Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  #anonimowemirkowyznania
  Piszę z anonimowych ponieważ nie chcę aby siksy z HR się potem na mnie mściły za to co zaraz powiem.

  Jestem Senior Programistą i aż się we mnie zagotowało jak czytałem ostatni wysryw rekruterki.

  Po pierwsze:
  To że wołamy sobie takie stawki wynika z tego że posiadamy wiedzę którą trzeba zdobywać kilkanaście lat. Kiedy ty piłaś piwo pod żabką z oskarkami z klasy wyżej i kiedy później na studiach typu socjologia albo inna anglistyka nabijałaś się codziennie na innego drąga ricardo albo jakiegoś innego mokebe to MY siedzieliśmy w piwnicy i uczyliśmy się nowych algorytmów, struktur danych, paradygmatów programowania, protokołów sieciowych, baz danych i tysiąca innych rzeczy o których nie masz zielonego pojęcia oprócz kilku buzzwordów które wykułaś na pamięć.
  To są dziesiątki tysięcy godzin nauki i oprócz zapału wymaga to intelektu który posiada może kilka procent populacji. Za wiedzę oraz intelekt się płaci. Ciesz się że zarabiasz aż 1/3 naszych stawek bo twoja wiedza to max 1% z tego co my wiemy.

  Po drugie:
  Te wszystkie w twoim mniemaniu super stanowiska w prestiżowych firmach na które rekrutujesz w polsce to tak naprawdę gównoprace przy projektach, których zachód nie chce ruszać nawet za 2x większy hajs. Całe szambo z US, kod pod hindusach oraz biznesowe gówna lecą do nas bo polacy zrobią to 3x taniej i lepiej. Te 15k nawet na rękę to tak naprawdę psie pieniądze za wiedzę którą posiadamy i za robienie w tym chłamie który twoi klienci sprowadzają do PL. Dobry murarz potrafi tyle wyciągnąć a nie musi się ciągle kształcić po godzinach i psuć sobie oczy oraz kręgosłup od siedzenia po 12h przed komputerem.

  Po trzecie:
  Mam w dupie to że macie takie umowy z klientem że nie podajecie nazwy firmy ani widełek. Jakby wszyscy mieli takie podejście jak ja czyli nie zaczynam rozmowy bez tych informacji to już dawno klienci by zmądrzeli i zaczęli podawać te podstawowe informacje. Ale oczywiście polscy programiści to debile że godzą się na takie "rekrutacje" w ciemno jak widać.

  Po czwarte:
  B2B to standard w obecnych czasach bo kto by chciał być okradany z 30% pieniędzy na UoP? Chyba tylko idiota.

  Po piąte:
  Przyjdzie czas na seniorów? Słyszę to od 10 lat a moja stawka godzinowa ciągle rośnie XD

  #programista15k #bekazhr #programowanie #naukaprogramowania #bekazpodludzi #pracait #b2b #dzialalnoscgospodarcza

  Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
  Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
  ID: #5f6b9dcef49ad326e7b1af4a
  Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
  Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  pokaż całość

  odpowiedzi (43)

 • odpowiedzi (8)

 • odpowiedzi (4)