Wpis z mikrobloga

Kaspersky poinformował o pierwszym zastosowaniu komercyjnym swojego systemu operacyjnego, który rozpoczęli pisać czternaście lat temu:

https://eugene.kaspersky.com/2016/11/15/finally-our-own-os-oh-yes/

Zastosowali go w ich przełączniku sieciowym.

System jest napisany całkowicie od nowa.
Oparty jest na mikrokernelowej architekturze.

Raczej bardzo ważne wydarznie, ponieważ Rosja raczej powoli uniezależni się technologicznie od zachodnich technologii oraz sama stanie się producentem, z wszystkimi korzyściami z tego wynikającymi.

Ciekawe.

#hackingnews #sieci #siecikomputerowe #nieprogramowanie #systemyoperacyjne
FNwsk - Kaspersky poinformował o pierwszym zastosowaniu komercyjnym swojego systemu o...

źródło: comment_pAkbh4nfC8Hxg3j9MXGHzKJKmDDqvylY.jpg

Pobierz
  • 10
@Floyt:
Tu bardziej chodzi o zmiany które mogą nastąpić w ciągu 10, 20, 50 lat.
Ocenianie przyszłości bez brania pod uwagę zmian, które mogą nastąpić jest mało roztropne. Czasami są to zmiany spoza naszych wyobrażeń, więc raczej warto "niespodziewane" pozostawiać w zasięgu ręki.
@FNwsk: Tyle że tutaj na dobrą sprawe nie ma się nawet nad czym zastanawiać. Firma z małym kapitałem, bez zaplecza technologicznego, w dodatku pisząca jeden system ponad dekadę i z tego powodu zwiastujesz uniezależnienie się Rosji. Przeciez to śmieszne.
Nawet gdyby udało im się napisac konkurencyjny system (co bardzo wątpliwe) to system bez programów nie działa, a nikt ich pisać na system którego nikt nie używa nie będzie.
A nawet gdyby
@Floyt:
Patrząc na to z innej perspektywy to wykorzystanie tego systemu w urządzeniach architektury sieciowej umożliwi budowę na ich podsawie sieci, więc może to powoli zacząć wybierać Cisco, HP i inne z ich rynku i okolic.

Współcześnie raczej są wygodne alternatywy dla x86.

Jednym z celów tego systemu jest bycie elemntem na którym opierają swoje działanie urządzania wbudowane, międzyinnymi IoT a to rozwijający się rynek i raczej będzie całkiem spory.

Póki
Współcześnie raczej są wygodne alternatywy dla x86.


@FNwsk: Niby jakie?
x86 nic nie bije wydajnością, ARM również jest amerykański, Power PC już nie produkowany, i również amerykański.
@FNwsk w sumie to tez dużo zależy na jakich podzespołach będą te urządzenia bo system to jedno ale amerykańskie procesory mogą mieć wbudowane backdoory