? Nie byłoby to takie dziwne zwłaszcza gdy się przyjrzeć postaci ojca braci Kaczyńskich. No ale tego to się pewnie nigdy nie dowiemy.

  •  

   ale jak przyzwyczai ludzi do chorego socjalu to nowa władza nie będzie miała jak tego socjalu odebrać bez narażania się na ogromne protesty.

   @motorniczy: Nie do końca. Budżet nie jest nieskończony - w końcu dojdzie do sytuacji, gdzie "albo utrzymujemy 500+, mieszkanie+, warzywo+" i tak dalej, albo po dupie dostaje... państwo. Kasa się skończy = nie budujemy nowych dróg, istniejące nie są remontowane, gruchę w tył głowy wyłapują praktycznie wszystkie możliwe służby (od policji i pogotowia ratunkowego przez wojsko po zwykłych urzędników), NFZ (świadczenia wysokospecjalistyczne finansowane są bezpośrednio przez Ministerstwo Zdrowia), szkolnictwo, kultura, nauka, sport. Jakość świadczonych usług spada dramatycznie, zaczynają się strajki - coś, co przeciętny Kowalski odczuje na własnej skórze.

   Scenariusza "nacjonalizacji" środków obywateli w ogóle nie rozważam - to ruch ekstremalnie ekstremalny, polityczne samobójstwo połączone ze samospaleniem.

   Przy odrobinie szczęścia do sytuacji tej być może dojdzie już względnie "niedługo" - a wtedy niech Bóg ma w opiece PiS lub partię, która przejmie po nich rządy i która nie będzie próbowała uciąć trochę socjalu.

   Jeżeli uda mu się zniszczyć podwaliny ustrojowe (TK - trójpodział władzy) być może Polskę czeka to co Austrię w 1933 czyli anschluss - wówczas Polska zniknie z mapy świata na dłużej. Dlaczego to robi - to pozostanie pewnie jego słodką tajemnicą. Jednak jeśli macie oszczędności to wyciągajcie z banków co do grosza póki jest czas i najlepiej spierniczajcie za granicę.

   A tu już przeginasz z czarnowidztwem.

  •  

   @mnik1: może i przeginam z czarnowidztwem, ale intuicja mi mówi że będzie jakiś dramat, mniej więcej za 1.5 - 2 lat Kaczyński zmieni ordynację która zapewni mu większość w sejmie, nawet gdyby przegrał wybory. Ciekawy jestem czy ludzie wtedy zrobią majdan, a jak zrobią to co dalej? To że będzie syf w gospodarce to już widać mniej więcej teraz.

  •  
   G...........n via Android

   0

   @ethics
   Nie, nie zabrałoby aż tyle.

  •  

   @motorniczy anschluss ale przez kogo? Niemcy czy Rosję, która nie może utrzymać Donbasu

  •  

   @kam966: raczej przez Rosję, dla Niemców stanowilibyśmy tylko obciążenie, Polaków łatwiej zrusyfikować niż zgermanić.

  •  

   @motorniczy nie udało im się nas zrusyfikowac przez 123 i myślisz że teraz w dobie Internetu, otwartego świata by im się to udało?