Wpis z mikrobloga

Jak pewnie właściciele #lumia z wp 8.1 zdążyli się zorientować #tylkomirkotylkowindowsphone przestało poprawnie działać. Brak powiadomień i działających tagów sprawił że nie ma nic na 8.1 z czego można by bez bólu przeglądać mirko. Została tylko opcja zmiany systemu na W10 i #wykop4windows i tak też uczyniłem. Unikałem 10 jak ognia. Mimo iż na #bojowkawindowsphone ludzie sobie chwalili 10 na #lumia640 to nadal miałem obawy. Nawet nie myślałem że coś mnie kiedyś zmusi do zmiany systemu a tu proszę.

Co do samego W10 to jest bardzo płynny. Znajomy w pracy ma ten sam telefon z tym samym systemem i u niego strasznie muli. Jak to zobaczyłem to się załamałem w porównaniu z 8.1 to był jakiś żart. Na chwile obecną same zalety. Wszystko wygląda ładnie i estetycznie. Fakt czasami się coś przytnie ale na wcześniejszym systemie też tak było.

Jeśli chodzi o wykop4windows to brakuje mi kilku funkcji które ulepszą korzystanie z aplikacji.
1. Możliwość przeskakiwania miedzy wpisami. Teraz trzeba wychodzić z wpisu i iść do następnego. Nie można by tak po prostu maznąć palcem od prawej do lewej żeby przeskoczyć wpis dalej.
2. Wpisy po tagach. Mimo iż mam wiele tagów które obserwuje to niektóre mają u mnie pierwszeństwo dlatego chciał bym żeby było tak jak na TylkoMirko. Lista tagów a według niej dostajemy później listę najnowszych wpisów. To było takie proste i dobre.
3. Mam problemy z plusowaniem wpisów w TM klikało się na liczbę plusów albo wystarczyło dwukrotnie kliknąć na wpis niestety tutaj tego nie uświadczyłem.

Ogólnie aplikacja jest bardzo dobra i pewnie ktoś mi napiszę żebym siedział cicho bo jest robiona za free i jak się nie podoba to zrób lepszą. Niestety podoba mi się i to bardzo. Ma masę funkcji których nie miałem w TylkoMirko i może dlatego tak wydziwiam bo tam tylko chodziło o tagi a tutaj dochodzi jest główna.

Jeśli ktoś zastanawia się nad zmianą systemu na #windows10mobile to ze swojej strony mogę powiedzieć że warto.
  • 17
2. Wpisy po tagach. Mimo iż mam wiele tagów które obserwuje to niektóre mają u mnie pierwszeństwo dlatego chciał bym żeby było tak jak na TylkoMirko. Lista tagów a według niej dostajemy później listę najnowszych wpisów. To było takie proste i dobre.


@ArniHell: jest w becie, niedługo będzie na markecie.

3. Mam problemy z plusowaniem wpisów w TM klikało się na liczbę plusów albo wystarczyło dwukrotnie kliknąć na wpis niestety tutaj
@piotrulos: Z tego co widzę to nie ma najmniejszego sensu jeśli w4w ma być aktualizowany. To co najlepsze w TylkoMirko już będzie tutaj. Przynajmniej dla mnie nie ma sensu bo już system zmieniłem.
@drk001: bo musiałby to wrzucić ten kto wrzucał do sklepu, microsoft może nie przepuścić kopii tej samej aplikacji od kogoś innego.
@adios: 8.1 i tak już mało kto korzysta, zresztą nie trzeba mieć telefonu, sdk 8.1 ma emulatory
@adios: a o to chodzi, w 8.1 i starszych trzeba odblokować telefon przez sdk (developer unlock) aby wgrać binarki spoza sklepu.

W windows 10 na szczęście to poprawili i można to zmienić z poziomu ustawień
@ArniHell: jak zainstalowałeś aktualizacje? mi w ogole nie wyswietla jej do zainstalowania, co z wszystkimi aplikacjami, zdjeciami, trzeba jakiś backup zrobić? mi się podobało 8.1 i boje się jak będzie win10 działał na mojej Lumii735
@mirkobiniu: Pobrałem jakiś aktualizator ze sklepu i mi zaakceptowało aktualizacje. Najpierw pobrało jedna zainstalowało plus aktualizacja wszystkich apek a za chwile komunikat ze jest następna i znowu to samo. Musisz mieć chyba 1.5gb wolnego miejsca na karcie. Ja wszystko skopiowałem ale niepotrzebnie bo nic się nie usunęło. Nie wiem jak na 735 bo mam 640 ale polecam. System płynnością się nie różni a wygląda świeżej.
boje się jak będzie win10 działał na mojej Lumii735


@mirkobiniu: Na mojej L735 działa dobrze. Ewentualnie na 3-4 sekundy czasami zaczyna lagować główny ekran przy przesuwaniu ale aplikacje działają dobrze. Aczkolwiek nie udało mi się znaleźć innej osoby, która miałaby taki problem.

Aktualizuj, nie rozumiem ludzi, którzy z własnego wyboru kiszą się na 8.1.