Wpis z mikrobloga

Dostałem zadanie w pracy aby ustawić na kilku komputerach codzienne przywracanie do "punktu zero". Nigdy tego nie robiłem a po wygooglaniu swojego problemu znalazłem informację tylko o jednorazowym przywracaniu. Da się to jakoś zautomatyzować ? Na większości z nich jest w10, na niektórych w8. Pierwsze co przyszło mi do głowy to jakiś prosty skrypt + dziennik zdarzeń, da radę ?
#pc #pcmasterrace #windows10 #windows8 #kiciochpyta #pytanie
  • 15
@ediz4: komputery są dostępne dla wszystkich dookoła, chodzi o to żeby usunąć wszystkie ślady działalności użytkownika(pliki, zainstalowane programy, historię przeglądarki etc.) Jeżeli jest inna opcja niż przywracanie systemu to bardzo chętnie o takiej przeczytam.
@ediz4: ale to wymaga mojej ingerencji. Chciałoby Ci się to robić codziennie na 10 komputerach ? Czas nie jest aż takim problemem ustawie sobię przywracanie na 5-6 rano i niech się mieli nawet te 40minut.
@cfaniaczeQ: Miałem w szkole taki soft, przy uruchomieniu przywracał obraz systemu. Wszystkie pliki trzeba było trzymać na D, bo na C po restarcie wszystko znikało. Nie mogę sobie przypomnieć nazwy, ale była to chyba technologia Intela.
@cfaniaczeQ: Jak pracowalem w kafejce internetowej to norton ghost ze skryptem byl ktory z ukrytej partycji automatycznie przywracal c:/ do zapisanego stanu. Calkiem proste to bylo ale nie pamietam jak bo pracowalem tam 20 lat temu