•  

Cześć, napisałem aplikację na #android - Wykopółka oraz robię #rozdajo !

Czym jest Wykopółka?
    Dzięki aplikacji masz dostęp do setek książek udostępnionych przez społeczność Wykop.pl. Bookcrossing stworzony z myślą o mirkach.

W ramach promocji postanowiłem, że zrobię #rozdajo , w którym oddam książkę pt. Android w praktyce (711 stron), jest to świetna pozycja do nauki programowania na androida. Książka podchodzi do tematu praktycznie i konkretnie.

Link do pobrania: Google Play
    Szukam code review, link do GitHub: https://github.com/hypeapps/wykopolka-android/
    Wersja przeglądarkowa: www.wykopolka.pl

Warunkiem wygrania jest zaplusowanie tego posta, losowanie 4 stycznia o godzinie 19 przez mirkorandom.

#wykopolka #androiddev #programowanie #aplikacje #googleplay

. . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

źródło: IMG_20170102_134808.jpg

•  

Dej ( ͡º ͜ʖ͡º)

•  

Komentarz usunięty przez autora

•  

Czymu chcy uprawnien aparatu? Zodyn niy wi zeh nie doł. zodyn

+: iMonkey
    •  

@szyna55 Mam pytanie. Jak to będzie wyglądać z nieuczciwymi użytkownikami? Przecież jak ja mam książkę i chce ją wysłać to osoba której ja wyślę może po prostu to olać i ma książkę za darmo

•  

@DeVaK: Uprawnienia do apartu są potrzebne przy oddawaniu książki. Dodajesz okładkę, która jest zdjęciem z aparatu.
      @QuDos: Cała idea wykopółki polega na zaufaniu użytkowników, dlatego celujemy w mirków. Dodatkowo nasz system faworyzuje osoby uczciwe, oddające książki w dobrym stanie. Niedługo wprowadzimy ranking z punktami. Niestety oszustów nigdy nie wyplenimy.

•  

@szyna55 a jakby zamienić, By osoba, która chce książkę dawała opłatę? Możnaby stworzyć portfel, który będzie można doładować, a osoba otrzyma pieniądze na wysyłkę. Myślę że to byłoby bardziej sprawiedliwe

•  

@szyna55: Plus za apkę, a nagrody nie chcę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@QuDos: To było rozważane ale żeby stworzyć portfel musimy mieć operatora płatności, związać się umową z PayU albo Inpay, utrzymywać konto bankowe, odprowadzać prowizje do operatora etc. Koszty zabawy wzrosną jeszcze bardziej o czasie poświęconym na późniejsze utrzymanie systemu portfelowego nawet nie mówiąc. Poza tym, wszyscy musieliby tak działać bo jeśli damy obie opcje, tj aktualną + przedpłatę to będą 2 obozy, jedni będą fundowali zabawę innym. Kolejna sprawa to dane jakie byśmy zbierali, konta bankowe wraz z informacją o właścicielu. Mimo, że to fajnie brzmi w koncepcji to żaden mirek na to nie pójdzie bo pod maską zaczyna się zabawa.

Jedynie rozwiązanie z BTC wchodziłoby w grę ale tu znów pewnie większość osób nie ma portfeli, nie ma btc, tu skoczy kurs będzie afera bo ktoś przelał 10zł a dzisiaj to już jest warte 20zł. A i wtedy będą mogły być wałki.

W tej chwili nie możesz wziąć więcej niż 3 książki więc jeśli nie odeślesz ich dalej to nie dostaniesz kolejnej. Ale te 3 zawsze możesz podpierdzielić. Ba, nawet z przedpłatą "kupujesz" często tytuły warte po 40, 50zł za niecałe 10zł więc podpierdzielanie nadal byłoby opłacalne.

Potrzebna byłaby duża dyskusja na tagu ale zwykle trudno o więcej niż 5 zainteresowanych w komentarzach a ta zmiana byłaby gigantyczna + dane do których mielibyśmy wtedy dostęp. Więc w tym momencie rozwiązanie portfelowe odpada.

•  

@kWeb24 rozumiem, sam wrzucę dziś książkę, widzę że już są bardzo interesujące tytuły :D

•  

@kWeb24 Gdybym wygrał to także poszłaby wkrótce na wykopòłkę

•  

@kWeb24 p.s. Chcę zrobić zdjęcie okładki, ale jak robię to obraca mi ją. Jest na to jakaś rada? Robię zdjęcie pionowo

•  

@QuDos: Oki dzięki. ;) Dzisiaj kontaktowaliśmy się z księgarniami w sprawie współpracy więc jest szansa, że niedługo coś ciekawego wleci na rozdajo i wykopółkę. ;)

•  

@kWeb24 p.s. Chcę zrobić zdjęcie okładki, ale jak robię to obraca mi ją. Jest na to jakaś rada? Robię zdjęcie pionowo

@QuDos: @szyna55 pytanie do Ciebie

•  

@QuDos: Na urządzeniach, które testowałem zdjęcia wykonywały się poprawnie. Zdjęcia robione są przez wbudowaną aplikację do robienia zdjęć, która najpewniej sobie je obraca jakimś cudem. Podaj mi model telefonu, przyjrzę się temu.

•  

@szyna55: Sony xperia M4 Aqua. Android 6.0.1.

•  

@szyna55: to jest udostępnianie pdf czy papierowych wersji książek ?

•  

@mwtyczek: Papierowych wersji.

•  

@szyna55: a jak z kwestią egzekwowania zwrotu pozycji? Jest jakikolwiek plan inny niż "na ładne oczy" ? Kolekcjonowanie biblioteczki technicznej trochę kosztuje, trochę lipa pożyczyć wysłać przypadkowemu mirkowi książkę i już jej nie zobaczyć, tak jak jego konta na wypoku.

PS. nie krytykuję pomysłu, pytam o szczegóły bo nie mogę ich znaleść na stronie ani w apce

•  

@mwtyczek: Użytkownik, który zechce swoją książkę z powrotem ma pierwszeństwo na liście życzeń i wchodzi poza kolejką.

•  

@szyna55: przydałoby się dodać jakieś FAQ na czym to dokładnie polega i nawet prosty regulamin żeby uniknąć problemów ze zwrotem. Btw ja dalej nie wiem jak to działa, dodaję książkę na wishlist i czekam aż ktoś Ją przeczyta i mi wyśle pod warunkiem że będę kolejny? To będzie 100 lat czekania jeśli na daną książkę zapisze się np 5-10 osób. I co dostanę powiadomienie na wykopie jak się zwolni czy jak?

•  

polega na zaufaniu użytkowników, dlatego celujemy w mirków

@szyna55: no to pudło xD tutaj to nawet namiot potrafią zajebać

•  

@dzeksondzekson: Zarówno w aplikacji mobilnej jak i na stronie jest umieszczone FAQ. Linkuje http://www.wykopolka.pl/faq

9. Od czego zależy moja pozycja w kolejce po książkę?

Najważniejsza jest oczywiście data dodania pozycji na listę życzeń. W pierwszej kolejności książkę otrzymują osoby, które dodały ją jako pierwsze. Oczywiście na listę życzeń mają wpływ również inne czynniki. System na podstawie ocen książki przez odbierających użytkowników sprawdza komu często zdarza się niszczyć książki lub zalegać z wysyłką. Takie osoby będa spadały w kolejce niżej. Znów osoby oddające sporo książek na Wykopółkę mogą liczyć na podniesienie ich pozycji w kolejce.

I co dostanę powiadomienie na wykopie jak się zwolni czy jak?

Dostaniesz wiadomość na wykopie o przekazaniu Tobie książki.

•  

@szyna55: Za to nigdzie nie ma faq w panelu użytkownika http://www.wykopolka.pl/home . Nie mam androida tylko iOS więc nie mam dostępu do aplikacji mobilnej.

Czy da się wysyłać za pobraniem? Wtedy to miałoby sens, ten kto chce dostać książkę płaci za wysyłkę. Wtedy chętnie sam dodałbym kilka tytułów.

•  

@dzeksondzekson: Fakt, zapomniałem dodać linka do faq w panelu. Będzie poprawione jak znajdę chwile. :)

Nie da się, możesz ewentualnie dogadać się z Twoim odbiorcą/nadawcą ale celem było to, żeby była jedna forma płatności. Poza tym przy pobraniu obawiamy się częstych zwrotów bo komuś się odwidziało. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

•  

@kWeb24: Nie ma problemu, inicjatywa jest fajna i spróbuje w wolnej chwili pododawać bo mam parę książek a lubię puszczać je między znajomymi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@dzeksondzekson: Rozważaliśmy dwie opcje ale chcemy żeby było jak najbardziej uczciwie z kasą. Jeśli dalibyśmy możliwość pobrań tak jak wyżej pisałem, ludzie podzieliliby się na 2 obozy i jedni fundowali by zabawę innym. Pewnie jeszcze wrócimy do tego tematu na tagu bo dość często się pojawia i faktycznie warto to z wami obgadać. ;)

•  

@szyna55: Ale dlaczego to #rozdajo nie jest robione przez Wykopółkę zgodnie z zasadą https://en.wikipedia.org/wiki/Eating_your_own_dog_food ? Przy okazji byłaby nowa funkcja do dodania - opcja losowania, kto pierwszy dostanie książkę.

•  

@szyna55 apki nie mogę pobrać bo urządzenie nie jest zgodne z wersją. Mam Sony xperie T. Jak można to odejść?

•  

@w__k: Ciekawy pomysł, pomyślimy o takiej formie rodzajo w przyszłości. Dzięki!
      @mateolinho: Masz zbyt starego androida. Wspieram wersje 4.2+. Przykro mi, nie obejdziesz tego.

•  

@szyna55 fakt, od 3 lat brak aktualizacji ( ͡° ʖ̯ ͡°)

•  

@szyna55 super pomysł. Czytalbym ale...
      Mieszkam zagramanica, z chęcią udostępnię książkę lub dwie ale zdaje sobie sprawę że koszt wysyłki do mnie mija się z celem. W zamian przytulibym jakiego pdf mobi czy inna formę elektroniczna czasem.

•  

@beroslaw: Niestety z ebookami jest na tyle duży problem prawny, że na ten czas odpuściliśmy. A tak jak mówisz mireczku, wysyłka za granice będzie pewnie cenowo w okolicach nowej książki. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

•  

@kWeb24: Nic nie stoi na przeszkodzie abym coś udostępnił z miłą chęcią, wysłał i nie pakował się w kolejkę. Powodzenia bo idea zacna.

•  

@szymas70 wygrałeś książkę. Wyślij mi na priv swój adres do wysyłki.

•  

szymas70 zrezygnował z wygranej, kolejna osoba która została wylosowana to @Dawth0. Wyślij mi priv z adresem.

Gorące dyskusje ostatnie 12h

• odpowiedzi (16)

Klauzula sumienia w aptekach w praktyce: pani przede mną chciała się dowiedzieć ile kosztują pigułki, pani farmaceutka poinformowała ją, że zmienił się właściciel, ceny są bardzo niekorzystne i proponuje iść do innej apteki, 300zł za opakowanie zamiast 23. Pomyślałam, żeby zapytać, ile kosztują gumki, ale potem przyszło mi do głowy, że jak właściciel taki prorodzinny i czeka na miejsce honorowe u bozi to pewnie jak nikt nie patrzy przekłuwa opakowania.
    Apteka przy Lidlu na Obornickiej 68.
    Jako, że mamy wolny rynek to i pani przede mną i ja poszłyśmy po zakupy w inne miejsce.
    #wroclaw #4konserwy #neuropa
    pokaż całość

odpowiedzi (96)

wstaw zdjęcie broni z tumblra i napisz,że mają jutro nie przychodzić do szkoły
    jakiej szkoły; co,każdy ma nie przychodzić do każdej szkoły na świecie
    nhx usuwa wpis za nienawiść xd
    grożą ci policją
    xDDDDDDDDD
    co jest kurwa wypok
    #gownowpis

odpowiedzi (65)