Wpis z mikrobloga

A w Polsce jak w lesie. Nie w Polsce jak w rozwijającym się kraju, który wciąż ma sporo mankamentów.

Jechałem SKM'ką w kierunku Gdańska głównego, a na tym wyświetlaczu pokazywało jak by pociąg jechał w kierunku Gdynii. Byłem w Sopocie i pokazywało mi że jestem w Gdynii. Super komunikacja bulwo. Nie wspomnę o żałosnym wykonaniu tych wyświetlaczy.

Do innych absurdów pomorskiej i ogólnopolskiej komunikacji, jest podawanie na tych wyświetlaczach immieników, imion które obchodzą święto. No #!$%@? mać. Imieniny: Genowefy, Joanny, Teodora. Zajebiście. Na co ta wiedza ma sięzdać podróżnemu?
W komentarzu wrzucam zdjęcie tego wyświetlacza.

Na stacji Tczew będziemy o 18:17. Nie za 2 minuty. o 18:17. W cywilzowanych krajach, podaję się, za ile minut będziemy na jakiejś stacji, bo tak łatwiej. I ten super interfejs. Zawsze inny, zawsze słaby albo średni.

Co innego mnie denerwuje to zatrzymywanie się na różnych stacjach, czasem i po 15 minut. Rozkład powinien być skonstruowany tak żeby wykorzystać maksymalnie osiągi pociągów i dodać minimalny czas na jakiś poślizg. Zresztą najlepiej, gdyby czas przyjazdu danego pociągu byłby dynamiczny, zależny od położenia danego pociągu.

Nie wspominam o opóźnieniach pociągu o 200 minut i dłużej, bo osobiście mi się nie zdarzyło.

Albo takie perony i tory. Czemu nie mogło by być samych torów? Pociąg odjedzie z toru piątego, kropka.
Ale nie, na rozkładzie jest napisane peron IV tor 5. Idziesz sobie na ten pociąg, czekaj peron 5 czy 4 to miał być? Nie mówię już, jakie to utrudnienie dla turystów.
A takie SKM mają tory 501 i 502 (pic rel). A gdzie kurde reszta torów nr 500, 488 albo 267? Zajebisty pomysł.

Słyszę czasem że Szwecja upadnie itp. może i tak. Ale za to oni mają super komunikacje miejską i dalekobieżną.
Nie wiem co ma większy wpływ na gospodarkę, czy paru ciapatych czy raczej dobry transport. Mniejsza o to.

Z tych gorzkich żali, to jeszcze dodał bym że w pociągach często jest sauna, albo mróz.

Jestem malkontentem, ale jest na co narzekać.
#pkp #kolej #komunikacjamiejska #skm #gdansk #trojmiasto #przewozyregionalne #gorzkiezale #boldupy
Wynoszony - A w Polsce jak w lesie. Nie w Polsce jak w rozwijającym się kraju, który ...

źródło: comment_LMlotf3CynxYdqKqZRhYSrTw6GT6T814.jpg

Pobierz
  • 71
@Wynoszony:

Gdynii

Gdyniiia?

Jechałem SKM'ką w kierunku Gdańska głównego, a na tym wyświetlaczu pokazywało jak by pociąg jechał w kierunku Gdynii.

Jedziesz pociągiem, którego konstrukcja sięga lat 60, nie zdziwiłbym się jakby nawet wyprodukowany był te 40 lat temu, więc czym jest źle wskazujący wyświetlacz przy tak wiekowym pojeździe?

Do innych absurdów pomorskiej i ogólnopolskiej komunikacji, jest podawanie na tych wyświetlaczach immieników, imion które obchodzą święto.

W autobusach też wyświetlają się
@Wynoszony: To zrozum, że te składy mają swoje lata i dopiero co są modernizowane lub nowe składy wchodzą dopiero co do użytku na ich miejsce. Tym środkiem transportu dziennie podróżuje tysiące ludzi (pewne elementy wyposażenia nie są użytkowane poprawnie). Czy nie dowiózł Ciebie na miejsce? Czy stałeś w korkach? Najlepiej kup helikopter, albo do Tczewa płyń tratwą przez Wisłę. I tak źle i tak nie dobrze. Nie widzisz ile dokonano inwestycji,
@piotrulos: Masz rację, następnym razem tak zrobię. :)
@JakisTakiNick: Na jednym przystanku wsiadła grupka turystów, erasmusów i dostali mandaty za brak biletów. 20 euro. Tłumaczyli sie że nie wiedzieli gdzie kupić czy tam skasować. Może tak było, ale część z nich miala bilety. Bez puenty ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Wynoszony: mnie #!$%@? we #wroclaw jak na rozkładzie pisze że dany bus czy tramwaj jedzie do zajezdni. Ale jakiej i co to niby #!$%@? jest ta cała zajezdnia? Nie wiadomo. Nikt tego nie wie. Wsiądź to sie przekonasz. Skoro ja po 5 latach mieszkania tam nadal nie wiedziałem gdzie jest ta cała zajezdnia to jak ma to wiedzieć turysta z zagranicy?