•  

  Sumlińskie, Kanie, Rachonie będą was... Tak dla przypomnienia mitoman Sumliński, naczelny "dziennikarz śledczy" prawicy:

  #4konserwy #neuropa #bekazpisu #bekazprawakow #sumlinski

  źródło: youtube.com

  •  

   @motorniczy: tak dla przypomnienia zapodaj jak Stonoga się mizdrzył przed Sumlińskim

   pokaż spoiler albo usuń konto

  •  

   @motorniczy: Należałoby raczej udostępnić nagranie całej rozmowy. Nie wierzę w takie zlepki, dziś bardzo łatwo o manipulację.

  •  

   @mbwwr: jakie zlepki? To jest dokładnie to co pokazała TVP, Sumliński nie ma nic lepszego. To jest mitoman, jeszcze masz jakieś wątpliwości?

  •  

   @motorniczy: Chciałbym po prostu zobaczyć całość i tyle. Jeśli mam budować swoje opinie, to tylko na czymś pełnym. Dlatego póki co nie mam zdania na ten temat.

  •  

   @mbwwr: masz dokładnie podane urywki rozmowy Komorowskiego do których nawiązuje Sumliński. Facet łże jak pies, to jest niesamowite że ludzie mu wierzą.

  •  

   @mbwwr: Chodzi Ci o to, że zdanie Sumlińskiego "i w tym momencie nastąpiła scena, której nie zapomnę do końca życia" wymaga określenia szerszego kontekstu, bo to co dzieje się w wywiadzie dalej nie jest jednoznacznie odmienne od jego relacji? Innymi słowy uważasz, że jakikolwiek inny fragment może rzucić na wypowiedź Sumlińskiego takie światło, że zdanie "i w tym momencie nastąpiła scena, której nie zapomnę do końca życia" stanie się zgodne z nagranymi zdarzeniami, czyli że Sumliński rzekomo zapamiętał scenę tak faktycznie jak miała ona miejsce? Zakładasz więc, że to co widzimy to nie jest scena o której mowa, a istnieje inna wersja wywiadu, gdzie dzieje się dokładnie to co Sumliński relacjonuje?

   pokaż spoiler Przecież z tego krótkiego fragmentu widać, że (przy założeniu maksimum dobrej woli, że Sumliński nie kłamie, tylko zapomniał) facet nie pamięta dokładnie tego co tam się działo i jego relacja w żadnym stopniu nie odzwierciedla charakteru rozmowy. Jedyne co jest tam zgodne to to, że były tam dwie osoby i Sumliński zadał pytanie o "Pro Civili"). Czego jeszcze więcej trzeba chcieć? Dwóch świadków i notariusza? Z tego krótkiego fragmentu widać, że Sumliński ma co najmniej poważne problemy z pamięcią.

  •  

   Chodzi Ci o to, że zdanie Sumlińskiego "i w tym momencie nastąpiła scena, której nie zapomnę do końca życia" wymaga określenia szerszego kontekstu, bo to co dzieje się w wywiadzie dalej nie jest jednoznacznie odmienne od jego relacji?

   @wrrior: Tu akurat wątpliwości nie ma, że Sumliński, delikatnie mówiąc, mija się z prawdą. Chodzi mi o dalsze fragmenty. Są odpowiedzi Komorowskiego i cięcie. A kto wie, czy po chwili ciszy nie powiedział czegoś jeszcze. Albo później. Zbyt wiele razy dawałem się zmanipulować mediom, dlatego chciałbym zobaczyć całość.

  •  

   @mbwwr: No to jest wersja i bez cięć:

   https://youtu.be/BdbiQN3QS4U?t=3m54s

   W dalszej części programu Sumliński tłumaczy, że musi być dłuższa wersja:

   https://youtu.be/BdbiQN3QS4U?t=6m38s

   Co akurat niczego nie zmienia, bo tutaj Komorowski wyraźnie mówi, że jeśli sprawa dotyczy służb, to nie będzie się wypowiadał. Co akurat jest w pełni uzasadnione.

   Jeśli po tym nagranym fragmencie Sumliński nadal zadawał pytania o to samo i Komorowski postanowił zakończyć wywiad, a Sumliński nie zastosowałby się to wcale nie byłoby dziwne, jeśli poprosiłby straż marszałkowską o wyprowadzenie upartego dziennikarza.