•  
  M.........u

  +8

  3 935 - 1 = 3 934

  Tytuł: Requiem dla lalek
  Autor: Cezary Zbierzchowski
  Gatunek: fantastyka, sci-fi

  ★★★★★★☆☆☆☆

  Przeczytałam jako swoistego rodzaju prequel do "Holocaustu F", na który ostrzę sobie czytelnicze ząbki już od jakiegoś czasu.

  Cóż mogę rzec? Pachnie PKD i wyraźne nawiązania do jego twórczości pojawiają się w "Requiem..." dość często. Podobnie paranoiczny klimat i ciekawie wykreowany świat, w którym jednak nikt o zdrowych zmysłach nie chciałby żyć.

  Niektóre opowiadania są naprawdę dobre, inne wywołują zniecierpliwione przewracanie stron w poszukiwaniu upragnionego końca - przyznam się, że nie "wymęczyłam" ostatniego, nawet wobec "załapania" koncepcji książki. Mimo wszystko Zbierzchowski zaprezentował tu ciekawą koncepcję świata i fantastykę na poziomie o wiele wyższym, niż ten reprezentowany przez niektórych pupilków Fabryki Słów.

  Nie czuję się powalona na kolana, ale po "Holocaust F" sięgnęłam. Zobaczymy. W przerwach będę próbowała się z "Domem z liści" Danielewskiego, w końcu przetłumaczonym.

  / pominęłam niektóre ostatnio przeczytane książki, bo i o "Pożegnaniu jesieni" mogłabym się rozpisywać na kilkanaście stron; dość jednak, jeśli powiem, że poruszyło mój 'metafizyczny pępek'. Zdecydowana i świadoma dycha - i do ulubionych. Podobnie reportaż o rewolucji Mao w Chinach, który, jak większość pozycji z Czarnego, również trzymał wysoki poziom. Tutaj siódemka.

  #bookmeter #fantastyka #ksiazki #czytajzwykopem

  źródło: s.lubimyczytac.pl