Wpis z mikrobloga

Mirki problem mam kurde. Przycebuliłem na #ps4 w Media Markt, kupiłem Wiedzmina 3 i ruszyłem szczęsliwy do domu. A tam okazało sie, ze ps4 nie chce współpracowac z moim rzutnikiem.
Rzutnik jest na kablu VGA, ps4 jest na hdmi. Mam przejsciówke, która świetnie działa z dekoderem UPC i laptopem, a tu lipa. Pokazuje mi info że "Signal detect" ale nie ma żadnego obrazu.

Ktos z Was miał taki problem? Wiecie jak to ogarnąć?
  • 26
@nitro_rgs:
Odpowiedź z internetu:

The problem you have is that a PS4 has HDCP on it. So you can't just use a PC HDMI-to-VGA adaptor and have it work. Like one of these (http://www.amazon.com/Cable-Matters%C2%AE-Active-Female-Adapter/dp/B008O7RH5C).

What you need is an adaptor that can strip the HDCP out of the signal. This is quasi legal. The most popular way is the HDfury3, it does output the audio over a 3.5mm or toslink
@nitro_rgs: tak jak piszą przejściówka powinna dekodować sygnał hd z protokołu hdcp i puszczać go dalej do projektora bez hdcp, więc nie może to być prosta przejsciówka. Ale możesz obczaić, może Chińczycy coś wymyślili.
@Juzbrig: Właśnie podobno jak wejdzie się w tryb awaryjny w ps4 to można w ogóle hdcp wyłaczyć... nie znam się na tym zupełnie, wypadłem z obiegu, ostatnia konsola jaką miałem to ps2 10 lat temu i kurde pszypau trochę, bo wycebuliłem hajs, a tu lipa :/