Wpis z mikrobloga

Witajcie drogie Mireczki i Mirkówny.

Witajcie miłośnicy psów, tych małych, tych dużych, spokojnych, czy należących do ras powszechnie uznanych za agresywne.

Jestem wolontariuszem w Schronisku dla Zwierząt w Lublinie. Zajmuję się socjalizacją psów trudnych. Wbrew pozorom, nie chodzi tu tylko o psy ras, o których powszechnie myśli się jako o psach agresywnych, jak ttb, rottweiler itp. Psem trudnym może być nawet mały kundelek. Pod opiekę Naszej grupy trafiają psy przejawiające agresję lękową, głodzone, bite. Takie które ponownie muszą nauczyć się ufać człowiekowi i go kochać. Jedne psy bardzo szybko wracają do "formy", inne wymagają wielu lat ciężkiej pracy i nie każdy będzie mógł je adoptować.

Jak wiadomo, nie wszystkie zwierzaki mają to szczęście i nie zawsze są ludzie chętni aby takie stworki adoptować. Dotyczy to głównie psów starych i schorowanych, oraz właśnie ras wyżej wymienionych. Schronisko jest bardzo trudnym dla nich miejscem. Mają zbyt mało kontaktu z człowiekiem, którego łakną i potrzebują. Dlatego staramy się jak możemy, aby zapewnić takim zwierzętom dom i kochających właścicieli, którzy wiedzą jak się psem zająć.

Wspólnie z innymi wolontariuszami prowadzimy akcje promocyjne, mające na celu zwiększanie świadomości ludzi na temat psów, ich psychologii. Akcje te służą znajdywaniu psom domów. Prowadzimy je na facebooku, na stronach "Lubelskie Szczęki" oraz "Lwie Serca". Piszę do Was, ponieważ postanowiliśmy szukać domu dla Naszych psiaków także w tym miejscu. Założyłem więc tagi #lubelskieszczeki i #lwieserca. Dzisiaj o tym pierwszym.

"Lubelskie Szczęki", to strona poświęcona psom, z różnych powodów, trudnym. Ci, którzy posiadają facebooka, mogą ją polubić lub udostępnić (albo i to i to) tutaj Lubelskie Szczęki, do czego serdecznie zapraszam. Pod tagiem #lubelskieszczeki będę wrzucał informacje o psach znajdujących się pod Naszą opieką (pełne informacje będą znajdować się na fb, zawsze będzie link do folderu psa). Być może uda im się znaleźć im dom. Od czasu do czasu pojawi się też ciekawostka dotycząca metod socjalizacji, ras psów czy psiej psychologii, być może ktoś będzie zainteresowany, polecam więc również obserwować ten tag.

#psy #zwierzeta #zainteresowania #smiesznypiesek #lublin #schronisko
Pobierz jeloo - Witajcie drogie Mireczki i Mirkówny.

Witajcie miłośnicy psów, tych małych,...
źródło: comment_vsCB3N49GplhlQCv8mrTeqyJb4ZYVzJz.jpg
  • 2
@jeloo: byłem wolo w schronie, spacery, czesanie itd. Polecam ten styl życia.
Mieliśmy kilka agresywnych egzemplarzy, żeby takiego psa wyadoptować to jest dramat. Jak udało się jeden trudny przypadek (prawdopodobnie tresowany do walk, u nas tego syfu dużo) wyadoptować to całe schronisko chodziło przez tydzień pijane xD

Niemniej jednak ja bym się nie zdecydował na adopcję psa agresywnego, trzeba naprawdę być człowiekiem z wyjątkowym darem do zwierząt żeby sobie z tym