Wpis z mikrobloga

Mireczki pytanie dosyć świąteczne. Powodzi mi się nieźle, hajsu nie brakuje i zastanawiam się jak pomóc innym. Nie interesuje mnie jednak pomoc dla XYZ, które za 2 mln złotych przeżyje tydzień dłużej (tak wiem, dosyć to okrutne, ale chodzi o pewną skuteczność). Z tego co wiem domy dziecka są zasypywane darami nie tylko w święta, więc zastanawiam się jaka forma pomocy charytatywnej (co miesiąc) może przynieść jakieś faktyczne efekty. Co do pomocy lokalnej niestety nie mam żadnych konkretnych informacji, więc szukam propozycji u was.

Zdaję sobie sprawę, że najlepsza pomoc to ta sprawiona osobiście, ale ja nie mam czasu (praca i studia), a może jednak te parę cebulionów sprawi komuś różnicę.

#kiciochpyta #pomoc #pytanie
  • 5
@NaDrzewachZamiastLisci: Przejrzyj sobie jakie są organizacje w twojej okolicy, zobacz na ich facebooku, stronie www, itp. czy ich działalność jest przejrzysta. Wejdź na stronę urzędu miasta, urzędu marszałkowskiego tam będziesz miał spis organizacji pozarządowych.

Osoba z mojej rodziny jest w zarządzie pewnego stowarzyszenia. Wszyscy ich chwalą za przejrzystość działań, za dużą skuteczność (w porównaniu do innych stowarzyszeń) a i tak moim zdaniem ta skuteczność wydawania kasy nie jest bardzo duża. Ludzie