•  

  hm.. taka była gównoburza związana z przenosinami Górnika Łęczna do Lublina, zgodnie ze stroną ekstrastats.pl, w sezonie 2015/2016 (poprzednim) średnia liczba widzów na meczu Górnika wynosiła 7330, było im mało, więc postanowili przenieść się do Lublina, gdzie więcej ludzi, stadion większy etc. etc.. W tym sezonie, średnio przychodzi 4038 widzów, nie dość że prawie o połowę mniej, to i przychód z dnia meczu mniejszy, to jeszcze drużyna gra dla pikników (głupia cisza na stadionie, brak dopingu), bo ultrasy się zbuntowały... dodatkowo Ci co przychodzą na Górnika (pikniki) przestali chodzić na Motor i tam frekwencja również drastycznie spadła. No to prezes GŁ i niektórzy "warzni" miejscowi politycy, którzy lobbowali za ekstraklapą w Lublinie, chyba uzyskali to co chcieli ( ͡° ͜ʖ ͡°) Łęczna od września będzie grała u siebie w I lidze, a w Lublinie pozostanie nam cieszyć się kolejny rok z rzędu na poziomie III (IV) ligi. Super pomysł bulwo, nie ma co

  #ekstraklasa #pilkanozna #lublin #gornikleczna #gorzekiezale

  +: Elmuszka, Q..............e +14 innych
  •  

   @swiatusss: beka z Motoru, taki kurwa wielki klub, taka wielka społeczność kibicowska, miasto wojewódzkie, piękny stadion, a kiśnie w środku tabeli trzeciej ligi, gdzie w czołówce Garbarnia kopiąca na kurniku na który przychodzi sto osób

  •  

   @swiatusss: gdyby nie protest to frekwecja byłaby wyższa, ale tego protestu nie wzięli pod uwagę przy planowaniu przenosin

  •  

   @swiatusss: od razu ludzie mówili, ze tak będzie to oczywiście mądre głowy musiały zrobic po swojemu

  •  

   @swiatusss: Panie, 7330 to jest pojemność stadionu Górnika, a nie frekwencja XD

   źródło: frekw.jpg

  •  

   @cola_awdanow: aha, czyli tylko 200 więcej niż teraz, czyli tak na prawdę nic się nie zmieniło :( faktycznie, spojrzałem nie na tą kolumnę co powinienem, 4235 śr widzów. Ech.. cały mój bul kłykci juh szczelił, szkoda (╯︵╰,) Serio myślałem, że beka z tęgich głów za biurkami. Ale to nie zmienia faktu, że od września Łęczna gra w Łęcznej w I lidze, bo w żadnym z lubelskich urzędów nie dostają hajsu za "promowanie miasta" na Polsacie Sport :)

  •  

   @cola_awdanow: to po pierwsze
   @swiatusss: po drugie Górnik nie dostał licencji na grę na własnym stadionie i ponadto ten zabieg z grą w Lublinie miał ściągnąć nowych inwestorów do klubu (źródło), więc to też nie jest tak że był to jakiś wydumany i od czapy pomysł prezesów i "ważnych"
   po trzecie, czwarte i dziesiąte to ten klub jest tak biedny (nawet jak na warunki Ekstraklasy), że ledwo wiąże koniec z końcem. Tam nie będzie raczej nigdy dobrej piłki, bo nie stać ich zwyczajnie na ludzi, którzy mogliby realnie bić się chociaż o środek tabeli. Bo gdyby to jakimś cudem osiągnęli to i tak byłoby to wielkie zaskoczenie.
   Nie wiem czemu nie pokuszono się o jakąś fuzję i np sprzedaż licencji na rzecz Motoru, skoro sam Lublin ma większy potencjał od Łęcznej. Nie chce się mądrzyć, bo pewnie rozchodzi się, jak to zwykle, o pieniądze i struktury właścicielskie, ale nomen omen, w tej patowej sytuacji to chyba byłoby najlepsze rozwiązanie.

  •  

   @redheart: i nagle Motor miałby zacząć grać w ekstraklasie po jakiś fuzji z Górnikiem? Niby spoko, bo ja jako kibic Motoru powinienem się cieszyć, że żółto-biało-niebiescy znowu zagraliby o miszcza, ale ani my, ani górnicy tego byśmy nie chcieli. No bo co to za frajda, za kasę, za fuzję, whatever przeskoczyć 3 klasy rozgrywkowe do góry? Awans trzeba sobie zapewnić na boisku, a nie przy zielonym stoliczku! A górnicy? Mieliby porzucić swój klub? Jego tradycje, historię i osiągnięcia? Przywiązanie do barw jest imho ważniejsze niż to w jakiej klasie rozgrywkowej klub gra, założe się, że jak się kasa w Górniku skończy i będą grali w III lidze to kibice zza bramki na mecz pójdą tak czy siak, nie ważne czy będą grali z Legią, Lechem czy Hetmanem Żółkiewka. No ale żyjemy w takich czasach, że to hajs rządzi futbolem i nic na to się nie poradzi ( ͡° ͜ʖ ͡°) tylko w obecnej sytuacji najbardziej szkoda ultrasów Górnika, bo tak to mogli sobie co drugi tydzień pójść na mecz jape podrzeć, a tak w tej Łęcznej to już się chyba nic nie dzieje.

  •  

   @swiatusss:
   Problemem w tym momencie są pieniądze i niewykorzystany kapitał w postaci potencjału stadionu i lokalnych przedsiębiorców. Jeśli się nie chce tego zmarnować, to fuzja na tę chwilę - wydaje mi się - jest jedynym rozwiązaniem żeby na Lubelszczyźnie była jeszcze piłka na wysokim poziomie. Istnieje oczywiście inne wyjście, Górnik spada klasę niżej, zarobione pieniądze w Ekstraklasie powinny im pozwolić na byt w 1. Lidze i tyle. Nic ponad przeciętność, a Motor męczyłby się po 3. ligowych boiskach ze wspaniałym stadionem. Albo w mniej optymistycznej wersji Górnik ogłasza bankructwo i leci zapewne niżej niż jest Motor i w ten sposób wschodni skrawek Polski pozostaje czarną dziurą na piłkarskiej mapie.
   Duma kibiców i przywiązanie to w tym momencie najmniejszy problem. Chyba nikt specjalnie nie będzie narzekać, gdy Motor będzie grać dużo wyżej, a do Lublina na spotkania z miejscową (!) drużyną przyjeżdżałby Lech, Legia czy Wisła. Kto będzie tak na prawdę po przykładowo 4 latach rozpamiętywał, że Motor nie awansował z własnej woli o 3. klasy rozgrywkowe? Czas leczy rany i jedynymi osobami, które od czasu do czasu ten wcześniej wspomniany argument będą wyciągać to kibice przeciwnych drużyn. To taki sam "ból", jak nazywanie Wisły klubem milicyjnym, czy Lecha Amicą. Idzie się przyzwyczaić, olewać i przeformułować to jako zwykła zawiść. W myśl sentencji - "psy szczekają, karawana jedzie dalej" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  
   j.............k

   0

   Ci co przychodzą na Górnika (pikniki) przestali chodzić na Motor i tam frekwencja również drastycznie spadła

   @swiatusss: spadek frekwencji na Motorze chyba nie jest związany z Górnikiem XD
   mówię Ci to jako piknik.
   Podejrzewam, że może mieć to związek z tym, że Motor w chujowym stylu zakończył poprzedni sezon, a w jeszcze bardziej chujowym stylu zaczął bieżący. Ale mogę się mylić.

  •  

   @redheart: Wiesz, Motor do dzisiaj jest przez niektórych nazywany Spartakusem Szarowola ( ͡° ͜ʖ ͡°) więc nie wiem czy to do końca dobre wyjście
   @jack-lumberjack: wyniki wynikami, przecież zanim sezon na dobre się rozpoczął już w I kolejce było tylko 2000 osób na meczu, a jako piknik mając do wyboru za 15zl III ligowy Motor, a za Ekstraklapowy Górnik 25zł to co wybierzesz? To tylko 10 zł, a teoretycznie przepaść sportowa, więc większość pikników idzie na Górnik, niestety...

  •  

   @swiatusss: @redheart: @jack-lumberjack: @cola_awdanow:

   Liczby podane są prawdpodobnie średnia nie kibiców na stadionie podczasa meczów domowych - a ogólnej liczby kibiców na meczu drużyny. Nieważne czy u siebie czy na wyjeździe. W tym sezonie w Lublinie na meczach Górnika chyba tylko 4 razy było wiecej niż 3k kibiców. W poprzednim sezonie dla porównania, w Łęcznej, było tylko dwa razy mniej niż 3k. W ostatnim meczu u siebie z Ruchem oficjalnie było 1.9k kibiców - oficjalnie, bo wliczeni w to są wszyscy posiadający karnet, zaproszenie, akredytacje. Nieoficjalnie było ok. tysiąca.

   Dalej, Górnik jak spadnie nie będzie grał w 1 lidzie. Wymogiem ENEA do dalszego sponsorowania podczas negocjacji pod koniec ubiegłego sezonu była ekstraklasa, wiec jeśli spadną to nie do 1 ligi, a prawdopodobnie do 4.

   Stadion Górnika nie spełnił licencji pomimo, że latem przeszedł mała modernizacje i nadje się do ekstraklasy, bo... tak chcieli przedstawiciele po prostu. Jakoś kobiety mogą grać w ekstraklasie, a nawet Reprezentacja Polski kobiet ostatnio grała, wszystko ok.

   Chodzę na mecze Górnika i Motoru w tym sezonie regularnie (praca) i są dwie wielkie różnice w tych meczach. Na Górniku jest 10x więcej obsługi niż na Motorze. Na Motorze jest 100x więcej prawdziwych kibiców.

   Jestem dość blisko tego i tego klubu, możecie pytać xDDD

  •  

   @Marlo_Stanfield: @jack-lumberjack: @redheart: no i boje się, że do rozmów o fuzji na wiosnę może dojść. Górnik, a właściwie jego władze będą się broniły wszystkim czy będą mogli, byleby nie przestać istnieć (bo nie łudźmy się, z IV ligi szybko by nie wyszli bez kasy), ale wydaje mi się, że to i tak nie zdałoby egzaminu, bo ani Motor nie byłby w stanie ani finansowo ani sportowo wraz z Łęczną stworzyć drużyny, która byłaby w stanie się utrzymać w Ekstraklasie, więc to wszystko to tylko wielka mrzonka.

  •  

   @swiatusss: akurat mam wrażenie inne, że jeśli dojdzie do fuzji to powstać może niezła drużyną, bo enea + ursus + miasto Lublin może zrobić potężny budżet. Ale równie dobrze może wyjąć wielkie gówno

  •  

   @swiatusss: a że Górnik bez Bogdanki z 4 ligi się nie pozbiera to niestety wiadomo

   Edit: aaa, Azoty wchodzą w sponsorowanie Górnika, więc kolejny niezły sponsor. Ale na ekstraklase, jak enea

  •  

   @Marlo_Stanfield: czyli w przypadku spadku do I ligi nic nikomu nie pomoże, żaden sponsor, żadna fuzja. Ale zakładając, że jakimś cudem Łęczna się utrzyma, a Azoty wesprą ją finansowo, to tak:
   1. po co komu fuzja z Motorem, która nie miała by żadnego wsparcia wśród zagorzałych kibiców obu stron, a tylko powodowałaby dodatkowe konflikty, skoro jakiś hajs na bieżącą działalność by posiadali
   2. Ursus wspiera Motor kwotą set tysięcy, na ekstraklase musiałby wywalić w milionach, więc nie wiem czy Ursus byłby taki skory do dalszej partycypacji w kosztach
   3. Górnik musiałby liczyć, że miasto postawi jasno stanowisko: łączycie kluby i dostajecie hajs, albo nikt (Motor) nie dostaje nic i radźcie sobie sami
   4. Co z zawodnikami, pracownikami? Przecież i jeden i drugi klub, posiada kadrę, drużynę rezerw, drużyny młodzieżowe, sztaby trenerskie itd.

   To jest strasznie zagmatwana i przejebana sprawa ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale patrząc po grze Górnika w obecnym sezonie (a i Motoru też), to niewiele osób będzie chętnych do sypnięcia groszem, Lublina nie stać, żeby wywalać rok w rok miliony na klub piłkarski, który nie ma żadnych osiągnięć (obojętne w której lidze).

  •  
   j.............k

   0

   @Marlo_Stanfield: @swiatusss: W przypadku fuzji i grania w Ekstraklasie z Motoru musieliby wylecieć chyba wszyscy zawodnicy...

  •  

   Nie wiem czemu nie pokuszono się o jakąś fuzję i np sprzedaż licencji na rzecz Motoru, skoro sam Lublin ma większy potencjał od Łęcznej. Nie chce się mądrzyć, bo pewnie rozchodzi się, jak to zwykle, o pieniądze i struktury właścicielsk

   @redheart: No kurwa nie wiem, bo może po prostu mieszkańcy Łęcznej chcieliby mieć swój klub i w dupie mają Lublin?

   Duma kibiców i przywiązanie to w tym momencie najmniejszy problem.

   Wiadomo, piłka jest dla prezesów i piłkarzy, to czy na mecze przychodzi 100 osób czy 10000 to żadna różnica :D

   Od paru lat PZPN zablokował możliowść handlu licencjami - można kupić licencje wyłącznie klubu w tej samej lidze, nie może dojść do awansu sportowego przy zielonym stoliku.

   A kibice Górnika powtarzają od lat - wolimy Górnik w 1 czy 2 lidze, bo wiemy, że nie zbudujemy w tym mieście wielkiej piłki, ale to będzie nasza drużyna, grająca dla nas, w naszym mieście.

  •  

   @LooZ: tu też masz rację, już wiele lat temu Groclin pokazał jak się wielką piłkę buduje, zobaczmy gdzie są dzisiaj, to samo będzie z Niecieczą, wystarczą dwa chude lata dla Termalicy i zaraz kasa się skończy dla klubu, wtedy będzie zjazd o 3 klasy niżej.

   Poza rzadkimi przypadkami zawodników, którzy kochają kluby w których grają, większość liczy tylko i wyłącznie hajs. Dla nich i dla prezesów, czy przyjdzie właśnie 100 czy 10 tyś osób na mecz, nie ma znaczenia do póki w kasie klubu jest sianko na wypłaty. Nikt już nie patrzy na kibiców, piłką rządzi już tylko kasa.

  •  

   @inspektor_erektor: powiedzieć ci coś jeszcze?

   pokaż spoiler Motór ma ponoć 2M budżetu xD


   pokaż spoiler Dla porównania Stal Mielec na początku sezonu miała bodaj 3,5.

  •  

   @swiatusss: @LooZ:

   Azoty nie wejdą po sezonie, one już zaczęły sponsorowanie, na stadionie pojawiły się na meczu z Ruchem ich reklamy. Pewnie jeszcze nie są to duże inwestycje, ale w przypadku pozostania w ekstraklasie a np. spadku Wisły Puławy (chociaż tam podobno Azotom bardzo zależy na utrzymaniu 1 ligi) można spodziewać się większej dotacji.

   Ursus wygrał ostatnio parę przetargów, skoro były plotki o wykupieniu przez nich nazwy stadionu to na pewno kasę mają, ale pewnie ich chuj strzela jak widzą jak Motor ładuje ich pieniądze w błoto ;p A dlaczego dla nich ekstraklasa to łakomy kąsek? No reklama świetna!

   A czy kluby się połączą? Raczej niemożliwe, bo anty są nawet pikniki, którzy chodzą na mecze Górnika, ostatnio nawet i oni krzyczeli na meczu "oddajcie za bilety" czy "kapelko won" ;p

   Jasne, że kibice Górnika nagle nie przerzucą się na ekstraklasę - co więcej, po zmianie nazwy Bogdanki na Górnik do klubu na etaty zatrudniono paru kibiców, m.in. stanowisko ds. kontaktu z kibicami, i spisywali się bardzo dobrze, w końcu robili to co lubią i na korzyść ukochanego klubu - a jeszcze im za to płacono. I co zrobili po zmianie stadionu? Nie dali się przekonać sporą podwyżką (oferowaną!), tylko po prostu jeszcze tego samego dnia walneli za sobą drzwiami. Bo tu nie chodzi o pieniądze, dla nich ważniejsza jest duma. Przecież na meczu rezerw z Hetmanem Zamość było ok.2k ludzi (4 liga!)... W Łęcznej jest większy głód piłki niż w Lublinie, z prostego wg mnie powodu, tam już jej posmakowali, sami do tego doszli, a Lublin? Ekstraklasę pamiętają tylko ojcowie, którzy opowiadają synom legendy meczu z Realem Madryt.

   Jeszcze jako ciekawostkę dodam, że loża VIP na meczach Górnika na Arenie, a w Łęcznej... to niebo a ziemia :D

  •  

   @swiatusss frekwencja wynosiła 7330? WAT :DD czyli na każdy mecz wszystkie krzesełka były zajęte? Odstaw to źródło, albo sprawdź dwa razy.

  •  

   @Marlo_Stanfield Ekstraklasę w Lublinie ja też pamiętam. Głód jest taki sam w obu miastach, po prostu w jednym jest klasa sportowa, a w drugim nie ma.

  •  

   @Pawel1342: idź szarowolski Spartakusie xD

   pokaż spoiler kiedy mecz z Cosmosem Nowotaniec?

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Advertisement