Wpis z mikrobloga

Mirki Witam się i liczę na waszą pomoc :)
Na wiosnę chce sobie kupić pierwszy motocykl mój wybór padł na Rometa rxc chciałbym pojeździć nim 2-3 lata aż będę mógł wyrobić prawko na wszystkie pojemność i kupić coś innego. Miał ktoś z nim styczność ? da się nim trochę kilometrów zrobić i się nie rozpadnie ? liczę na was ! :)
#motocykle #motocykle125 #moto
  • 16
@dzikiwaz: jak to mówią, temat wałkowany wiele razy, zamykam temat...

;)

A tak na serio - niestety Romety nie mają dobrej opinii (chińskie wykonanie). Jeżeli chcesz takim sprzętem pojeździć dłużej, warto byłoby kupić coś pewniejszego, z czego nie będziesz po drodze śrubek łapał. Pytanie, jaki budżet, to wtedy będzie można coś podsunąć konkretnego.
@dzikiwaz: hm... no z takim wzrostem, to raczej na wszystkich 125 będziesz tak wyglądał, chociażby z tego względu, że one są zazwyczaj dużo węższe w stosunku do większych pojemności (wąskie opony, wąska talia itd.).

Ale tak jak @RezuNN pisze - varadero 125 to bardzo fajna propozycja. Kiedyś widziałem zaparkowane wiaderko, i dobre paręnaście sekund się mu przyglądałem, czy to aby na pewno to 125 (bo varadero były też większe), bo było
@luki_: o bartonie opinii nie słyszałem (chociaż nawet gdzieś tam mi się obiły o uszy pozytywne wypowiedzi...), ale ja miałem ogara 900 i się niestety sypał, ktoś tutaj miał rcr, i niestety musiał od razu jakieś szpeje wymieniać. Tak samo na youtube możesz znaleźć filmik opisujący przejścia gościa z tym modelem. Nie powiem wygląda bardzo fajnie, ale po prostu po kupnie musisz zrobić generalny przegląd i wymienić to, co okazało się
@noriad zaktualizuj na Suzuki SV :P Co do RCRa - sprawa była beznadziejna, sypało się dosłownie wszystko, raz doszło do zagrożenia mojego życia - wyciekł płyn hamulcowy. Od tego czasu będę ludzi przestrzegał przed tymi cudakami. Żeby nadawało się to do codziennego użytku trzeba by jeszcze kilka tysięcy włożyć. Chyba ze komuś życie zbrzydło i ma stalowe nerwy.
@dzikiwaz: RXC to Zongshen , najlepszy wybró z chinoli. I fakt, mając tyle wzrostu to albo chopper, albo właśnie RXC. Ogółem nie jest zły. Przymierz się jeszcze do bartona Volcano.
@luki_ szukając informacji w necie znalazłem wielu narzekajacych na podobne problemy, ale nikt nie miał ich aż tylu. Nawet w serwisach partnerskich Rometa serwisanci narzekali na te RCRy bo klienci mieli ciągle problemy z tym ulepem. Serwisy też do dupy.
@dzikiwaz: RCR-a odpuść bo z tym modelem były niezłe jaja. Sam jeżdżę (a właściwie jeździłem, bo mam już kategorię A i kupiłem coś większego) na Romecie ADV (~10k) i pomimo obiegowej opinii złego słowa nie dam powiedzieć o tym motocyklu. Jedyna rzecz, która jest na naprawdę kiepskim poziomie to opony i je od razu warto wymienić. Mam podobny wzrost jak ty i nawet pomimo zakupuu ADV, który jest jednym z większych
@Sleepwalker: o ile mnie pamięć nie myli, to Ty jesteś z moich okolic - RCRkę chciałem oglądnąć, ale SVkę też chętnie pooblukam, bo zakochałem się w jej dźwięku z akcesoryjnym wydechem ;D A jak to N-ka, to i nawet, jeżeli pozwolisz, się do niej przymierzę.