Wpis z mikrobloga

Po ponad roku w kompletnie odmiennej kulturze, otoczeniu, klimacie wróciłem do Polski na święta.
Parę rzeczy, które się rzucają w oczy po takiej nieobecności:

Na plus:
- Ludzie wydają się i faktycznie są dość pomocni i życzliwi. Nie czuje się bariery pomiędzy ludźmi.
- Na przejściach dla pieszych praktycznie w ogóle nie muszę czekać bo zawsze ktoś się zatrzyma by przepuścić.
- Usługi bankowe jeśli chodzi o płatności w sklepach na bardzo wysokim poziomie, bardzo wygodne.
- Świetne jedzenie.
- Na ulicach dość czysto - pod względem czystości samej w sobie jak i czystości architektury.
- transport miejski.
- Mogę śmiało powiedzieć, że na prawdę dobrze się tu czuję.

Na minus:
- Zanieczyszczenie powietrza
- Berlin-Warszawa Express - stare wagony, bilet 200zł, zepsute ogrzewanie, normalnie zamrażalnik. Mogliby podstawić wagon dla bydła, wyszłoby na to samo.
- Mało sklepów 24h w bliskiej odległości (ale to występuje w sumie w całej Europie)
- Sklepy skoncentrowane w centrach handlowych, które osobiście mnie odtrącają, tworzy to uczucie braku ludzi na ulicach.
- Zakaz spożywania alkoholu na zewnątrz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- Jak tak zajrzałem na gazety w sklepie to doznałem szoku - straszna wojna informacyjna, ogłupianie ludzi na każdym kroku.
- Dworzec w Poznaniu wygląda jak kurnik. Wstyd.

Są to spostrzeżenia moje, osoby, która mieszka na Tajwanie. Ogólnie wszystkim zawsze bardzo polecam Polskę, staram się szerzyć zdrowy patriotyzm i walczyć z niesłusznymi stereotypami. Jeszcze w zeszłym tygodniu pewna osoba pytała się mnie czy dobrze się żyje w kraju komunistycznym jakim jest Polska.

#ciekawostki #przemyslenia #azja #polska #poznan #dalekiwschod #tajwan
  • 10
- Berlin-Warszawa Express - stare wagony, bilet 200zł, zepsute ogrzewanie, normalnie zamrażalnik. Mogliby podstawić wagon dla bydła, wyszłoby na to samo.


@Soju: o.O To nie wiem jakim Ty pociągiem jechałeś. Ja na tej trasie trafiam na takie klimatyzowane, z ogrzewaniem, mają nawet gniazdko elektryczne.
Mało sklepów 24h w bliskiej odległości


@Soju: moim zdaniem Polska jest pod tym względem najbardziej zorganizowanym krajem jaki widziałem ( ͡° ͜ʖ ͡°) spróbuj znaleźć taki sklep we Włoszech albo u Niemców, nawet w Czechach jest dużo trudniej
@insystem: pociągiem Berlin-Warszawa Express ( ͡° ʖ̯ ͡°) toć napisałem. Często jeździłem na tej trasie i niestety takie przypadki się zdążały.
Na ulicach dość czysto - pod względem czystości samej w sobie jak iczystości architektury

@Soju: No kurcze jak przyjeżdżasz z Azji to chyba rzeczywiście, ale to raczej słaby punkt odniesienia w tej dziedzinie.
@kult_cwaniaka: Ja mówię o czystości i jakimś względnym ladzie. Mała architektura itd. Jeśli chodzi o Japonię to chodniki czy meble miejskie są nadal bardziej estetyczne. Ale w Polsce widać zmiany :)