Wpis z mikrobloga

Powiem wam, że nauka francuskiego po angielsku daje niesamowitą frajdę intelektualną.

Siedzę w klasie, babeczka z Francji tłumaczy anglikom, że w języku francuskim można kogoś znać (connaitre) oraz coś umieć (savoir - po angielsku oba know) i mam z nich bekę, po czym spotykam czasownik rester (znaczący remain) i chce zapisać go po polsku jako zostać i... zastanawiam się czy zostać w miejscu, czy zostać (stać się).

Fajnie się takie kruczki wyłapuje. Jak już sobie przypomnę francuski to chyba zacznę robić niemiecki... po francusku Cx

#naukajezykow #francuski #angielski
c.....g - Powiem wam, że nauka francuskiego po angielsku daje niesamowitą frajdę inte...
  • 10
@mafiozorek: ja ci powiem, że podejście które wyznaje moja nauczycielka - nauka przez zabawę i przez naturalne używanie języka daje dużo szybsze rezultaty niż standardowe mielenie regułek.

Dzisiaj po raz pierwszy mieliśmy zasady gramatyczne. A na pierwszych zajęciach już gadałem q:
@chilling: takie uczenie sie jezyka, juz na poczatku uzywajac go, to najlepsza sprawa. Sam nie mam jak teraz wziac nauczyciela, ale gdy tylko ogarne na tyle, byc cos sensownego parlac, to na internecie poszukam kogos do rozmowy.
Poki co czym predzej chce dojsc do poziomu, zeby proste rzeczy czytac ze slownikiem i bajki ogladac
Jak już sobie przypomnę francuski to chyba zacznę robić niemiecki... po francusku


@chilling: Polecam. Miejscami kliknie, miejscami będzie ciężko, ale w takich sytuacjach jeszcze bardziej się cieszę, że znam język polski.
dlaczego?


@chilling: To proste. Zawsze mogę sobie zdanie pomyśleć w języku polskim i dzięki temu znacznie łatwiej jest zrozumieć mi przydawki, odmiany przymiotnika, genezę słów, itd.

Nie zazdroszczę ludziom mówiącym tylko po angielsku albo w jeszcze prostszym języku, bo muszą wysiedzieć dłużej nad skomplikowaniem sobie sytuacji i jeszcze przerobieniem jej na odpowiedni język.
gramatyka chyba niewielu języków jest trudniejsza niz ta w naszym rodzimym.


@chilling: No i bogactwo fonemów. Dość łatwo i szybko można wgryźć się w poprawny akcent, bo język potrafi bez większego trudu zginać się na wszystkie strony. Dlatego język polski to nadjęzyk do startu z nauką innych, prócz oczywiście tak dalekiej egzotyki jak chiński czy arabski. Niewiele jest w stanie tak naprawdę nas zaskoczyć.