Wpis z mikrobloga

Dzień dobry Mirki i Mirabelki,
Proszę o pomoc- różowa przyjechała do mieszkania, które stało puste od kilku miesięcy. Korki wyłączone, więc chciała włączyć, ale nie da się podnieść Rozłącznika Głównego ponoć... Pic rel, co może być przyczyną? Gdzie ew. szukać przyczyny? Będę wdzięczny za pomoc- mamy w tym mieszkaniu spędzić najbliższe 4 dni więc byłoby miło mieć jednak prąd.

#elektryka #budownictwo #prad a co tam #elektronika
Pobierz dabudidabuda - Dzień dobry Mirki i Mirabelki,
Proszę o pomoc- różowa przyjechała do ...
źródło: comment_jsepZ4O8BzVZNoJRbUiAj0959KE6ckRS.jpg
  • 32
@zuberek1990: jeśli pozostałe bezpieczniki są na dole, a to się dzieje to może być uszkodzony albo coś tam jest nie tak w samej rozdzielnicy. Ja bym otworzył, posprawdzał miernikiem napięcia gdzie są, czy nie ma żadnych przeciętych przewodów i zwarć itd.
@thisisfckjoke: Ponoć nie da się w ogóle- ale sprawdzę to fizycznie dopiero wieczorem.
@danielosw: Sam na pewno nie będę w tym dłubał- nie znam się i życie mi miłe ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@thisisfckjoke: mógłbyś jak dla laika? Gdzie tego szukać?

Jest opcja, że to problem do zlokalizowania gdzieś 'na zewnątrz'- czy oprócz tej skrzyneczki w mieszkaniu może być coś takiego np. na klatce? Jeżeli
@dabudidabuda Dokładnie na klatce powinieneś mieć tablicę piętrową z licznikami i zabezpieczeniami dla każdego mieszkania. Jeśli możesz ją otworzyć to odnajdź numer swojego mieszkania i jak są tam wyłączniki typu S - jak masz na zdjęciu to go zrzuć, a jak topikowe - to wykręć.
@kuban99 Tylko, że jak miałoby mu wykrywać upływ na różnicówce jeżeli są wszystkie zrzucone?
@tfuj_pszyjaciel: masz rację, niewyraźne zdjęcie i myślałem, że symbol bezpiecznika ma ;) ale przecież nie podana jest charakterystyka ;) a więc OP powinien móc załączyć, ale rozłączniki chodzą bardzo ciężko, a przynajmniej ciężej niż esy
Dzięki wszystkim, wrócę za kilka godzin i sam sprawdzę jak ciężko chodzi ten przełącznik. Jak nic nie wskóram to ściągnę elektryka, jeżeli czyta to jakiś z Warszawy to chętnie przyjmę kontakt na PW :)