Wpis z mikrobloga

@donslime: przejrzyj sobie pierwszy lepszy ranking rachunków oszczędnościowych i wybierz... przeważnie na początku zanim uzbiera się większa kwota i tak bez większego znaczenia będzie oprocentowanie bo gówniane odsetki wyjdą, więc brałbym coś z banku, w którym mam konto :P
@donslime: a to chodzi ci o wypłaty z konta oszczędnościowego na rachunek zwykły i z tego co widzę w tabeli opłat i prowizji to jest 7,99 za pośrednictwem ipko. Ogólnie znajdziesz konta, w których są darmowe kolejne wypłaty, ale przeważnie ograniczenia po pierwszym są.
@bartez_94: nie, tak jak napisałem, chodzi mi o wpłaty na oszczędnościowy więcej niż raz w miesiącu, ale masz racje, ze 7,99.

Poszukałem troche i Nest Bank ma dobre opinie, duzo darmowych usług
@donslime: no nie :D oni chcą twoje pieniądze.. jak najwięcej pieniędzy... a oddawać ich szybko nie chcą dlatego dają opłaty za wypłaty, żeby dłużej u nich leżały "bezpieczne" xD ale to oprocentowanie jest strasznie gówniane
oszczędnościowe to obecnie nigdzie, przy obecnych stopach procentowych gówno zarobisz, a jeszcze podatek belki ściągną


@Ceglarek: Od zarabiania są inwestycje. Konta oszczędnościowe są od tego, aby Twoje pieniądze, których nigdzie nie inwestujesz, nie traciły na wartości wskutek inflacji.

Dla przykładu 10000 zł pozostawione w skarpecie (albo na nieoprocentowanym koncie) pięć lat temu na dziś byłyby warte około 9700 zł. Niby tylko 300 zł w plecy, ale po co w ogóle być
@eshabe ja to doskonałe rozumiem, teraz po prostu by nie tracić, trzeba inwestować. Konto oszczędnościowe ING proponuje mi 0.7%, od tego pójdzie jeszcze belka. Śmiech na sali ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie uwzględniam promocji dla nowych klientów.
ja to doskonałe rozumiem, teraz po prostu by nie tracić, trzeba inwestować. Konto oszczędnościowe ING proponuje mi 0.7%, od tego pójdzie jeszcze belka. Śmiech na sali ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie uwzględniam promocji dla nowych klientów.


@Ceglarek: Nie, właśnie teraz by nie tracić, nie trzeba koniecznie inwestować, bo mamy bardzo niską inflację, okresami nawet deflację. A w okresie deflacji każde oprocentowanie konta oszczędnościowego sprawia, że pieniądze zyskują
@eshabe: przy obecnych stopach procentowych wrzucajac 100 tys. PLN na roczna lokate wyciagniesz z tego okolo 50-60 zl miesiecznie. Przy 10 tys. bedzie to odpowiednio 6 zl. Zaiste zawrotna kwota. Nie bronie nikomu oszczedzac (sam to robie), natomiast przy obecnym oprocentowaniu wrzucanie pieniedzy na konto oszczednosciowe to dawanie sie ruchac bankom.
@Ceglarek: Przecież pisałem, że konta oszczędnościowe/lokaty nie są do zarabiania tylko dbania o to, żeby pieniądze nie traciły na wartości.

A 100 tys. na lokacie dającej 50-60 zł zysku miesięcznie to ja nie wiem co to za pokraczna lokata. Przecież to by musiało być poniżej 1% w skali roku. Nie wiem, może Ty patrzysz tylko na jakiś jeden bank, który może rzeczywiście ma bardzo słabą ofertę oszczędnościową jak na obecne warunki.