Wpis z mikrobloga

#ama #januszebiznesu #uokik #dropshipping #aliexpress #pracbaza

Pracuje w firmie zajmującej się dropshipingiem. Zainspirowany ostatnim wykopem jaki pojawił się na stronie głównej i stekiem bzdur zawartych w artykule z bankiera oraz stereotypach powielanych w komentarzach chciałem wam odpowiedzieć na nurtujące was pytania. Oczywiście poddam się niezbędnej weryfikacji tylko wskażcie jakby to miało wyglądać. Czy jesteście zainteresowani takim AMA?
  • 19
@lentilek:

Tak samo jest w przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej jak i innej formy działalności chociażby w postaci spółki zoo opłacany jest podatek dochodowy z różnicy pomiędzy ceną towaru w Polsce, a w Chinach po odjęciu powstałych kosztów.
@leszek_SK:

Przeprowadzamy całą transakcję od początku do końca. Po dokonaniu zakupu na allegro oraz przelaniu pieniędzy na wskazane konto bądź poprzez PayU zamawiamy dla klienta towar, udostępniamy mu numer śledzenia, odpowiadamy na wszelkie pytanie związane z towarem, systemem śledzenia, obecną lokalizacją przesyłki jeśli jest możliwa do ustalenia, pozostałym czasie oczekiwania, w przypadku zatrzymania przesyłki przez celników przygotowujemy również dokumenty, które są niezbędne do dostarczenia przesyłki do klienta. Jeśli klient jest niezadowolony
@leszek_SK: W aukcjach jest zawarta informacja o możliwości zatrzymania przesyłki przez celników, więc każdy klient powinien się z tym liczyć i to klient ponosi dodatkowe opłaty. W przypadku odstąpienia od umowy zwracamy klientowi pieniądze w momencie odesłania przesyłki przez urząd celny do chińczyka. Według Urzędu Celnego brak wypełnienia deklaracji celnej w przeciągu 20 dni powoduje automatyczne odesłanie przesyłki do nadawcy jednak wielokrotnie paczki te leżą u nich w magazynach nawet 2
@dropshipper dlaczego w takim razie sprzedajecie towar w kategorii przedmiotu a nie uslugi jesli tak naprawde swiadczycie uslugę a nie sprzedaz.
Co bedzie jesli ja kupie rzecz a nastepnie bede chcial odstapic w ciagu 14 lub 30 dni od zakupu? Bo wy jestescie sklepem czy firma swiadczaca usluge dropshipu?

Zastanawia mnie to bo aukcje swiadczase uslugi trzeba przeniesc gdzie indziej
@leszek_SK: Powód jest bardzo prosty. W innych kategoriach ten towar by się po prostu nie sprzedawał, ponieważ nikt nie zagląda w usługi. Kategoria usługi zarezerwowana jest po prostu dla swoistego wytwórstwa.
@dropshipper a jak wyglada odstapienie od kupna, np kupuje telefon za 1000zl i dostaje go do domu. Chce zrezygnowac z zakupu wiec jako konsument mam prawo do rezygnacji zakupu w ciagu 30 dni ale czy w takim dropie tez moge?
Druga sprawa to sprzedajacy pokrywa wszelakie koszty odstapienia?
@leszek_SK:

Wszystko zależy od tego z tytułu jakiego odstąpienia od umowy się rezygnuje, ponieważ wtedy warunki są różne. Jeśli jest to standardowe odstąpienie od umowy w przeciągu 14 dni od doręczenia przesyłki bez podawania przyczyn to zwrotowi podlega pełna kwota jaką klient zapłacił przy zakupie. W przypadku gdy występuje jakaś usterka bądź przedmiot jest niezgodny z opisem zwraca się wpłatę jakiej dokonał klient, podatek VAT jeśli został zapłacony na podstawie potwierdzenia