Wpis z mikrobloga

Mirki, warto walczyć z ubezpieczycielem o swoje. Wyrok - szkoda całkowita. Miałem dostać 3600 zł na konto (i to po przepychankach) i chcieli odkupić ,,wrak" za 17300 zł. Byłbym na tym ponad 5000 zł w plecy. Odwołałem się, wysłałem wiele maili, przeprowadziłem kilka rozmów z działem technicznym ubezpieczyciela i udało się. Przyznali mi rację, że wartość auta została niesłusznie zaniżona.

Czekam na przelew na ponad 22 tys., samochód naprawię za 12 tys. Pijcie ze mno kompot ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#ubezpieczenia #ubezpieczenie #kierowcy #wypadek
  • 8
@Szoferman: tak, szkodę całkowitą orzekają wtedy, gdy koszt naprawy przewyższa wartość samochodu przed zdarzeniem. Wtedy od tej wartości odejmują wartość samochodu PO zdarzeniu i różnicę wypłacają na konto, a ,,wrak" odkupują. Po moim odwołaniu przekwalifikowali szkodę na częściową, czyli w tym momencie koszt naprawy nie przewyższa wartości samochodu, gdyż po mojej interwencji ją podnieśli. Czyli będę mieć 22 tys i samochód do naprawy. A czy to będzie w ASO czy u
@mbwwr: Mnie przed miesiącem stuknęła w tył babka. Lekko wygięta klapa bagażnika i zderzak, delikatnie wykrzywiona podłoga bagaznika. Auto - hyundai getz, 2007, wartość ok. 10tys. Wybrałem naprawę bezgotówkowo, serwis autoryzowany oszacował koszt na ok. 9500zł. Allianz odesłał swój kosztorys (ok. 4500zł) i poprosił o dodatkowe zdjęcia. Teraz czekam na ciąg dalszy...
@Szoferman: Ale "szkoda całkowita" nie oznacza konieczności kasacji auta. Mi też grozi szkoda całkowita, a autem normalnie jeżdżę, w zeszłym tygodniu bez żadnych napraw przeszedł coroczny przegląd.
@cce53780: Widocznie Allianz zrobił wycenę w oparciu o zamienniki części oryginalnych. Musisz się przyjrzeć temu kosztorysowi, jeśli tak jest to żądaj naprawy na oryginalnych podzespołach. Ty jesteś tu poszkodowany i oni Ci mają przywrócić samochód do poprzedniego stanu, po to wykupujesz ubezpieczenie żeby nie martwić się o takie sprawy. Przyjmij więc taką postawę i walcz o swoje, nigdy nie wolno godzić się na proponowane przez nich na początku warunki
@cce53780: Szkoda zawsze jest likwidowana z OC sprawcy :) Powodzenia, jakby Ci się pojawiły jakieś pytania to pisz w tym wątku, przez ten miesiąc naczytałem się trochę na ten temat i może jakoś pomogę.