Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki ogarniający #android #tablet
Pozwolę sobie również zawołać ludzi obserwujący tag #cyanogenmod

Dostałem od brata jakieś dziwadło... ekhm... GoClever Tab R70. Tablet nie wstawał, komputer go nie wykrywał. Okazało się, że akumulator zużyty, więc podałem tam chamsko 4,3V z zewnętrznej przetwornicy. Uruchomiłem go i na ekranie widzę jakieś artefakty, jak na zdjęciu.

Pobrałem firmware ze strony GoClever i takiego wała - dalej to samo. Znalazłem dokumentację do sporej części scalaków, która tam siedzi, pomierzyłem napięcia i szumy na szynach zasilania itd. Jak na moje oko wszystko wyglądało "dobrze" więc zacząłem buszować po internecie i pobierać losowe oprogramowanie pod procesor rk2926, aż trafiłem na #elektroda, gdzie ktoś podrzucił obraz do Cavion Base 7 i coś się zaczęło dziać. Komputer go wykrył jako rk2928sdk, ekran dotykowy nie działa i domyślnie wyświetla komunikaty po chińsku, czy kij wie w jakim języku. Reszty nie mam jak sprawdzić, cóż... Pobrałem jeszcze raz f/w ze strony GoClever i co? Patrz na to samo zdjęcie poniżej.
Znalazłem kopię tego samego firmware na innych serwerach, porównałem pliki bajt po bajcie, wszystkie są takie same.

Ma ktoś pomysł o co tu właściwie chodzi i jak to przywrócić do życia? Co prawda z bratem się ugadałem, że i tak dostanie pod choinkę coś markowego (W sumie, to moja siedmioletnia bratanica) a ten sobie zostawię.
Bebchy: PCB z oznaczeniem Chinaleap.com.cn / S753_V1.1 i foto płyty z rzeźbą
Pobierz
źródło: comment_cxAKuMfStFRGyMreIRjN15T1JYJABoyz.jpg
  • 10
@Beefy_Malibu_Doctor: Wiem, że dziadostwo, tylko mi by się coś takiego przydało, a na płycie jest możliwość zrobienia modyfikacji pod moje widzimisię -> rs232, dodatkowy USB host. Na cele dydaktyczne może być nawet nawet szczególnie, że to moje pierwsze zderzenie z androidem. Pytanie, czy ten firmware ze strony producenta to specjalna podpucha do uceglenia urządzenia, czy... Nie wiem, jak to nazwać po imieniu.
@Beefy_Malibu_Doctor: Używam Rockchip Batch Tool v1.7 i jadę przez USB. Jak mówiłem, dopiero dziś zacząłem czytać nt. androida i zacząłem od narzędzia, które było dostępne na stronie GoClever i jechałem krok po kroku z instrukcją. Zobaczę, czy któraś wersja ruszy. Transfer po USB 1.1 potrwa ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Beefy_Malibu_Doctor: Mam małą przestrzeń w pokoju roboczym (sypialnia & warsztat w jednym) a dużo majstruję przy mikrokontrolerach, czy też retro sprzęcie, który używa portu szeregowego jako wyświetlacz, więc taki mały terminal do takich zadań bojowych jak znalazł.

Poza tym, mam sieć czujników i urządzeń zapiętych po rs485 np. gniazdka i oświetlenie, które mogę wysterować lub sprawdzić ich stan za pomocą skryptów w bashu ( ͡ ͜ʖ ͡