•  

Czy ksiądz Kościoła Katolickiego też podlega obligatoryjnie badaniom sanepidowskim? W końcu karmi wiernych na mszy, więc chyba Sanepid powinien go pilnować tak jak całą branżę gastro...
    Wiecie coś na ten temat?
    #4konserwy #katolicyzm #mikrobiologia #prawo #gastronomia

źródło: ignacyloyola.pl

•  
      P..........k

+17

@kobeb: Dobre pytanie. Na wykopie udzielał się kiedyś ksiądz katolicki. Może to czyta?

•  

@kobeb: jest afierka do rozkreńcenia

+: V....r, kobeb +14 innych
    •  

@kobeb: i to jest, kurna, bardzo dobre pytanie.

+: g.....k, maniac777 +242 innych
    •  

@kobeb myślę, że sanepidowi podlegają fabryki tychże jeszcze komunikantów

•  

@kobeb: Znaczy że popieracie więcej państwa w państwie? Rączka w rączkę z PiS. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

+: k...1
    •  
      L.......s

+23

Dobre pytanie. Na wykopie udzielał się kiedyś ksiądz katolicki. Może to czyta?

@PolakKatolik: On tylko lajkował gołe dupy z #nsfw ( ͡° ͜ʖ ͡°)

+: P.....i, ziolo86 +21 innych
    •  

W końcu karmi wiernych na mszy

@kobeb: W dodatku surowym ludzkim mięsem...

•  

@Luka_Wars: Nie takie gołe ( ͡º ͜ʖ͡º)
      A co do tematu, który poruszył @kobeb:

Do rozdawania hostii nie, ale do pracy w szkole każdy ksiądz musi takowe badania posiadać.

•  

@3mielu: Przecież przyjęcie komunii to rytualny kanibalizm. Wierni zżerają ciało swojego mistrza by dostąpić zbawienia. Ponadto powinni jeszcze chłeptać jego krew. To wszystko za sprawą tajemniczej inkantacji kapłana, który zamienia opłatek i wino.

Dobrze że dzieci nie podtapiają w ramach rytuału chrztu.

Creepy as fuck.

•  

@Camilli o tym właśnie mówię (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

•  
      p.......9 via Android

+3

@kobeb chcecie aby kosciol nie mieszal sie do panstwa?
      No to nie mieszajcie panstwa w sprawy kosciola.

Chcacemu nie dzieje sie krzywda.

•  

@3mielu to samo pomyślałam ʕ•ᴥ•ʔ

•  

Komentarz usunięty przez autora

•  

@kobeb: Myślę, że to nie podpada pod usługi gastronomiczne.

•  

@Camilli: I to wszystko przez najprawdopodobniej złą interpretacje.

Jezus wziął chleb i odmówiwszy błogosławieństwo, połamał i dał uczniom, mówiąc: »Bierzcie i jedzcie, to jest Ciało moje«. Następnie wziął kielich i odmówiwszy dziękczynienie, dał im, mówiąc: »Pijcie z niego wszyscy, bo to jest moja Krew Przymierza, która za wielu będzie wylana na odpuszczenie grzechów«

- (Mt 26, 26-28)

Wg. mnie, nie chodzi tu oto, że Jezus dosłownie jest tym chlebem i winem. Chleb jest czymś, co jemy codziennie, nie co niedzielę. Jeśli jesteśmy chrześcijanami, to powinniśmy "żyć Jezusem", czyli czynić to, co On, nie raz na tydzień, tylko codziennie. A wina codziennie nie pijemy, więc czasami powinniśmy sięgnąć po "coś mocniejszego", czyli czytanie Biblii, dyskutowanie o niej itp..
      Czynienie tego na "na Jego pamiątkę" może być zachęceniem do wspólnych spotkań.

http://www.odwyk.com/jak-prawidlowo-jesc-jezusa,2076 - Ciekawy podcast w temacie.

•  

@kobeb warto też unikać wody w przedsionkach z powodu obecności w niej bakterii kalowych.

•  

@Bajuk:
      No tak, pole interpretacyjne. Zakładam, że jesteś z katolickiego odłamu chrześcijaństwa i nie możesz dokonywać samodzielnej interpretacji Biblii. W uproszczeniu nie możesz wyjść poza to co wydumała Papieska Komisja Biblijna.

Poza tym obowiązuje Cię wiara w dogmaty:

."Dogmat o Transsubstancjacji wprowadzony na soborze Laterańskim (1215) i potwierdzony na Trydenckim, dotyczy eucharystii. Jak twierdzi ta teoria podczas eucharystii dochodzi do przemiany chleba w ciało i wina w krew."

Akurat te kanony nie zostały w żaden sposób zmienione i obowiązuje Cię wiara w nie.
      Innymi słowy jeżeli sądzisz iż komunia i wino zamieniają się w ciało i krew tylko metaforycznie, a nie dosłownie to jesteś heretykiem i stawiasz się poza Kościołem.

"Jeżeli ktokolwiek zaprzeczy, że ciało i krew razem z duszą i Bóstwem naszego Pana Jezusa Chrystusa, a więc cały Chrystus są prawdziwe, rzeczywiście i cieleśnie obecnie w sakramencie Przenajświętszej Eucharystii i jeżeli twierdzi, że jest On tam tylko w sposób symboliczny – to niech będzie przeklęty!"

Inna wersja tego kanonu: "Jeśli ktoś przeczy temu, że w Najśw. Sakramencie Eucharystii zawarte są prawdziwie, rzeczywiście i substancjalnie ciało i krew wraz z duszą i Bóstwem Pana naszego Jezusa Chrystusa, a więc cały Chrystus, i twierdzi, że tam jest tylko jako w znaku, obrazie lub poprzez swoją moc - niech będzie wyłączony ze społeczności wiernych."

Jeżeli nie podoba Ci się zamordystyczne podejście katolickiego odłamu chrześcijaństwa sugeruję reformacyjne odłamy chrześcijaństwa. Swoją drogą nie jestem w stanie dojść dlaczego RP gładko nie przyjęła Protestantyzmu - toż my uwielbiamy dumać i interpretować po swojemu. Ba! Rozmawiając z większością katolików, większość z nich ma nieuświadomione ciągotki do reformowanych wersji swojej religii.

Podsumowując : jest to kanibalizm wg. samego Kościoła Katolickiego.
      Wg. mnie strasznie prymitywny i odrażający rytuał. Na szczęście kończy się na myśleniu życzeniowym i metaforze, bo zmuszanie ludzi do jedzenia ludzkiego mięsa i picia krwi jest przeciw samej naturze. Toż większość gatunków ma wprogramowany "zakaz" jedzenia swoich pobratymców.

Nawet teraz mnie coś ściska jak sobie pomyślę, że kilka razy zostałem zmuszony szantażem emocjonalnym do przyjęcia komunii. Nieświadomość co się kryje za tym opłatkiem to błogosławieństwo, bo sama myśl uczestnictwa w zmyślonym rytuale kanibalizmu jest odrażająca.

•  
      p........s via Android

0

@Satan696

pokaż spoiler Ćśśś, nie płacz już

•  

@Camilli planuję wyjście z KRK. Niedawno jednak moja babcia zachorowała na raka, więc wolę poczekać, żeby nie było zbędnych komplikacji związanych ze stresem.

Kościoła nie da się już reformować. Nawet system kapłański jest inny, niż ten z Nowego Testamentu. W NT wygląda to tak, że każdy wierzący jest kapłanem, niektórzy są biskupami, czyli zajmują się organizacją spotkań, ale nie narzucają swoich interpretacji Biblii (swoją drogą jednym z wymagań jest to, że MUSZĄ mieć żony i dzieci) i są też starsi, którzy zajmują się różnymi sprawami związanymi z wiarą (np. nauczanie, ewangelizacja).

Katolicyzm jest w pewnym sensie religia politeistyczną, bo Maryi i świętym oddaje się boską cześć. W samej Biblii Maryja nie jest nawet tak ważną postacią. Sam Jezus mówi, że jest jedynym pośrednikiem między ludźmi a Bogiem. W rozumieniu KRK Maryja jest pośredniczką pośrednika między Bogiem.

Kościół dodał też parę ksiąg do ST, żeby poprzeć swoje dogmaty np. o czyści.

Nie wkleiłem fragmentów z Biblii, bo się spieszę.

•  
      p.......9 via Android

+1

@kobeb
      @PolakKatolik
      @011011010110000101111000
      @eaxene
      @Luka_Wars
      @3mielu
      @Camilli
      @Mysterii
      @Bajuk
      Zawołalem was bo macie watpliwosci i przesmiewczo traktujecie sprawe wiary katolickiej co do sakramentu Komunii Sw.

My wierzymy ze naprawde spozywamy cialo i krew Jezusa tak jak to przykazal podczas ostatniej wieczerzy z apostolami, jest to budujaca tajmnica i sens wiary chrzescijanskiej.

Ostatnio mial miejsce cud w Legnicy. Poczytajcie.

http://www.gazetawroclawska.pl/dolny-slask/a/cud-w-legnicy-wierni-zobaczyli-slynna-hostie,10362496/

•  
      P..........k

0

@pikolo369: jestem malo inteligentny, prawda?

•  
      p.......9 via Android

0

Nie zdazylem edytowac.

Z tego co slyszalem podobnych cudow bylo na swiecie (w ciagu 2000 lat) tylko 13. W tym dwa razy w Polsce (Sokólka). Jest to wyjatkowa sprawa i badana byla 2 lata zanim kosciol w Legnicy ja oglosil oficjalnie.
      Tera jeszcze wiekszy kosmos :-) takich cudow codziennie na swiecie sa tysiace. Maja one miejsce podczas kazdej mszy swietej.

•  

@pikolo369 to, że czegoś nie uznaję, nie znaczy, że się z tego śmieję. Takie rzeczy jak cud w Legnicy można łatwo sprepatować. Nigdy nie powiedziałem, że katolicy nie wierzą w przemianę opłatka w ciało Jezusa. Coś, co jest warunkiem do zbawienia jest tajemnicą? Polecam przeczytać Biblię bez uprzedzeń i bez ksiąg dodanych przez kościół. Nazywają się one "deutrokanoniczne," lub coś w tym rodzaju.

EDIT: każdej? Jakoś nie widać.

•  

@pikolo369: z niczego się nie naśmiewam, przepisy to przepisy, powinny obowiązywać wszystkich

•  
      L.......s

+3

Zawołalem was bo macie watpliwosci i przesmiewczo traktujecie sprawe wiary katolickiej co do sakramentu Komunii Sw.

@pikolo369: Troska o zdrowie i higienę w kościele to prześmiewcze traktowanie wiary? LOL.

My wierzymy ze naprawde spozywamy cialo i krew Jezusa tak jak to przykazal podczas ostatniej wieczerzy z apostolami, jest to budujaca tajmnica i sens wiary chrzescijanskiej.

Kanibalizm w Polsce nie jest dozwolony. Wiesz o tym?

Ostatnio mial miejsce cud w Legnicy. Poczytajcie.

Wiesz w ogóle jak dane zjawisko klasyfikuje się jak cud? W Watykanie zjeżdża się grupa kleru i próbują wyjaśnić zjawisko naukowo. Nie udało się - zatem cud, chwalmy Pana! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@pikolo369: Wcale nie traktuję prześmiewczo. Po prostu jest to dla mnie odrażający rytuał. Jeżeli już zakładamy istnienie boga/bogów to nie mam najmniejszego zamiaru spożywać jego ciała/pić jego krwi. Ci ludzie z filmiku też mnie przerażają - cieszą się i składają hołd, bo w końcu magia ich kapłanów zadziałała. Upewniają się w tym, że naprawdę zjadają swojego mistrza i wywołuje to u nich spazmy szczęścia/trwogi.

•  

@kobeb: każda praca wśród ludzi wymaga badan kau

Gorące dyskusje ostatnie 12h

• odpowiedzi (29)

Co za inba, anony. Otwieram sobie lodówkę, biorę pomidory, ogórka, szczypiorek, chciałem zrobić sałatkę. Wiadomo, sałatkę trzeba zaprawić majonezem, bo inaczej jaki normalny człowiek by to jadł? Wszystko sobie pokroiłem i ogarnąłem, że zapomniałem majonezu, pozdro slowpoke. Otwieram lodówkę, biorę majonez i widzę, że mój lokator zostawił tam kaszankę. Nigdy wcześniej nie jadłem kaszanki, a tutaj nagle dostałem smaka, no to myślę, czemu by nie zjeść. Kiedy zaprawiałem majonezem sałatkę, podgrzałem kaszankę w mikrofalówce, tak jak trzeba, zjadłem ją, a tutaj nagle wszystko mi się przefarbowało na złoto-modro a wszandy widza wůngel. Jo [jerrůna.jpg], co sam śe uodkorfańćyło? Blank żech uoćuloł. Uoroz wyłaźi spod zola wjelgi reżyser Kaźimjerz Kutz a zaczyno pjerdolić cośik uo ślůnskij nacyji, uo hanysach a gorolach. Stary buzerant, uůn ńy mjoł już downo na kyrchofje leżeć?*!? I terozki jo ńic już uokrům ślůnskij godki ńy rozumja. Zdo mi śe, iże tyn krupńok bůł przeklynty.

#pasta #slonskogodka #slask #heheszki
    pokaż całość

odpowiedzi (20)

Czego to podstępne gender nie wymyśli, by omamić wasze dzieci ( ͡º ͜ʖ͡º).

#neuropa #bekazprawakow #heheszki #humorobrazkowy #nauka #medycyna #antyszczepionkowcy #ciekawostki #lgbt

odpowiedzi (36)