Wpis z mikrobloga

Mirki, mam dwunastoletniego sąsiada. Młody jest zafascynowany grafiką komputerową, nawet podobno już stworzył jakąś prostą grę. Jego ojciec zmarł parę lat temu i chciałbym tego chłopaka jakoś pokierować w życiu, zwłaszcza, że on sam cel już obrał - chce zostać grafikiem komputerowym. Jak mu pomóc, jak jestem kompletnie zielony w tym temacie? Jakie książki mogę mu kupić, czy też nakierować na jakie konkretne tematy, żeby w nim ta fascynację rozbudzić? Proszę o pomoc.

#grafikakomputerowa
#grafika
  • 13
@draks2987: Pytałem dlatego, bo w kilkunastu miastach w Polsce działają kluby Coder Dojo. Sąsiad, o którym mówisz, odnalazłby się tam doskonale - mógłby nauczyć się programować, tworzyć gry, pracować z grafiką. Tylko najbliższe kluby są w Krakowie i Bielsku-Białej ( ͡° ʖ̯ ͡°) Chociaż może to dobra okazja, by ktoś z Nowego Sącza pomyślał nad zorganizowaniem zajęć u siebie w mieście? :) My, jako fundacja mamy wszelkie
Świetny pomysł, myślę, że póki co jak ma tylko 12 lat to raczej cieżko mu jest gdziekolwiek dojeżdzać itd, ale za pare lat, jak zacznie liceum i dalej bedzie miał ta pasję to może i w Sączu już taki klub będzie działać.
@draks2987: Zrób zrzutkę na kursy z Eduweba, sam coś chętnie dorzucę :) I w sumie napisz do nich, że robisz tako akcje, G.Róg nie jest głupi więc pewnie się dołączy i ogólnie coś fajnego z tego może wyjść. Albo zrzutkę na książki - chociaż sądzę, że szybciej wiedze przyswaja się przez filmiki.

Dodatkowo mogę zaoferować, darmowe, prywatne szkolenie online (przez skypa albo innego hangouta) dla mołodego a mam ponad 10 lat