Wpis z mikrobloga

Drogie #mikrokoksy na #dieta #intermittentfasting - jak to u Was wygląda, jeśli pracujecie nad masą czy siłą? Czy ćwiczycie na czczo? Jeśli tak, to - o ile dobrze rozumiem - tuż przed otwarciem swojego okna żywieniowego? Jeśli nie, to jak wygląda Wasz posiłek przedtreningowy? Czy to on otwiera okno żywieniowe i ćwiczycie w jego trakcie? A może ćwiczycie dopiero po spożyciu ostatniego posiłku?
  • 8
@Wawilen_Tatarski: kombinowalem z IF 16/8 i treningiem na czczo na masie i jak dla mnie to nie ma sensu. Zalewalo mi brzuch a w miesnie malo co szlo. Kortyzol masz wywalony, a on bardzo przeszkadza w budowie masy, pozatym moze powodowac nadmierne otluszczenie wlasnie brzucha.
12/12 i trening po posilku jest u mnie jak najbardziej ok.

Do baaardzo wolnego nabierania masy 16/8 i trening na czczo z mala nadwyzka kaloryczna moze
@Wawilen_Tatarski: wstaje, jem jajecznice za jakas godzine jestem na silowni, koncze trening, jak mam jakiegos banana to go zjadam i popijam bialkiem. Jade do pracy i tam zjadam normalny posilek. NIe przejmuje sie oknami, pracuje na Linuksie.
@Hank85: serio? Pierwsze słyszę, żeby IF podnosił poziom kortyzolu - chyba, że źle Cię zrozumiałem i ten poziom podnosi dopiero trening podczas postu. Z kaloriami nie planuję właśnie nic więcej ponad lekką nadwyżkę: jak otworzę 6-godzinne sytym posiłkiem, to czasami i tak muszę potem w siebie wmuszać.
@Hank85: ok, dzięki za wyjaśnienie. A co sądzisz w takim razie o czymś takim: 16h postu>posiłek tuż przed treningiem, jak najwięcej węgli>trening w trakcie okna>dalsze wyrabianie zapotrzebowania kcal aż minie okno? Da w ten sposób radę uzbierać jak najwięcej suchej masy?

Dlatego w ogóle zacząłem temat z IF - słyszałem, że jest to najlepszy sposób by zrobić mięśnie bez zwiększania poziomu tkanki tłuszczowej. To, co napisałeś o odkładaniu się tłuszczu na
@Wawilen_Tatarski: problem lezy w treningu na czczo, wiec kazdy protokol ktory to eliminuje powinien byc ok np:

One pre-workout meal

This is the most common setup for my younger clients that are still in college or have flexible working hours.

Sample setup

12-1 PM or around lunch/noon: Pre-workout meal. Approximately 20-25% of daily total calorie intake.
3-4 PM: Training should happen a few hours after the pre-workout meal.
4-5 PM: Post-workout
@Hank85: fosfadyloseryna, gaba, witamina c po wstaniu i kortyzol spada jak dziki, ja robilem kilka pomiarow (krew nie slina ale w miare spojne wyniki) i u mnie taka mieszanka powoduje spadek kortyzolu o okolo a 30% b 45% bez posilku i a z treningiem i b bez treningu, badanie powtarzane po 3h od wstania 1h po treningu silowym.