Wpis z mikrobloga

@Pan_Slon: Heh, ale to tak jest. Ktoś nie znający się powie - wymienione? Wymienione. Działa? No działa. To git.
Patrząc natomiast od strony serwisowej (będąc serwisantem i znając się na tej materii) ocenie podlega o wiele więcej szczegółów takiej naprawy :)
Ps. Obecnie też uczę się lutować BGA. Mam WEP 872D+ i standardowe dysze. Małe układy daję radę wylutować, ale większe to problem. Domyślam się, że potrzebuje innych dysz. Robię to
Jakieś inne cenne wskazówki?


@Triak: podgrzewacz musi byc, topniki zelowe zobacz tme lub farnell bo maja calkiem dobra oferte, kontroluj temperature plyty a nie chinskiego wynalazku, flow powietrza musi miec odpowiednia wydajnosc.
@Pan_Slon: Bez udało mi się też wylutować, ale długo strasznie szło. Wiadomo też, że łatwiejsze ryzyko uszkodzenia. Podgrzewacza nie chcę kupować bo jak na razie to tylko małe układy mam potrzebę wymieniać DIP16, góra pamięci DDR. Reflow jakiś układów i tyle.
Ok zerknę na topniki o których wspomniałeś. Nie jest taki zły ten chińczyk :) Termoparę posiadam. Tylko jak nią mierzyć wiarygodnie? W którym miejscu ją dotykać? Bo wiadomo, że pod