•  

  Mirki, koniec poprzedniego roku był dla wykopółki, nie ma co, owocny. Mimo afer, które leciały w tym samym czasie przybyło blisko 300 użytkowników, zdobyliśmy ponad 30 nowych książek a już jutro zaczynamy rozmowy z księgarniami, które (miejmy nadzieję) pozwolą zwiększyć zasoby wykopółki o pożądane przez was tytuły. Zgłosiliście wiele błędów, które staramy się naprawić, daliście dużo bardziej pozytywny feedback niż się spodziewaliśmy więc wraz z nowym rokiem, oprócz fixów które musimy zrobić mamy do was ważne pytanie.

  @MorDrakka rzucił bardzo fajny pomysł pod przedwczorajszym znaleziskiem. Możemy stworzyć mapkę miejsc, które dana książka zwiedziła, zapisać jej historię i dać wam coś w stylu książeczki odwiedzających, coś ala geocachingowe notesiki w znajdźkach.

  W tej chwili naszym najlepszym rozwiązaniem jest dodanie opcji dla nadawcy, która pozwoli mu wpisać miasto do którego książka jest wysyłana. Nie chcemy wiązać danych wysyłki z użytkownikami z oczywistych względów więc rozwiązania na podstawie adresów, które wpisujecie nie jest zadowalające. Większość z was będzie podawało dane przez pw więc nie mamy możliwości śledzenia książki. Poddajemy to więc pod głosowanie, bardzo fajna funkcjonalność, nadawca i tak musi poznać dane wysyłki, a miasto nie wydaje się bardzo prywatną informacją. Więc decydujcie. ;)

  Niedługo wprowadzimy też dodatkową listę życzeń, która będzie listami pozycji, których nie ma na wykopółce. Dzięki temu księgarnie będą miały informacje odnośnie książek, które są najbardziej pożądane na czym skorzystają obie strony. Wy dostaniecie tytuły, których szukacie, a księgarnie zyskają możliwość rozdajo w których będą mogli się zareklamować.

  Zasada dla księgarń jest dość prosta, oddają 2 książki. Jedna w rozdajo, druga na wykopółkę. Myślę, że jest to fair opcja i nie obrazicie się jeśli podlinkujemy uczynną księgarnię w rozdajo.

  Szczęśliwego nowego mirki! :)

  #wykopolka

  Gorące dyskusje ostatnie 12h

  • avatar

   Najśmieszniejsza usterka w tym miesiącu.
   Monitoring techniczny.
   Opis zgłoszenia: Czarny obraz z kamery w losowych momentach.
   Po resecie, czy dwóch zaczynała działać.
   Sprawdzam łączność: Działa.
   Sprawdzam program: Działa.
   Na monitorze nie wyświetla się "no signal", więc sygnał jest.
   Sprawdzam kamerę, ale wszystko się świeci jak ma się świecić.

   A najlepsze w tym wszystkim to, że zacząłem w głowie sobie przypominać wszystkie podobne usterki, rysowałem sobie schematy i całą elektronikę w myślach i nic... Odpowiedź przyszła dopiero w momencie jak wyłączyłem myślenie...

   pokaż spoiler W pomieszczeniu gdzie znajdowała się kamera była czujka ruchu, kiedy nie wykrywała ruchu przez kilka minut to gasło światło... Stąd czarny obraz.


   #technologia #majsterkowanie #niewiemjaktootagowac #pracbaza
   pokaż całość

   odpowiedzi (13)

  • odpowiedzi (12)

  • avatar

   Leżę w szpitalu, na zwykłej kardiologii. W sali jest kamera, która monitoruje salę całą dobę. Nie ma ona najmniejszych podstaw do bycia w sali, a przez to łamie moje prawo do intymności i godności. Plus czuję się mega niekomfortowo. Znalazłam w internecie coś takiego. „Rozporządzenie ministra zdrowia z 26 czerwca 2012 r. w sprawie szczegółowych wymagań, jakim powinny odpowiadać pomieszczenia i urządzenia podmiotu wykonującego działalność leczniczą, dopuszcza w niektórych przypadkach monitoring przy użyciu kamer. Chodzi tutaj o pomieszczenia tzw. ścisłego nadzoru, w których kamery służą do obserwacji pacjentów. Tym samym kamery mogą być instalowane:
   - w zespole porodowym (pomieszczenie przeznaczone dla położnic i noworodka w pierwszych godzinach jego życia, po porodach powikłanych);
   - w oddziale dziecięcym;
   - w stacji dializ (stanowisko nadzoru pielęgniarskiego);
   - w oddziale psychiatrycznym (jednoosobowe separatki).”
   Moja sytuacja nie jest żadną z powyższych. Zgłaszać do rzecznika praw pacjentów, czy nie?
   #pytanie #szpital #kiciochpyta #zdrowie
   pokaż całość

   odpowiedzi (131)