Wpis z mikrobloga

No elo Mireczki ( ͡° ͜ʖ ͡°)!

Zacząłem rozglądać się za pierwszym autem, najlepiej do 10k, ale już z ubezpieczeniem, bo bida here. Co jest najważniejsze, to niskie spalanie (64 km codziennie, wiec diesel jak najbardziej) i niska awaryjność. W tym momencie to odpuściłem sobie wszystkie marzenia o w124, bo zbankrutowałbym.

Także biorę po 200 zł od każdej drużyny i słucham państwa.

#motoryzacja #samochody
  • 29
Civic vi 1.4 z lpg, albo civic vii
Focus 1.6, mk1 albo mk2
Punto 1.4
Seat leon 1.8, albo w tdi 1.9
Audi a3 1.8 albo 1.9 tdi
Alfa 147 1.9 jtd
Alfa 156 1.9 jtd
Fiat stilo 1.9 jtd
Corsa C 1,7 cdti
Corsa C 1.2
Peugeot 206 2.0 hdi albo 1.4
@peres no skoro stereotypami wybierasz to ok xd dzięki takim ludziom alfy szybko tracą na wartości :d nie ma.lepszego diesla niż 1.9 od fiata, mój wujas ma fiata scudo 550tyś km i dalej śmiga. A tak btw. jakopierwsi wprowadzili common rail (fiat 1997, vag dopiero 2008) nie docenione silniki,.ludzie patrza na.alfy przez pryzmat nieudanch benzynowcow z latch 90.
@peres: 3 lata temu kupiłem Astrę 2, założyłem LPG za 2400 zł, zero problemów, a koszty paliwa 70 zł za 400 km, w lato jeszcze mniej, jak gaz tańszy, za to za 240 zł benzyny robiłem 550 km, aż bolało. :P Nie wyobrażam sobie nie zagazować kolejnego samochodu, przecież kasa na benzynę to kasa wyrzucona w błoto. :P
@peres: niestety, albo wybierzesz rozumem - auto ekonomiczne, ale zupełnie nijakie, albo sercem, tylko wtedy trochę mniej zostanie Ci w kieszeni. Zawsze możesz także rozważyć poszukanie jakiegoś weekendowego zajęcia, aby dorobić sobie na auto. Doskonale Cię rozumiem, bo mi również niesamowicie podoba się W124, a zwłaszcza takie coupé - marzenie ;)