Wpis z mikrobloga

@akakijakakijewicz: Użytkownikowi Windowsa najłatwiej będzie z KDE lub Cinnamonem, z czego ten drugi chyba jest ciągle stabilniejszy mimo, że z KDE jest coraz lepiej. Osobiście lubię Xfce (choć na co dzień nie używam w ogóle desktop environmentu, tylko awesomewm), Gnome podobno też niezły ale nigdy mnie nie przekonywał.

Minusem Xfce jest to, że trzeba je dobrze skonfigurować pod siebie, bo domyślnie wygląda beznadziejnie ( ͡° ʖ̯ ͡°).
@akakijakakijewicz: Raczej dowolna, laptop nie wygląda na jakiś kompletnie wiekowy, chodź nie jestem pewien czy pchałbym się w KDE. Coś Xfce/LXDE/LXQt chodziłoby najszybciej, ale Cinnamon jest ogólnie bardziej przyjazny w użyciu i bardziej kompletny.

Także tego, polecam obadać Linux Mint Cinnamon, na drugim miejscu ex aequo Xubuntu (bo z Xfce) i Manjaro KDE (bo ładne i oparte na Archu, ale to raczej średnia opcja dla początkującego). Oczywiście da się skonfigurować
@akakijakakijewicz: A to dziwne ( ͡° ʖ̯ ͡°), może miał jakiś kłopot ze sterownikami czy cuś. Manjaro jest oparte na Archu więc, jeśli dobrze się orientuję, sterowniki zawsze ma w miarę nowe, może taka sytuacja. Niestety w tej kwestii średnio pomogę, bo na sprzęt z grafiką Intela nigdy Linuxa nie wrzucałem ( ͡° ʖ̯ ͡°).