Wpis z mikrobloga

Mirki, zapewne znacie problem z piszczącymi cewkami na karcie graficznej. Obiło mi się o uszy, że takie coś jest, czasem w niektórych grach też tak jakby coś cichutko popiskiwało. Ale to co przed chwilą zobaczyłem, czy raczej usłyszałem do przekracza moje pojęcie.

Mianowicie:
1. Mam ciszę, gdy jestem na pulpicie, albo gram w Risen 2: http://i.imgur.com/wnCZQO0.jpg
2. Odpalę menu w grze, cewki na GPU piszczą jak oszalałe: http://i.imgur.com/fGq8PUM.jpg
Nigdy się z tak głupim problemem nie spotkałem. Nawet w Wiedźminie 3 zmodowanym i wyżyłowanym ponad Uber karta nie piszczała ani trochę.

A tu tak. I nawet się tak komp nie grzeje. Dlaczego? Nie żebym przesiadywał w menu cały czas, ale strasznie mnie to zastanawia.

#pcmasterrace #komputery
  • 19
@Scalp994: Wiedźmin ma chyba limit klatek w menu, u mnie nie piszczało praktycznie wcale. Na starej karcie też (miała dobrą sekcję zasilania). Nie ma to jak wyżyłowanie gpu w menu. Nie ma to jak gamedev.
@Atexor: U mnie te popiskiwanie pojawia się przy unlocked FPSach podczas normalnej rozgrywki, nie w menu. Wiedźmin jest do tej pory jedyną grą, przy której to zauważyłem, ale może to być kwestia któregoś z modów graficznych, bo sporo tego tam wrzuciłem :P
@Jurigag: za to duży narzut na proca oraz brak gameworksa, physxa, hairworksa etc. No i wydajność na poziomie ciut lepszego gtx 970 z 2014 roku... Nie, dzięki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Poczekam aż amd w końcu wejdzie na rynek kart normalnie, tak jak się wydaje, że w końcu wejdzie w rynek proców po długiej stagnacji. A wtedy kto wie. Może powstaną jakieś technologie wspólne dla obu kart.
@Atexor: przecież gameworks i hairworks działa na amd xD z phsyx nie korzysta się juz od kilku lat, co ? jakiego ciut lepszego gtx 970 ? przecież fury x ma wydajność na poziomie 980ti/1070 rx 470 to jest poziom ciut lepszego gtx 970 tylko że ta karta kosztuje 900-1000 zł, rx 480 to poziom 1060
@Jurigag: Cóż, to że odpali, to nie oznacza że będzie działać. Hairworks jest killerem na zwykłych kartach, na czerwonych to już dopiero. Widziałem kilka tytułów typowo "nvidia ready" z gameworskiem i jak się plasowały wyniki nvidia vs amd...
Cóż.... Mimo, że teoretyczna wydajność niektórych modeli były zbliżona, to czerwoni przegrywali. Brak im ich technologii w grach. Miało być Mantle i co? Jakoś o Vulkanie też ucichło. A z dx12 jak widziałem
@Atexor: szkoda że wrzucasz starte testy mirku, od premiery kart minęło ponad pół roku i obecnie sytuacja wygląda tak że rx 480 radzi sobie dużo lepiej niż 970, tak samo rx 470, obecnie jest to po prostu rx 480 8gb = gtx 1060 3gb, rx 480 4gb = gtx 1060 3gb, rx 470 traci jakieś 5% do rx 480 4gb, przejrzyj aktualne testy :) ja jakoś gram z hairworks w wiedzminie
Jurigag - @Atexor: szkoda że wrzucasz starte testy mirku, od premiery kart minęło pon...
@Jurigag: cóż, tu mogę zwrócić honor. Słyszałem, że poprawili trochę ich wydajność (i innych odkąd wprowadzili Crimsona) i prądożerność z szyny , nie sądziłem, że aż tak.

Cóż, w 7:35 ma rację z sytuacją niby po paru latach. Akurat AMD nawet o starsze produkty, to że często wychodzi pokraczniej to swoją drogą. Nvidia szybko zapomina o starszych architekturach (stąd moje zdziwienie, że gtx 6xx wspiera Ansel).

Szkoda tylko, że mimo niższej
@Atexor: nie mam bo nie jest mi potrzebne na full, cienie mam na średnich, odległość wyświetlania, wode na high bo nie widzę różnicy w czasie gry a darmowe fpsy :P
@Jurigag: różnicę w cieniach widać dopiero jak się grzebie w configu. Wcześniej też nie widziałem. Nawet sobie screeny robiłem porównawcze jak grałem na gtx 570, aby "wyszarpać fpsy". Woda na low a na high/uber różni się mało, praktycznie tylko tym, że na high/uber łódka się kołysze na falach. A boost fpsów mały.

Za to odległość wyświetlania dużo szarpie. Szkoda, że nie można jej znacznie zwiększyć.

I nie ogarniam mipbiasa. Szarpie