•  

  1 245 675 - 103 = 1 245 572

  Bardzo wietrzne zadupia i bezdroża + #rowerowykrakow z @Filipek50. Przejechałem dziś #szosa przyszły DDR od Białuchy (Dąbie, Plaza) do mostu Wandy, który to miał być gotowy do końca listopada. Sprawa wygląda tak, że mamy dziś ostatni listopada, a z 5.5km odcinka na wałach nie ma ani metra asfaltu. Około 50% jest wysypane żwirkiem, reszta to jakaś dziwna brązowa, miękka posypka, a częściowo to po prostu ziemia. Jest jedno miejsce, gdzie rower trzeba dwukrotnie przenieść, bo w poprzek DDR są murki wysokie na około 30cm. Po drodze spotkałem jedną wywrotkę, jeden walec i jedną maszynę do kładzenia asfaltu oraz 7 ludzi. Nikt i nic z ww. nie pracowało. Nawet jakby wzięli się za to to ostro i robili non stop, to minimum tydzień, a wątpię, czy im grudnia wystarczy. Jak już powstanie będzie super, bo z Dąbia będzie bardzo łatwo dostać się do Niepołomic (Dąbie, most Wandy, Rączna, Niepołomice) omijając jazdę przez Hutę, Klasztorną i Półłanki.

  Most na drodze S7 wygląda na bliski ukończenia, początkiem przyszłego roku powinno udać się nim przejechać rowerem.

  Na ostatnim zdjęciu "agent KR212WN z licencją na ujowe parkowanie". Zdemontowano już całkiem słupki na środku DDR wzdłuż Mogilskiej, co jest dobrym posunięciem, bo co najmniej jedna osoba złamała sobie nogę na nich, a i nasz kolega @a858784 kiedyś o jeden z nich zaczepił i wypadł na Mogilską, co mogło się skończyć tragicznie. Również odśnieżanie będzie lepsze, bo traktorek nie wjeżdżał między nie i zalegał tam śnieg, bo nikomu się nie chciało z łopatą poprawiać. Niestety zostawia to furtkę mistrzom kierownicy jak na zdjęciu, ale coś za coś.

  Idzie paskudna pogoda, pewnie jutro cross zostanie wyprowadzony na spacerek. Od około 16 już momentami chciało łeb urwać.

  #100km (nr 115) #rowerowyrownik #krakow + #rower (info o DDR).

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: 2016.11.30-full.JPG