Wpis z mikrobloga

Muhehehehehehe, czuje się jak szalony naukowiec urzeczywistniając takie kombinacje.
#blender posłużył mi jako bardzo przyjemne UI dla skryptu #python, którym kontorluje focus w #dslr przez bibliotekę gPhoto2 ( ͡ ͜ʖ ͡) Teraz drugi etap: kontrola slidera do tej kamery zbudowanego na #arduino, też przez pythona z użyciem PyCmdMessanger. I wiecie co jest najlepsze? Ten perfekcyjnie oskryptowany i powtarzalny ruch kamery i focusa będę mógł wyeksprotować do #aftereffects :D Skończę to pokaże, na razie więcej tagów nie będę gwałcił, tym razem #chwalesie. I w sumie #diy.

Na otarcie łez po tym co zrobiłem z tagami: fotka slidera w akcji na mieście, jeszcze tylko z softem fo timelapsów.

EDIT: za sugestią @Felonious_Gru zaczynam tag #qwarqqmajstruje
q.....q - Muhehehehehehe, czuje się jak szalony naukowiec urzeczywistniając takie kom...

źródło: comment_fuMcjQ8nCgXAVP6L0XD0nHzi3L7jCdTO.jpg

Pobierz
  • 18
@MintajWKwadracie: W całej powadze: jestem fanatykiem DIY, cały dom #!$%@? rozgrzebanymi projektami i śrubkami... itd. Bardzo rzadko kupuje cokolwiek.

@knysha: Pokazówka pierwszego skryptu panowania nad focusem: https://www.youtube.com/watch?v=p__CSqIG76A pozniej przez miesiac zastanawiałem sie jak do tego prosto UI zrobić.

Poniżej przykładowy timelapse ze slidera:
q.....q - @MintajWKwadracie: W całej powadze: jestem fanatykiem DIY, cały dom #!$%@? ...
@qwarqq: Mnie zastanawia jak tutaj blendera używasz? Na scenie wstawiasz schemat slidera i za pomocą empty oznaczasz jakie odległości dla focusa mają być, a skrypt to przelicza na liczby do kontroli prawdziwego slidera i aparatu?
@Naxster: Mam na scenie obiekt kamery z odblokowaną edycją tylko x i focalem, to moge edytować na grafach, klucze ustawiać itd. Te dane bezpośrednio zczytuje w skrypcie i przesyłam z pythona do lustrzanki i slidera. Docelowo chce mieć możliwość panowania nad jeszcze dwiema osiami obrotu, chce głowicę do kamery zbudować, ale to później.
@glupiekonto: tak. odwrotnie niz wszyscy. bo moge ;) a tak na serio to niewierze w swoje umiejetnosci operatorskie i wole do tego zbudowac taki system, w ktorym do klatki bede mogl dopracowac. I robie to w ramach hobby, wiec moge zawiesic glowny projekt w ramach ktorego to wszystko powstaje na pewien czas i skupic sie na takich wariactwach.
@Luka_Wars: Problem jedynie w tym, że robię to naprawdę od święta. Jak skończę co robię (mam nadzieje że do świąt się uwinę) to napewno się pochwalę :) Na szczęscie obecnie zmieniłem pracę (z freelance'u na etat) i bede mial czas na hobby