Wpis z mikrobloga

@Volki: I serio myślisz, że serwis ci udowodni czy chociażby sprawdzi czy coś tam grzebałeś? To dosyć oczywiste,że tak piszą bo łatwiej naprawić coś gdzie nikt nie grzebał niż domyślać się co odwalił. Ale dobra, nie mam ochoty wdawać się w dyskusję.
Ingerencja o której pisze huawei to np wgranie root, zmiana recovery na custom. Wgranie oficjalnego softu nie kasuje Ci gwarancji, ponieważ nie ma podstaw do jej upoważnienia. Pracowałem m in w serwisie huawei I naprawiłem kilku producentów. Za oryginalny soft nigdy gwarancji nie skasowałem, ani nie slyszalem, żeby komuś skasowali. Każda kasacja gwarancji musi zostać potwierdzona niejako przez producenta. Przecież miałem taką sytuację, że skasowalismy gwarancję za custom recovery, telefon wrócił na
@beer_man: @szyna55: @grendor: Żaden z was nie da gwarancji jak dany serwis postąpi w danym przypadku. To już kwestia indywidualna serwisu i konkretnego przypadku.

Poza tym wykonanie debrandingu P8 lite wykonuje się poprzez flashowanie zmodyfikowanego oficjalnego ROMu, który nie jest dostępny przez oficjalny kanał producenta, a ponadto procedura wymaga odblokowania BL, którego się nie wymaga przy aktualizacji oficjalnego ROMu. Tak że każdy debranding to ingerencja w software, gdyż wymuszamy
@Volki: #!$%@? się znam to fakt, ale wiem jedno, nie wymaga to odblokowania BL, w ostatnie zmiany romów to się na siemensach bawiłem, racja że nie powinienem powielać tego co ktoś pisał nie mając pewności, ale jak się do tego BL odniesiesz w takim razie?
ED: No i jasne, że nie da gwarancji, ale to jest bardziej, że jak zachowasz się jak człowiek to zdecydowana większość serwisów ci to przyjmnie
@beer_man: Te metody bez odblokowania raz się udają a raz nie. Były przypadki, że niektórym osobom flashowanie bez uprzedniego odblokowania prowadziło do błędów. Pamiętaj, że zawsze może pójść coś źle, a flashowanie bez odblokowania BL to większe ryzyko zepsucia, bo nie masz dostępu do fastboota.
@Volki: A co mnie obchodzi czy komuś się uda czy nie? Robi to na swoją odpowiedzialność, to jest zupełnie inny temat. Ja nie podaje instrukcji co ma zrobić tylko mówiłem, że soft od producenta (huawei) nie wiąże się ze stratą gwarancji. To jak ktoś go wgra niepoprawnie to już jego ryzyko, ale wydaje mi się że zdaje sobie z tego sprawę i to oczywiste, że nikt za to nie będzie brał