Wpis z mikrobloga

Drogie mirki.... mam prośbę... informatyk z którym nie ma już kontaktu na potrzebę projektu opisał i wycenił "router z UTM"
Jego opis to:
router sprzętowy – funkcje routera: routing, firewall, VPN, funkcje UTM, antywirus, IPS (ochrona przed atakami), filtrowanie treści WWW, ochrona przed spamem, kontrola aplikacji, optymalizacja pasma, 3 letnia gwarancja + 3 letnia licencja na subskrypcję obejmują aktualizację oprogramowania antywirusowego, sygnatur IPS, Web Filtering, antyspam.

Na potrzebę projektu muszę znaleźć teraz ze 2 oferty takiego cuda na kwotę co najmniej 5600,00 zł brutto.
Jak ktoś mógłby być tak dobry i pomóc znaleźć linka z pasującą ofertą.
#informatyka #it #siecikomputerowe
  • 19
of kors budżetówka ...no niekoniecznie właśnie Cisco... ostatnio widziałem, że się niektórzy na fortinety szarpią. Problem w tym, że nie mogę za nic wynaleźć stronki gdzie byłaby wycena urządzenie+ licencja na 3 lata
@kshak69: W tych pieniądzach szukaj jakiegoś małego Fortigate albo Sophos. Na 99% to któreś z nich. Inna sprawa, że odpalenie wszystkich tych funkcjonalności, zabije Ci dowolne urządzenie w cenie o jakiej myślisz. A jeszcze jak do tego włączysz deszyfrację SSL (bo inaczej nie sprawdzisz ruchu szyfrowanego) to... powodzenia :)
Życie nauczyło mnie, że można coś zrobić tanio, a potem dobrze, albo oszczędzić pieniądze i zrobić od razu dobrze. UTM znaczy tanio
tylko, że tu już nie ma co myśleć :) informatyk w placówce sobie wymyślił takie cudo za 5600 i teraz muszę znaleźć jakieś oferty żeby pasowało ... czyli odpada licencja tylko na rok... musi być na 3 lata. Takie uroki projektów UE.
@breja: doświadczenie mnie nauczyło, że deszyfracja SSL + IPS zabije niemal każde urządzenie w tej cenie :)
Bez deszyfrowania ruchu takie urządzenie nie ma sensu. Ransomware łączy się do serwerów command & control ruchem szyfrowanym. Musisz to rozszyfrować, żeby się zabezpieczyć. A jak to pudełko ma robić jeszcze IPS + URL filtering (który swoją drogą jest słabym rozwiązaniem, bo nie ochroni np. przed złośliwymi skryptami na stronach ponieważ nie analizuje zawartości)
@breja: No jak jesteś takim magikiem i znasz wzory na przeliczenie jak zachować się fw przy obciążeniu nat 50Mb/s do tego małe pakiety , potem jakiś ipsik no i troche vpna. No niestety nie jest to wprost proporcjonalne ( ͡ ͜ʖ ͡)
@breja: @kshak69: napiszę tak: w mniej więcej zbliżonej cenie ze wsparciem na 3 lata jest Fortigate 30E (nie wiem czy spełnia wszystkie wymagania, ale to tylko przykład) - http://www.firegate.pl/507-1876-fortinet-firewall-fortigate-firewall-sprzetowy-30e-fortigate-30e-fortinet-fortigate-30e-licencje-na-3-lata-24x7-fg-30e-bdl-950-36.html
Jego parametry można zobaczyć tutaj: http://fortigate.pl/wp-content/uploads/produkty/Ikaria-FortiGate_FortiWiFi_30E.pdf
Odpalisz SSL VPN - sorry, już mamy 35 Mbps, NGFW - 200 Mbps, Threat Protection 150 Mbps. A to tylko suche liczby mające się nijak do rzeczywistości. Weź to teraz zmiksuj, zastanów się nad rozmiarem