Wpis z mikrobloga

#dziendobry Wszystkim.
Ostatnio doszedłem do wniosku że w moim otoczeniu (ok 100osob tj. praca studia rodzina bliscy znajomi) tylko może 6 osób ogarnia w lepszym stopniu obsługę pakietu Office oraz nawet obsługę komputera.
Tabelkę i wcięcie tekstu każdy głupi umie zrobić ale jak przyjdzie do ustawień wysokości wiersza kolumny lub zrobienia nawet prostej funkcji to już ludzie mają problemy. Tak samo w Wordzie prawie nikt nie umie zrobić numerowania stron lub "bawić" się wcieciami tekstu .
Kiedyś jak dostałem plik roboczy w Wordzie od jednej osoby w pracy to po włączeniu widoku znaków moim oczom ukazało sie milion spacji lub tabulatorow żeby przesunąć tekst skrajnie do prawej strony lub podobnie xd
To samo tyczy się podstawowej obsługi komputera.
Mało kto umie zainstalować drukarkę , router, podpiąć się do Wi-Fi, zmienić hasło na routerze w Wifi. Xd Czasami jest sytuacja "kopek weź no znajdz mi jakiś program do oglądania filmów i zainstaluj" xd
Na prawdę tak trudno w Google znaleźć program i go zainstalować ? Xd
O formatowanie dysku, stawianiu na nowo systemu i dzieleniu dysku na partycje nie ma co wspominać bo dla 95% to raczej czarna magia. Xd
O składaniu sprzętu i wymianie nawet głupiego ramu czy dysku też nikt nie ma pojęcia.

U Was jest tak samo? Wiadomo jak ktoś pracuje w IT to pewnie nie ma z tym problemu ? Ale w innych środowiskach jest chyba podobnie ?

Ja rozumiem że nie każdy musi wszystko umieć ale jak ktoś pracuje 20lat w biurze to powinien mieć jakieś pojęcie o obsłudze pakietu Office.

#pytanie #komputery #word #excel #office #informatyka #obslugakomputera #oswiadczenie
  • 14
@kopek: Tak, jest podobnie. Czasem żal patrzeć. Nawet z wyższym wykształceniem jedna dziewczyna notabene podobno kiedyś robiła w biurze komórki w tabelce w wordzie dzieliła wstawiając oddzielnie linie lub numeracja np. po co zrobić to jednym kliknięciem jak można 50 pozycji klepać albo więcej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Karkor: kiedyś jak byłem na stażu w urzędzie to właśnie osoba z wyższym wykształceniem nie umiała robić numerowania w tabeli tylko wpisywala od 1. do 1000. ręcznie xd
Albo jak pisali pisma urzędowe to też niby jak wydrukowane wszystko ładnie ale np. adresy u góry wyrównane do prawej przez milion spacji xd
Mamy XXI w. a ludzie słabo umieja obsługiwać programy xd
@kopek: Nie pracowałem nigdy w IT, komputer potrafię złożyć bez najmniejszego problemu, zainstalować system i obsługiwać te pierdółki co wyszczególniłeś, pomijając office'a, z którym to nie miałem jakoś często do czynienia.
Ogólnie jeśli chodzi o obsługę komputera i programów nań to są dwa typy ludzi: ci którzy to potrafią i ci którzy bez mapy nie trafili by palcem w dupę.
@kopek no czyli ten drugi typ, który wymienił xD
Ogólnie ostatnio się podjęłam składania projektu na studia w jedno, dostałam rozdziały od 6 osób. Mało kto to w ogóle jakoś sformatował ale najgorszy był jeden plik. Tabelki skopiowane z pdf jako obrazek, tabelki rysowane kształtami (każda linia osobno) a jak już była tabelka normalna, to zamiast scalonych komórek były zmienione linie na biały kolor. Jak włączyłam krawędzie to się okazało że te
@kopek a i jeszcze mi się przypomniało, kiedyś robiłam z koleżanką projekt i żeby było wygodniej podłączyłyśmy laptopa pod duży telewizor, nie na dzielenie tylko na laptopie i na telewizorze to samo. Jak robiła screeny to odłączała telewizor 'bo po co taki wielki obraz na screenie' XD
@kopek: Jeżu, co ja się nawkurzałam w zeszłym tygodniu ... Na labkach mieliśmy robić pomiary dla kilku diod i potem wykresy zrobić, ja dostałam do pracy totalnego gamonia. Stwierdził, że on będzie wpisywał wyniki. Odpalił worda na google drive (xD) wstawił tabelkę, a za chwilę łola boga czeba powiększać , więc już z litości zaproponowałam mu odpalenie arkusza kalkulacyjnego. Szok i niedowierzanie jak dowiedział się, że google takie coś oferuje. Okej,