Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki potrzebuję porady bo #!$%@? mocno. Wczoraj "dostarczono" mi paczkę - dostarczono w cudzysłowie, ponieważ zostawiono ją pod drzwiami. Nikogo nie było w domu i zamiast avizować, jakiś geniusz zbrodni postawił niemałą wcale paczkę pod drzwiami i pojechał. Na szczęście nikt mi przesyłki nie gwizdnął.
Dostawcą był Pocztex Kurier 48 z Poczty Polskiej. Co mogę w tej sytuacji zrobić-chcę złożyć conajmniej oficjalną skargę, tylko nie wiem czy w lokalnym oddziale poczty, czy na jakimś wyższym szczeblu. Mam nadzieję, że społeczność mirko mi coś doradzi.

#zalesie #pocztapolska #prawo #truestory
  • 67
@pasikonikkk: możesz grać głupa że nie ma żadnej paczki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A tak na serio to możesz zapytać kto podpisał papierek że paczka została odebrana, podpis został sfałszowany i to możesz zgłosić na policję
@Egribikaver: Serio? #logikarozowychpaskow? Czyli według Ciebie to normalne, że ktoś podrabia mój podpis, zostawia moje rzeczy luzem na dworze tak, że każdy kto miałby na to ochotę mógłby je ukraść(paczka leżała pod drzwiami kilka godzin)?
Na szczęście nic się nie stało, ale gdyby ktoś miał lepkie palce, to kurier pewnoe by wkręcał, że przesyłkę dostarczył i ma podpis.
Twój komentarz to #logikapiwniczaka, który musi się dowalić kiedy tylko może
Akurat o tym że ktoś podrobił Twój podpis nie wspomniałaś wcześniej. Fajnie dowaliłaś z tą logikąpiwniczaka, ale przykro mi po pudło ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Bardziej logika normalnego człowieka, mamy okres świąt i kurierzy mają naprawdę pełne ręce roboty, powoli chcą żeby było u nas jak w USA ponieważ Polacy coraz mniej kradną, ale jak widać nie da się bo zawsze znajdzie się taka dziołcha jak Ty co
@pasikonikkk: Jesli masz numer paczki to możesz bez problemu sprawdzić jej status i zobaczyć czy została ona odebrana czy nie. Jeżeli została odebrana to kurier musiał podrobić podpis co jest nielegalne i powinnaś złożyć skargę. Tak jak mówisz, nic się w tym przypadku złego nie stało, ale co jeśli paczka by zginęła? A skargę powinnas złożyć na poczcie. Sprzedający nic do tego nie ma, przecież on wysłał paczkę, resztą się ma
@Egribikaver ale po co porównujesz i zaslaniasz sie Usa? Jakie znaczenie maja paczki za oceanem w stosunku do tej sytuacji? Mogl sie u nich taki Zwyczaj wyksztalcic, ale to wcale nie znaczy, ze jest to dobre ani ze jest tak u nas.
Swoja drogą kurier ma obowiazek dostarczac wszelkie paczki do rąk wlasnych bo to lezy w jego osobistym interesie. Ma on szczegolny prawny obowiazek dopilnowania tej paczki ze wzgledu na umowe
@Shyvana: Ja sie USA nie zaslaniam :) bo to nie tylko tam, a w Polsce jak w lesie przez takie roszczeniowe różowe jak Ty czy pasikonik. Oczywiście macie rację pod względem prawnym, ale ze strony bycia człowiekiem to niezłe z Was parapety. Taki pewien wniosek z jednego forum:

Widzę, że większość z Was zna tylko jedną stronę medalu. Otóż taki kurier (zależnie od firmy) ma % skuteczność dostarczania. W DHL wynosi
@Egribikaver: za to rzucanie #logikarozowych pasków na prawo i lewo jest spoko. Rozumiem,że kurier ma dużo pracy więc jeśli nie było nikogo kto może odebrać paczke, to zostawia avizo i to już mój problem, żeby ją sobie odebrać na poczcie - w takiej sytuacji nikogo bym się nie czepiała.
I nie mam zamiaru udawać, że tej paczki nie mam (hostoryjka o robieniu #cebuladeals powstała tylko w Twojej uprzedzonej głowie).