Wpis z mikrobloga

Dzień dobry w ten jakże przecudny poniedziałkowy poranek!
Z tej okazji chciałbym zaprosić na kolejne siatkowe zmagania już jutro!
Wtorek godzina 19:15 na hali przy ul. Jeleniej

Tym razem zrobię małą zmianę odnośnie plusów.
Otóż poniżej będą 2 listy- uczestników oraz rezerwowa. Na liście uczestników chciałbym aby liczba plusów nie przekraczała 11. Pozwoli to mieć znacznie lepszy wgląd na obraz frekwencji (a przynajmniej mam taką nadzieję). Na liście rezerwowych plusuja osoby ktore nie zalapaly sie na glowna liste ale byly by chetne do gry w siatke. Innymi slowy osoba ktora byla by 12 jako plusujaca, zamiast glownej daje plusika na rezerwie. W momencie gdy z glownej listy ktos odpadnie, na jej miejsce wchodza osoby z rezerwy, wg. kolejnosci plusowania. 11 osoba plusujaca liste uczestnikow okresla tzw. granice, po tej osobie kolejne plusy nie beda brane pod uwage w liscie, a jako osoby kolejne do gry sa brane z listy rezerwowej. Zrobione to jest tak, aby jak by sie zdarzylo ze ktos odplusuje liste, to zeby wykluczyc "cwaniaczkow" co beda chcieli ominac liste rezerwowa.

Uwaga!!!
Osoby ktore zaplusowaly liste uczestnikow, prosilbym o okreslenie sie czy aby na 100% beda na siatce na kilka godzin przed rogrywkami- chcialbym dac czas osobom z listy rezerwowej aby wiedzialy ze moga przyjsc, zamiast informowac ich na ostatnia chwile!

Jesli jestescie pewni ze NIE zdolacie przyjsc

Mam nadzieje ze to nieco ulatwi sprawe, ale jak to wyjdzie to przekonamy sie z czasem.
#trocheruchuwewroclawiu
  • 34
@Wozyack: Wiem, że była ale czegoś nie rozumiem. Żeby tag zaczął być autorski to "właściciel" musi się zgłosić do elfika i wypełnić kilka rzeczy dla administracji. Tak przynajmniej pisali właściciele wielu tagów, które powinny być autorskie a jednak nie są. A tutaj moim zdaniem ten tag nie powinien być autorski, bo dużo osób dodaje wpisy a wychodzi na to, że jest.
A tutaj moim zdaniem ten tag nie powinien być autorski, bo dużo osób dodaje wpisy a wychodzi na to, że jest.


@wiktorek_pl: Ale jest autorski. Nie jest to moje działanie. Jeśli uważasz tak jak wyżej napisałeś, to zgłoś to do administracji. Generalnie uważam, że ktoś powinien moderować ten tag, żeby nie pojawiał się pod nim syf, jak już w przeszłości nie raz było z każdym rosnącym w popularność ciekawym i ukierunkowanym
@Wozyack: Skoro jest autorski to znaczy, że @rbielawski poczynił takie kroki żeby zarządzać tagiem albo działania moderacji - nie pierwszy raz - są niekonsekwentne. Mnie się nie wydaje żeby ten tag potrzebował moderatora, obserwuje go bardzo długo i nie zauważyłem jakiegoś syfu, to nie jest tag o charakterystyce #podrugiejstroniebajora #postmanstories czy #przestanbycgrubasem. Ale mogę się mylić oczywiście. Czyli jak chce dostawać dalej wszystkie powiadomienia to wystarczy, ze w ustawieniach zaznacze,
Czyli jak chce dostawać dalej wszystkie powiadomienia to wystarczy, ze w ustawieniach zaznacze, że nie tylko od autorów? Tylko, że to pewnie jest bezsensu, bo wtedy będę dostawał też powiadomienia z innych tagów, które obserwuje a chciałbym dostawać tylko od ich autorów.


@wiktorek_pl: Dokładnie tak będzie.

Skoro jest autorski to znaczy, że @rbielawski poczynił takie kroki żeby zarządzać tagiem albo działania moderacji


@wiktorek_pl: Z tego co kojarzę, tagi obserwowane przez
@wiktorek_pl: @Wozyack: Zgłosiłem się do administracji, żeby zrobili tag 'moim' - liczyłem na jakąś możliwość moderacji zmieniania jakichś ustawień, etc (byłem też zwyczajnie ciekaw, jak to działa). Obecnie chyba mogę jedynie zmienić grafikę tła tagu i jego opis, więc rzeczywiście przysparza to więcej problemów niż pożytku. Albo z tego zrezygnuję, albo może uda się przekonać kogoś, żeby 'autor' tagu mógł ustawić, czy obserwujący powinni dostawać powiadomienia z wpisów innych osób
@rbielawski: Rozumiem. Dyskutujemy tylko nad najlepszą formą, bo tak jak mówię. Jeśli zaznaczę, że chcę otrzymywać powiadomienia nie tylko od autorów (co jest konieczne w tagu trochę ruchu we wrocławiu) to z kolei przysparza problemy w tagach takich jak podrugiejstroniebajora, bo wtedy cała idea tagów autorskich jest niszczona.
Z tego co kojarzę, tagi obserwowane przez odpowiednio dużą liczbę osób (nie pamiętam progu) z miejsca zostawały tagami autorskimi.


@Wozyack: Być może. Obserwując tag #reklamakreatywna to tam jest 260 obserwujących a tag autorskim chyba nie jest. Wiem, że w jednym tagu gdzie było poniżej 100 obserwujących autor pisał, że musiał się skontaktować z elfikiem i wypełnić kilka rzeczy dla moderacji żeby przyznali mu moda na swoim tagu.