•  

Powiem szczerze: gardzę młodymi ludźmi mało zarabiający i narzekającymi na swoje zarobki w Polsce. Granice są otwarte, a ci zapieprzają za 1500zł jak chłopy pańszczyźniane, żeby ich pracodawca-dobrodziej o imieniu Janusz mógł kupić czwartej córeczce apartament w warszawie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Każdy wie, jakim narodem są polaczki i esencja tego spierdolenia w postaci polskich wiecznie poszkodowanych "przedsiembiorcufff". Więc na co jeden z drugim zarabiający minimalną liczysz - na karierę od bucybuta do milionera? Że ktoś ci da podwyżkę w tym kraju jak będziesz ciężko i sumiennie pracował i w końcu będzie stać z pensji na wyprowadzkę od mamusi? W takie rzeczy to mogą wierzyć kuce, a nie dorośli ludzie xD xD xD

Serio, im dłużej żyję tym dłużej dochodzę do wniosku, że polacy to niewolnicy doskonali ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#pracbaza #przemyslenia #emigracja #polacyrobacy #zarobki

•  

Komentarz usunięty przez autora wpisu

•  

@qwertyzxcv666: Nie przypadek słowa Slavs i Slaves są tak podobne ;)

•  

@azzie: Cichoooo... zaraz wpadnie tutaj jakiś lechita i zacznie udowadniać, że nazwa słowianie pochodzi od witania się "sława" ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@qwertyzxcv666 masz strasznie duzy kompleks bycia Polakiem

•  

nazwa słowianie pochodzi od witania się "sława"
      @qwertyzxcv666: może @Powstaniec wie coś na ten temat?

•  

Nie przypadek słowa Slavs i Slaves są tak podobne ;)
      @azzie: @akg_: Myślę że to oczywiste heheszki

Słowianin pochodzi od "słowo" czy człowieka słownego, którego mowę rozumiemy, tak jak niemiec był "niemy" czyli niezrozumiały. A sami germanie nazywali nas kiedyś "Wenedami"

•  

@qwertyzxcv666 czyli według ciebie każdy kto zarabia mało powinien wszystko rzucić i wyjechać?

•  

@Powstaniec: Niemami to MY ich nazywaliśmy. Natomiast w reszcie europy będącej pod wpływem cesarstwa rzymskiego Słowianie byli utożsamiani głównie jako niewolnicy... dlaczego? Bo nimi byli. Najlepsze, że w niewolę słowian sprzedawali ich właśni ziomkowie, a nie obcy przyjeżdżali i ich łapali ... ale skąd my to znamy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@frems: Hej, czy ja ci bronię być jebanym przez januszy biznesu bez mydła? Osobiście myślę, że to miłe z twojej strony, że na swoim garbie pozwalasz januszowi i jego rodzinie nie martwić się o przyszłość, samemu mając z tego gówno ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@qwertyzxcv666: Tak, zapomniałem o tych niemcach uściślić.
      Z tym niewolnikami to można polemizować, niektórzy twierdzą że to my dostarczaliśmy niewolników dlatego slaves, ale nie pisano jakiej nacji byli ci niewolnicy, więc możliwe że część była też słowianami dostarczanymi przez słowian.

•  

@qwertyzxcv666: Słowianie byli utożsamiani głównie jako niewolnicy... dlaczego? Bo nimi byli. Najlepsze, że w niewolę słowian sprzedawali ich właśni ziomkowie, a nie obcy przyjeżdżali i ich łapali

Masz jakies opracowania na to? Bardzo ciekawy temat.

•  

@qwertyzxcv666: kreuje nimi zwyczajny konformizm.

Ja wywodzę się z takiej rodziny, że muszę być w dużym stopniu konformistą, bo zostałem tym wręcz przesiąknięty, choć staram się łamać zasady społeczne w każdym możliwym momencie dnia, lecz nie zawsze mi to wychodzi.

Z resztą, to jest temat na dłuższą dyskusję. Na taką sytuację ma wpływ więcej czynników niż cechy charakteru i środowisko w jakim się wychowaliśmy. Media oraz prawa społeczne i kulturowe mają tak wysoki wpływ, że wystarczy przyznać się na przykład do swoich prawdziwych poglądów politycznych oraz ideologicznych, a twoje życie odwróci się o 180°, tak samo jak większość przyjaciół, których miałeś.

Jakiś prosty przykład? Ostatnie wydarzenia w USA.
      Jesteś kobietą w wieku 18–29 lat? Żyjesz w dużym mieście i obracasz się w środowisku w swoim wieku? Głosowałaś na Trumpa? Przejebane.
      Byłem świadkiem podobnej sytuacji w 2007 roku, kiedy wszyscy dobrze wykształceni z dużych miast byli zakochani w Tusku, a jeden kolega przyznał się, że zamierza głosować na PiS. Wcześniej bardzo lubiany, a chwilę potem już mało kto śmiał się z jego żartów.

Ten sam schemat dotyka młodych ludzi.

Cooo, nie idziesz z nami na studia? My będziemy sobie hehe studiować na AWF, a ty chcesz całymi dniami zakuwać na medycznym, żeby później zarabiać mniej od nas? XD

Jak to nie idziesz do liceum? Technikum jest dla idiotów..

•  

gardzę ludźmi

@qwertyzxcv666: co piszą baity z zielonych kont

•  

@Izaro: Żeby był bait najpierw musi być jakaś mniej lub bardziej prawdopodobna historia w treści. A ja tutaj wyraziłem tylko swoją opinię o polaczkowym syfie ( ͡° ʖ̯ ͡°)