Wpis z mikrobloga

Większość starych ludzi jest zwyczajnie głupia a z jakiegoś dziwnego powodu nie wolno o tym głośno mówić. Prawda, wśród młodzieży i w wieku średnim też większość jest głupia ale odsetek wśród starych, tych 60+, jest znacznie większy. Starzy ludzie nie mają pojęcia o nauce, polityce, świecie, ani w ogóle prawie o niczym, a jednocześnie zgrywają wielkich mędrców i pouczają młodzież że 'młody jesteś i głupi' albo 'nic nie wiesz o życiu, nie tak jak ja..'. Ta, oni to dopiero wiedzą, ich wiedza techniczna kończy się na umiejętności włączenia pralki albo czajnika, o polityce wiedzą tyle że 'za komuny to było lepiej', nawet nie wymienią więcej niż 10 innych państw niż Polska, albo 3 innych religii, ani w ogóle nic. Przeciętny dziadek siedzi sobie w fotelu, pali papierosy i wspomina radosne lata 60te gdy zasuwał na żniwach zaś przeciętna babcia całe dnie gotuje i ogląda seriale na TVP2. Wnuków nauczą miłości i relacji społecznych ale niczego więcej, bo sami nic nie wiedzą. Sam miałem kiedyś dziadków i tak to właśnie było że mając 10 lat byłem od nich mądrzejszy. I tak, byli dobrymi, kochanymi ludźmi ale zwyczajnie byli głupi tak jak większość starych ludzi. Tylko że jak się o tym mówi to ludziom puszczają nerwy i wyzywają cię od gówniarzy którzy nie szanują starszych.

A jak mam szanować kogoś kto miał całe życie na zdobycie jakiejkolwiek wiedzy ale olewał to woląc gotować lub palić papierosy? Czytali w życiu dobrowolnie jakąś książkę? Próbowali opanować język angielski? Starali się zrozumieć jak działają nowoczesne sprzęty technologiczne? Nie mieli czasu? Mieli tak jak każde kolejne pokolenie. Po prostu mieli to wszystko w dupie i za to ich krytykuję. Są przecież starsi ludzie którzy są otwarci na świat, uczą się mimo podeszłego wieku, aktywnie działają, potrafią korzystać z komputera, powiedzieć coś o innych kulturach, literaturze, nauce, ale takich jest garstka. Jak sam będę kiedyś stary to będę spokojnie przystosowywał się do nowych czasów, nowych technologii, nowej wiedzy, a nie siedział na ganku i powtarzał 'inny świat, inne czasy, czas już umierać, nie pasuję tu'. Jak na zjazdach rodzinnych widzę stare ciocie i wujków którzy zastanawiają się jak samolot może latać lub po co komu te komputery i inne cuda bo kiedyś tego nie było i żyło się lepiej to robi mi się niedobrze. Mam nadzieję że jakieś #niebieskiepaski podzielają mój pogląd bo #rozowepaski zwykle wyskakują z furią.

#oswiadczenie #niepopularnaopinia #boldupy #oswiadczeniezdupy
  • 8
@Klavi: Zgadzam się z tobą w 100%. Wszystko robi się dla tych właśnie ludzi zamiast wspierać młodych, wykształconych tych co chcą coś więcej osiągnąć. Dziadki rządzą ze swoimi starymi światopoglądami i widzimy to co widzimy. "Młody jesteś gówno wiesz", to młody jedzie za granice i ma w piździe gadke starych na swój temat, rozwija się i mają z niego pożytek. ( huur duur młodzi wyjeżdżają, kuurwa emigracja, nie ma kto robić,
@Klavi: widzisz, w Indiach spośród prawie półtora miliarda ludzi, nawet największy debil z wodogłowiem i krostami na mózgu, zbierający psie gówno z ulic, potrafi mówić po hindusku lepiej od ciebie. Czy to czyni ciebie przygłupem tylko dlatego że ty nie potrafisz czegoś co dla innych jest czymś normalnym?
A jak mam szanować kogoś kto miał całe życie na zdobycie jakiejkolwiek wiedzy ale olewał to woląc gotować lub palić papierosy? Czytali w życiu dobrowolnie jakąś książkę? Próbowali opanować język angielski? Starali się zrozumieć jak działają nowoczesne sprzęty technologiczne? Nie mieli czasu? Mieli tak jak każde kolejne pokolenie. Po prostu mieli to wszystko w dupie i za to ich krytykuję.


@Klavi: O ile ogólnie się zgadzam, że są głupsi i #!$%@?