Wpis z mikrobloga

Słyszeliście, że Robert M. Wegner i jego "Opowieści z meekhańskiego pogranicza" -"Północ-Południe" książką roku w Rosji!
Miejsce drugie? Robert M. Wegner i kolejny tom z serii "Wschód-Zachód"!!!
Brawo!
Link do artykułu - po rosyjsku niestety
Czytałam wszystkie części i jestem zachwycona! Link do ebooków:

#czytajzwykopem #kindle #ksiazki #ebook #fantastyka
Pobierz booktoPL - Słyszeliście, że Robert M. Wegner i jego "Opowieści z meekhańskiego pogran...
źródło: comment_QnqH5Uc2YhZKXfHV3FHjWTK3vJZhv0F4.jpg
  • 18
@booktoPL: Rewelacyjne książki (choć Niebo ze stali czasami się dłużyło) i chyba tylko jedną wadę widzę. Zbyt wolno buduje wątek główny. Za nami dwa tomy opowiadać oraz dwie normalne książki, a ma się wrażenie, że to ledwie wprowadzenie/zawiązanie fabuły. Coś jak sytuacja w Wiedzminie po przeczytaniu (również) 2 tomów opowiadań i może 1/3 pierwszego tomu sagi.
@booktoPL: Ja też lubię długie książki/serie, ale raczej na zasadzie utrzymywania formy przez cały czas niż na poziomie ignorowania (niemalże) rozwoju fabuły przez 1000 stron.
Budowanie postaci, tła i rozstawienie wszystkiego w odpowiednich miejscach powinien zrobić w opowiadaniach. Sapkowski sobie świetnie z tym poradził i od pierwszego tomu fabuła ruszyła do przodu i wciągała.
U Wegnera nie ruszyła, więc i nie wciągała.

Ale żeby była jasność - ja wciąż te książki
@booktoPL: Dobrze pamiętam? Tam była taka kompania z rudym dowódcą, zachód to było morze i ten koleś opętany przez jakiś miecz. Co szukał sehkijskiej wiedźmy?
Na południu był chyba taki koleś z siostrą co walczył dwoma mieczami i potem służył jakiejś dziwnej dziewczynie? Jego siostra tego z południa poślubiła chyba jakiegoś niewidomego księcia? Jeszcze było jak ci ludzie co żyją na wozach bojowych walczyli z dzikusami koczownikami ze stepów. Tam była