Wpis z mikrobloga

Hej Mirki,
zamawiam mamie 3 telefon z Chin. 2 poprzedni okazały się kompletną klapą, tzn. były zepsute. Do trzech razy sztuka, więc tym razem nie bawimy się w jakieś nonamy, bierzemy Xiaomi.

Zastanawiamy się nad Xiaomi Redmi 3S 32GB 4G, a Mi4 3G. Cena ta sama, RAM też taki sam - 3 GB, więc pozostaje się zastanowić nad parametrami.

Z tego co czytałem, to 3S ma lepszą baterię. Ma lte, 32GB romu i wejście na kartę pamięci. MI4 to flagowiec ze świetnym aparatem, troszkę gorszą baterią, mniejszą pamięcią no i nie ma lte.

Co byście wybrali na naszym miejscu? Telefon głównie do internetu, robienia zdjęć no i dzwonienia, pisania.

Dziękuję za wszystkie rady z góry,
pozdrawiam! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#xiaomi #telefony #android #mi4 #redmi3 #redmi3s #gearbest
  • 9
@Bazko: pewnie nie uznasz tego za wartościową radę, no ale ja jednak bym tak zrobił... Idź z mamą do Media Markt i kup jej taki, jak jej się będzie podobał w cenie tego na x
MI4 to flagowiec ze świetnym aparatem, troszkę gorszą baterią, mniejszą pamięcią no i nie ma lte


@Bazko: srednim aparatem (lepszym jednak od redmi), bateria duzo gorsza bo inne parametry ekranu wiec nie jest tak slodko. I obecnie na rynku znajdziesz juz raczej tylko mi4 2gb/16gb ktore maja LTE.
Gdzies jeszcze niedawno przewijaly sie modele 3/64 bez LTE, ale one mialy srednio atrakcyjna cene ~150$.
Wiec uznaj raczej ze na chwile obecna
@PurpleHaze: na gearbeście jest własnie MI4 3/16GB, tylko szkoda, że nie ma lte (mimo, że mama nie jest w zasięgu, ale telefon podejrzewam, że będzie z nią długo, więc warto żeby było). Wybrałbyś bardziej 3S?
@Bazko: o kurde faktycznie, gdzie oni wygrzebali tego 120sztuk jeszcze Oo
O LTE bym sie nie martwil, to serio nie jest taki super hiper high end high speed net. 3G w zuplenosci wystarcza do ogladania YT czy standardowego przegladania netu.
Jedyne co to z bateria moze byc problem. O ile tam pewnie bedzie wgrane stare miui na kitkacie i nie bedziesz chcial wecej poza ostatnim miuipolska dla tego androida, to bateria
@Tyrionek: dzięki za link, ale telefon muszę kupić tylko na gearbeście ( ͡° ʖ̯ ͡°). Poprzedni telefon był awaryjny, odesłałem go i pieniądze zwrócili w formie vouchera na zakupy w ich sklepie.