Wpis z mikrobloga

Mireczki, mam pytanie natury technicznej.

chcę sobie sprawdzić komputer, desktop, ale nie żądne turbo urządzenie do latania w kosmos, tylko stacjonarkę do przeglądania internetu, do pogrania w stare gry typu:

Comandos, Red Alert 2, Desperados, Robin Hood, Zeus, Faraon, GTA Vice City - coś w ten deseń. Od czasu do czasu odpalić Audacity, sporadycznie Lightroom.

Moją uwage przykuły te dwie powystawowe maszyny, co sądzicie, która się nada do wyżej wymienionych?

#1

#2

dziękuję : )

EDIT: albo co zaproponujecie do 1000zł

  • 28
@Bzyko: Pierwszy - złożony po taniości - do końca nie wiadomo co w nim jest. Jak nikt nie pisze nazw producentów podzespołów to na bank wkłada szit
Drugi poleasingowy, może mieć niewymiarowe podzespoły np zasilacz. I grafika zintegrowana.. na full hd bym nie liczył
No i obydwa bez systemu więc w nic sobie nie pograsz z wymienionych gier
@Bzyko: naprawdę branie komputera z dyskiem HDD to pierwszy krok do choroby psychicznej, teraz korzystam z SSD i jakbym miał wrócić na HDD to chyba bym po jednym dniu stracił cierpliwość i #!$%@?ł go przez okno

tak więc nawet się nie zastanawiaj, lepiej dołożyć 200-300 zł na dysk ssd niż na lepszy procesor czy kartę graficzną
@Bzyko A moze inaczej,musi byc koniecznie na nowym sprzecie?Moze poszukaj na olx ze swojego miasta jakas skrzynke,mozesz miec lepsze wydajnosciowo czesci doplacajac powiedzmy 200 zl do budzetu.Czesci komputerowe maja to do siebie ze dosyc szynko traca na wartosci,tak samo jak wiekszosc aut.
@AdiBubu: nie musi być nowy, problem polega na tym, że jestem zielony jak szczypiorek na wiosnę i totalnie wiem czego szukać, stąd też pytania do Was